REKLAMA

Nowojorski lekarz przepisał nielegalnie blisko dwa miliony recept na silnie uzależniające leki

2021-03-04 22:36
publikacja
2021-03-04 22:36
fot. David Smart / Shutterstock

74-letni lekarz z nowojorskiego Long Island został oskarżony o nielegalne wypisanie ponad 1,8 miliona dawek uzależniających opioidów, a także sprzedaż narkotyków. Grozi mu kara do 59 lat więzienia.

Dr George Blatti stanął pod zarzutem nielegalnego przepisywanie ogromnych ilości opioidów z bagażnika jego samochodu i prowizorycznego biura. Dwie z jego recept doprowadziły w sierpniu zeszłego rok do przedawkowania, w jednym przypadku śmiertelnego.

Według stacji ABC lekarz jest oskarżony o sprzedaż Roxicodone, Methadone i Dilaudid z bagażnika swojego samochodu na parkingu sieci restauracji Dunkin Donuts w Baldwin na Long Island. Zarzuca mu się też sprzedaż narkotyków w opuszczonym sklepie RadioShack, który wynajmował jako swój prowizoryczny gabinet.

Biuro Prokuratora Okręgowego w hrabstwie Nassau informowało, że Blatti przepisał ponad 1,8 miliona dawek uzależniających opioidów w ciągu pięciu lat. Został aresztowany po tym, kiedy śledczy zauważyli, że wypisuje niezwykle dużą liczbę recept.

Zdaniem prokuratury nabywcy rzekomo prosili o leki w określonych ilościach i Blatti wystawił im recepty bez uprzedniego zbadania, skierowania do specjalistów, bądź zalecenia kuracji łączącej się z ich stanem zdrowia.

„Oskarżony, wieloletni lekarz, rzekomo wypisał wiele recept na niebezpieczne opioidy i amfetaminy w zamian za gotówkę. (…) Z naszego dochodzenia wynika, że dr George Blatti nie prowadził legalnej praktyki lekarskiej, nie badał swoich klientów i sprzedawał osobom uzależnionym od narkotyków recepty na parkingach w całym hrabstwie Nassau” - powiedziała cytowana przez ABC prokurator okręgowa Madeline Singas.

Po aresztowaniu Blatti lekarz przekazał władzom dobrowolnie swoją licencję lekarską. W środę został postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem nielegalnej sprzedaży recept na substancje regulowane, fałszerstwa, lekkomyślnego narażania ludzi na niebezpieczeństwo i karalnego wykorzystywania leków na receptę.

Lekarzowi grozi skazanie na od 14 do 59 lat więzienia.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zenonn
"dwa miliony recept"
"1,8 miliona dawek"

dziennikarzyna jest de bilem
Fuj
santoriusz
handel obwoźny dopalaczami jednak jest zabroniony w USA ale dealerka na każdym rogu ulicy narkotykowego szajsu to już dozwolona. Pan Doktor to raczej już nie odsiedzi całego maksymalnego wyroku, część raczej przeleży.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki