NowoczesnaPL: uwolnić gospodarkę, zmienić system ubezpieczeń społecznych

Liberalizacja gospodarki, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy to niektóre postulaty nowego stowarzyszenia NowoczesnaPL. Założenia przedstawił w niedzielę na zjeździe założycielskim ruchu jego szef Ryszard Petru.

Organizacja proponuje też wprowadzenie budżetu partycypacyjnego w każdej gminie i dostosowanie systemu edukacji do potrzeb rynku pracy. Chce ponadto pozbawić partie polityczne finansowania z budżetu państwa, ograniczyć do dwóch kadencji obecność posłów w parlamencie i wprowadzić możliwość głosowania w wyborach przez internet.

(fot. MICHAL DYJUK/REPORTER / EastNews)

Petru zapowiedział, że po kongresie będzie jeździł po Polsce, konsultując tezy programowe i budując struktury lokalne. "Tylko silny ruch może mieć wpływ na rzeczywistość. Społeczeństwo obywatelskie musi dać odpór starym partiom" - podkreślił.

Zjazd założycielski NowoczesnaPL odbył się na warszawskim Torwarze. Uczestnicy przyjechali z całej Polski. Organizatorzy szacują, że na hali było ponad sześć tysięcy ludzi.

Przed liderem NowoczesnaPL wystąpili działacze społeczni, przedsiębiorcy i samorządowcy, nawołujący do uwolnienia gospodarki od obciążeń polityki. Na scenie pojawili się m.in. prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, przedsiębiorca i założyciel firmy InPost Rafał Brzoska, Adam Kądziela z Zarządu Ogólnopolskiego Forum Młodych Lewiatan, szefowa działu politycznego "Kultury liberalnej" Karolina Wigura oraz toruńska działaczka społeczna i radna Joanna Scheurin-Wielgus.

Petru wskazał, że w polskiej polityce od lat brakuje debaty o podstawowych problemach kraju, jego zdaniem ograniczana jest energia obywateli. "Ruch powstał niedawno i widać, że jest olbrzymia potrzeba. Im będzie silniejszy, tym większa szansa, że naprawdę zmienimy ten kraj" - mówił do zgromadzonych.

"Skończmy z finansowaniem partii z budżetu. Dzisiaj w dobie internetu możliwe jest pozyskiwanie środków finansowych w sposób rozproszony, nie uzależniając się od grup biznesu" - powiedział, uzasadniając założenia programowe ruchu. "Wprowadźmy kadencyjność posłów, niech po dwóch kadencjach wrócą do +realu+ i zobaczą jak wyglądają prawdziwe problemy Polaków" mówił. "Taka przerwa każdemu dobrze zrobi" - dodał.

"Wprowadźmy głosowanie przez internet. Cały czas w Polsce mało osób jest aktywnych, głosuje połowa. 56 proc. w ostatnich wyborach. Dajmy ludziom szansę zwiększyć tę liczbę osób głosujących, a nie mówmy, że się nie da, że PKW nie przerobi" - podkreślił.

"Przywróćmy wolność gospodarczą. To nie może być tak, że wszyscy wspominają, że kiedyś było lepiej - ale nie 40 lat temu, tylko 10, 12, 15. Z każdym rokiem przybywa przepisów, a Ministerstwo Finansów walczy z przedsiębiorcami, traktując ich często jak przestępców. Ta wolność gospodarcza spowodowałaby (...), że w końcu pracodawca będzie zabiegał o pracownika. Wtedy będzie dużo mniej +umów śmieciowych+, Polacy będą więcej zarabiali" - ze sceny do tłumu.

"Zmieńmy system pomocy społecznej z takiego, co rozdaje becikowe, na taki, który pomaga wyciągnąć ludzi z biedy" - wzywał.

"Wprowadźmy budżet partycypacyjny w każdej gminie. Niech politycy lokalni mają kontakt z ludźmi" - zaznaczył. "Wprowadźmy edukację rynku pracy. To nie może być tak, że ludzie kończą uczelnię, kończą szkoły i potem, gdy wchodzą na rynek pracy okazuje się, że nie tego uczyli się, czego trzeba i stają się bezrobotnymi" - dodał.

"Stwórzmy szanse na pracę dla młodych ludzi. (...) Można to robić jak przy zakładaniu działalności gospodarczej: trzeba obniżyć im koszty pracy przez pierwsze dwa lata, żeby potem weszli na rynek pracy, bo inaczej im nie pomożemy" - tłumaczył.

Petru podkreślił, że budowany przez niego ruch to inicjatywa oddolna, obywatelska, naturalna, która "chce lepszego państwa dzięki energii i zaangażowaniu obywateli i stawia na ludzi młodych.

Ryszard Petru w latach 1997-2000 był doradcą wicepremiera, ministra finansów i ówczesnego szefa Unii Wolności Leszka Balcerowicza. Powstanie stowarzyszenia NowoczesnaPL ogłosił w kwietniu. Na starcie uzyskał wsparcie Balcerowicza oraz Władysława Frasyniuka i Andrzeja Olechowskiego.

Na kongresie nie było żadnego polityka z tej trójki. Według mediów, jeśli NowoczesnaPL wystawi listy wyborcze w jesiennych wyborach do parlamentu, Balcerowicz może się na nich znaleźć. (PAP)

zab/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 ~Vinczenzo

Służby specjalne na usługach Izraela na szybkiego strugają z banana "alternatywę polityczną" dla polskich gojów, zaniepokojeni wynikami wyborów prezydenckich.

! Odpowiedz
0 1 ~satyryk

Zwykle nie dbam o opinie innych ale propagandowa walka obowiazuje i ogłaszam stop Durniom na forum.

! Odpowiedz
1 5 ~dziadek_franek

Ryszard Petru był --"nieformalnym doradcą premiera Tuska"! -----------Wikileaks:---Buntuje się przeciwko własnemu dorobkowi u władzy?
W dokumencie wysłanym z ambasady amerykańskiej w Warszawie 19 marca 2009 roku, podpisanym przez ówczesnego ambasadora USA Victora Ashe’a, znajdujemy notatkę z rozmowy z Ryszardem Petru.

Rozmowa poświęcona była sytuacji ekonomicznej Polski, ewentualności sięgnięcia po pomoc z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Dlaczego ambasador rozmawiał z Petru?

Bo był on - jak relacjonuje ambasador USA -

Balcerowicz’s former colleague and current informal advisor to PM Tusk

A więc byłym współpracownikiem Balcerowicza, jest zaś „nieformalnym doradcą premiera Tuska”.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 0 ~satyryk

I takie bzury maja przyciagnac młodziez.Mlodzi zawsze byli i są radykalni .Jedynym praktycznym rozwazanie bezrobocia jest wprowadzenie komunistycznego tak-, nakazu pracy do prywatnych firm.zwłaszcza firm zagranicznych.Skoro koszty pracy tych firmach sa niskie to wyrównuje sie je poprzez wzrost zatrudniena -regulowany urzędowo. Firmy miały obowiazek podczas prywatyzacji utzrymac stan iloscowy pracowników- tyle je pozniej złamały.Jak powiedział Einstein -rewolucje sie robi zmieniaj jak najmniej.To był najlepszy przykład.Petru nie nadaje sie na wodza mlodziezy.Raczej stary ale jary Satyryk.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~Teresa_Jakubowska

Ładny byl z niego doradca Balcerowicza od roku 1997 - mial wtedy 25 lat tzn że mial super doświadczenie. Efekty w postaci złodziejskiej prywatyzacji widac. Przemysl zostal zlikwidowany, są montownie wielkich koncernow, które nie płaca zadnych podatkow. Przyklad Fiat, który przez 25 lat nie zaplacil ani grosza podatku.

! Odpowiedz
3 9 ~Grzdyl

"Ale to już było..."
Wiemy jak to się skończyło.
Wszystko było nasze, polskie.
Teraz prawie nic nie zostało. Może z wyjątkiem białych "niewolników" we własnym kraju.
Podsumowując, nic innego jak powtórka z rozrywki.

! Odpowiedz
3 14 ~oki

NOWOCZESNA POLSKA w/g wzorca Brzoski to umowy śmieciowe i podatki w rajach podatkowych...Piękna propozycja [KATASTROFA !]

! Odpowiedz
5 11 ~niedamsienabrac

Petru to człowiek z banków. Przecież ta inicjatywa czy partia została powołana, gdy wypłynął temat odfrankowienia. Ma służyć, pod hasłami nowoczesności, tylko i wyłącznie do obrony bankowych zysków. Blokować odfrankowienie i opodatkowanie banków, pewnie też polisolokaty i bronić niezgodnych z prawem zapisów w umowach. Kasa, misiu, kasa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~mnb

najgorszą sytuacją dla Polski będzie odfrankowanie bo za ten manewr zapłacimy my wszyscy a najwięcej osoby biedne.

! Odpowiedz
1 7 ~hfdgh odpowiada ~mnb

Masz rację, ale ja bardziej obawiam się tego, że tak naprawdę to ma być tratwa dla platformy...

! Odpowiedz
0 0 ~ol odpowiada ~mnb

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 8 ~Pracodawca

Kilka słów do wszystkich, wszystko wiedzących i obrzucających błotem mądrali : nigdy nie należałem do żadnej partii, stowarzyszenia itp. Pracowałem ciężko u kilku pracodawców czując się wykorzystywanym i nie zbyt dobrze wynagradzanym czyli jak większość z Was , którzy nic sobie nie robią z opluwania innych , którzy chociaż starają się wykonać jakąś pracę żeby coś w tym kraju zmienić. Przyszedł czas , kiedy mój pracodawca (na własną prośbę splajtował) i zostałem " z ręką w nocniku" Nie plułem jadem na rząd, baki i wyzyskujących pracodawców tylko mając rodzinię , kredyt we frankach i 40 lat na karku zastanawiałem sie jak utrzymać dom i rodzinę. Wydałem 100zł na założenie działalności , 1000 zł zainwestowałem w sklep internetowy i od kilku lat cieżko pracuję. Dzisiaj firma zatrudnia 20 pracowników, nieźle płaci i co ważne nadal się rozwija. Nie napycham sobie kieszeni , nie jeźdzę luksusowym autem i nie mam willi z basenem ale chciałbym aby moi pracownicy zarabiali coraz więcej bo czuję się również odpowiedzialny za ich rodziny. Myślicie ,że dzisiaj to jest możliwe ? Podatki , rozmaite daniny, utrzymywanie ZUSU, KRUSU ,MOPSU, Urzędów Pracy, Skarbowych, PIP-ÓW, i jeszcze wielu innych, emerytury górniczych, wojskowych, policyjnych, sędziowskich , zasiłki dla bezrobotnych , matek z dziećmi, utrzymanie posłów ,senatorów, biur itp zabierają wszystko co takie firmy zarabiają. Jeśli Ci , którzy rządzą od 25 lat dołożą jeszcze coś to takie firmy jak moja, która uczciwie opłaca wszystkie podatki będzie musiała być zlikwidowana. Dlatego wkurzam się na takie posty jak te poniżej i chciałbym abyście przez chwilę sie opamiętali i zastanowili nad kilkoma kwestiami :
1. Czy uczciwe jest ,że wiele tysięcy rencistów w Polsce nadal pracuje (wielu z nich to młodzi, silni ludzie) ? Jeśli damy im alternatywę : albo jesteś chory i pobierasz rentę albo pracuj- zdecyduj ! Zwalniają się tysiące miejsc pracy dla ludzi, którzy chcą pracować ! Stawki muszą rosnąć bo żadna agencja ochrony nie zatrudni młodego, silnego człowieka za 5 zł/h. Bezrobocie spada i to pracodawcy położą więcej kasy na pozyskanie dobrego pracownika. ZUS (książke można by napisać o tej chorej instytucji) nie uzdrawiałby na potęgę naprawdę chorych ludzi bo jego wydatki byłyby nieporównywalnie niższe.
2. MOPS-y , czy ktoś z Was widział kiedyś kto stoi w kolejce po zasiłki ? Oprócz ludzi , którzy oczywiście znajdują sie w potrzebie i wymagają pomocy tłumy żuli i rozmaitej masci meneli. Gdyby każdemu z nich zaproponowano posprzątanie parku, zamiatanie ulicy czy jakąkolwiek inną pracę na rzecz obywateli , którzy łożą na te zasiłki to jestem pewnien, że w kasie zostałyby 2/3 pieniędzy.
3. Jeśli aparat skarbowy zamiast niszczyć firmy a co za tym idzie rodziny osób tam zatrudnionych tylko zacznie pełnić rolę służalczą dla swoich obywateli , informując ich ewentualnie co robią nie tak to wiele firm będzie w stanie dalej się rozwijać i utrzymywać standard życia swoich pracowników na odpowiednim poziomie.
4,5,6,7, - takich przykładów jak wyżej można by mnożyć i tylko dlatego będę głosował na ludzi , nie przeżartych polityką , na ludzi którzy mają wiedzę ekonomiczną , którzy wiedzą co znaczy utrzymanie i rozwijanie firmy , na ludzi którzy wiedzą że miastem, regionem , państwem trzeba zarządzać tak jakby to była ich firma i jak splajtują to będą głodni i bezdomni. Nie chcę żeby o losie moim jak i moich pracowników decydowali etatowi politycy , których dokonania są żadne i poza wytykaniem sobie błędów , robieniem świństw nie robią nic. Dlatego też jeśli Nowoczesnapl wystartuje w wyborach i nie będzie tam żadnych partyjniaków z PO, PIS itp. to mają mój głos !
Pozdrawiam i apeluję o mniej jadu a więcej konstrukcji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 4 ~hi

Wszystko fajnie, tylko że my nie narzekamy na postulaty a na to, że trzeci raz nas nie wykiwa Balcerowicz i kolejne wcielenie UW. Zrozum, że za tym stoją wciąż ci sami ludzie, którzy wcale nie chcą stołków, polska ma być kierowana wygodnie dla nich i na ich usługach, wypychają na pierwszą linię swoich uczniów by realizowali ich zamysły, Tusk wypączkował z UW i szedł z tymi hasłami i Petru wypączkował z UW i idzie z podobnymi hasłami. Hasła są słuszne, ale intencje tych ludzi dyskusyjne. Do tego zaczną wierzyć w swoją własną propagandę i dadzą sobie monopol na rację. PO też było dla przedsiębiorców, liberalne i tak dalej... a budżet to równoważył wcześniej PiS, CIT liniowy wprowadził PiS itp. a kto nie miał się czego bać się nie bał. A jak nie chcesz socjalu to jednak zapoznaj się z Korwinem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~hi

Patrz na fakty a nie na obietnice. PO obiecywało a wcześniej PiS zrobił to:

- obniżył składkę rentową
- ulgi podatkowe na dzieci
- podniósł progi podatkowe
- zlikwidował PIT 40%
- podniósł kwotę wolną od podatku
- obniżył podstawową stawkę podstawową

PiS to też lisy w przebraniu, to jednak prawica a nie lewica mimo, że dzięki kiełbasie socjalnej chce wybory wygrywać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~pablito0987

całkowicie się z Tobą zgadzam i jeżeli wystartują w wyborach też będą mieć mój głos.

! Odpowiedz
0 0 ~Teresa_Jakubowska odpowiada ~hi

To wszystko wymyslila Gilowska w PiS, ale zrealizowal rzad Tuska, co przelozylo sie na dalszą emigracje i podatki patologiczne: podatki (lącznie z ZUS) od płacy minimalnej są procentowo WYZSZE od podatków od płacy najwyższej w Polsce - milion złotych. Tym bardziej, że ten od 12 mln rocznie napewno placi tylko 19% PIT od kontraktu menedzerskiego.

Czysta patologia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Pracodawca odpowiada ~hi

Więc wybierz PO lub PIS. Ich już znasz. W nowoczesnej nie będzie spadów partyjnych, ktorzy od 25 lat siedzą w sejmie i powiedzą wszystko co chcesz usłyszeć żeby tylko jeszcze parę lat posiedzieć. To są ludzie , którzy nic nie osiągnęli a swoją pozycję zdobywają tylko opluwając innych mówiąc przy tym jacy my jesteśmy super. I wybieramy ich na zasdzie mniejszego zła

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~KP

Nie życzę sobie aby ugrupowanie oparte na dawnych członkach PZPR, ludzie, którzy od lat okradają Polaków, którzy sprzyjają obcemu kapitałowi dalej okradali nas. A to tak reklamowane nowe stowarzyszenie skupia własnie całą tę mafię PO-PZPR. Parafrazując klasyka "należy się modlić aby lidzie pokroju Petru i Balcerowicza wyjechali z Polski"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~bookbis

wolnosc gospodarcza a co to takiego bo ciagle to mam i ciagle przykrecaja mi srube,czy jest jakas inna wolnosc?

! Odpowiedz
0 6 ~al_kebab

ja jestem ciekaw kto zainwestował kasę w rozkręcenie tego politycznego biznesu, jakie ma intencje i w jaki sposób chce osiągnąć zwrot na wyłożonym kapitale

! Odpowiedz
0 3 ~kasiaka

Jak to kto? ..banki. Boją się PiS-u i Kukiza, bo będą musiały zapłacić za frankowców. Więc budują bufor, nad którym będą miały władzę.

! Odpowiedz
0 2 ~niebadzmynaiwni

Banki oczywiście. Liderem nowej formacji jest Ryszard Petru, który przez wiele lat współpracował z Leszkiem Balcerowiczem. Pracował dla polskich banków: PKO BP, BRE, BPH oraz dla Banku Światowego. Lewiatan to organizuje, a Lewiatan to Henryka Bochniarz, od 2014 wiceprezes zarządu Boeing International na Europę wschodnią i środkową. Innymi czołowymi postaciami Lewiatana są : Czesław Grzesiak z Tesco, Wojciech Kostrzewa ITI czy Luigi Lovaglio z PeKaO SA.

Co obiecał Duda? Że odfrankuje (banki), że opodatkuje banki, że opodatkuje Tesco między innymi. Banki im sypną kasą, bo liczą na duży zwrot z inwestycji czyli zastopowanie inicjatyw PiS. Duża kasa w grę wchodzi, to będzie się działo...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~pablito0987 odpowiada ~kasiaka

Kukiz w niczym nie zmieni kraju. On nie ma zaplecza ani tak naprawdę programu który mógł by wdrożyć. Jedynym pomysłem P. Kukiza są JOWy, które tak naprawdę nie są idealnym rozwiązaniem. Co do frankowiczów ( podejrzewam, że sama masz kredyt w CHF ): to że masz kredyt w CHF to możesz mieć pretensje tylko do siebie: widziały gały co brały.... jak miałaś ratę kilkaset złotych niższą niż Twój sąsiad w PLN to siedziałaś cicho, tylko teraz żal płacić więcej - nie martw się w ogólnym rozrachunku i tak nie będziesz stratna - mówię Ci to jako osoba, która od kilkunastu lat zajmuje się sprawami bankowymi.
Polsce potrzebny jest MENAGER a nie ktoś na usługach partii. Ani Kukiz, ani tym bardziej Duda takim menagerem nie będzie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ol odpowiada ~pablito0987

troll bankowy " widziały gały co brały" tego już słuchać się nie da. My o wozie,a troll o kozie

! Odpowiedz
0 3 ~224

Założenia jak zwykle słuszne. ;) Bardzo też przemawówiła do mnie argumentacja Balcerowicza, który stwierdził, że Polska wymata reform, a reformy wymagają spokoju. Dlatego nie należy zmieniać obecnej władzy. Za to istnieje est konieczność założenia nowej partii, która będzie popierać reformy :D
Zaprawdę jest to wyższa szkoła logiki. Dialektyka zdaje się?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~napsaurok

Wyższa Szkoła Dialektyki i Talmudyzmu niechybnie.

! Odpowiedz
0 7 ~taaaa

Oby tylko nie iść drogą Grecji, która na dekady zapomniała, że dobrobyt pochodzi z pracy a nie z dotacji i zasiłków.
http://pieniadzeniesmierdza.pl/2015/06/01/grecja-grecja-i-po-grecji/

! Odpowiedz
1 18 ~ściema

Rysiu z Klanu/klanu nie ściemniaj…okrągły stół jest pasee; To se ne wrati

! Odpowiedz
3 25 ~skafander

Nigdy nie jest byłem zwolennikiem polityki PIS-u. Ale na przykładzie "Nowoczesna.pl" widać, że rzeczywiście "przedsiębiorcy" i "bankowcy" już zaczęli trząść portkami przed PIS-em :-)
Już wiadomo, że bez Tuska kampania PO to bedzie totalna porażka i rząd już pakuje walizki. Wiedzą, że twarze osób z PO/PSL po prostu się już ciemnemu ludowi przejadły.
A za nowym "liderem" (w tej roli pan RP) stoją "dobrze znani i lubiani", którzy moim zdaniem naprawdę nie powinni się już wtrącać ani do polityki ani do biznesu. Kto im uwierzy?
Niestety parcie do władzy jest nieograniczone. Za wszelką cenę. Byle by tylko się dorwać znowu do koryta. Panom LB i AO dziękujemy, czas na emeryturę, najlepiej za granicą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 29 ~zniesmaczony

Niestety, to kolejna inicjatywa, aby pod nową nazwą po wyborach dołaczyć do PO i zawiązać koalicję. Po prostu kombinują, że jak dostaną ok. 10-15% to razem z PO, która dostanie może max 20-25% będą rządzić. W żadne ich hasła nie wierzę, tym bardziej panom LB i RP.

! Odpowiedz
13 4 ~lel

"Wprowadźmy głosowanie przez internet. Cały czas w Polsce mało osób jest aktywnych, głosuje połowa." - zgoda za wyjątkiem forum bankier.pl Tu populiści uzyskują wyniki 10:1 , a w porywach tuż przed wyborami 20:1 jest chyba bliższe prawdy

! Odpowiedz
10 4 ~ninka

absolutnie masz racje....wszelkiej masci nieudacznicy..czekajacy az,ktos przyjdzie i im da pieniacze siedzacy przy kompach zamiast ruszyc tylkiem..miotaja kalumnie na wszystko nowe.
Glosujcie do diabla na kukiza, na dudow, i nie piencie sie ,gdy ktos inny nie ma na waszych faworytow ochoty...pogadamy za rok..gdy wam ta kukizowsko/pisowska manna z nieba spadnie..wezcie sie za siebie i nie wystawiajcie lapy po cudze..piszecie cichcem w czasie pracy zamiast pracowac..i zieje z was ta rzadza odkucia sie..bez sensu..i tak ,zadna awangarda nie bedziecie ..po te populistyczne pierdoly nigdy nie mialy racji bytu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 ~qaz odpowiada ~ninka

Ale przeciez to oplacane wpisy. Nawet Jarek z Antonim w kampanii niby schowani, a tak na prawde pili piwo i TROLLowali w "internacie"

! Odpowiedz
2 5 ~toom odpowiada ~ninka

głosujemy przeciw leniwym pasozytom takim jak ty

! Odpowiedz
3 7 ~hiho

Od strony gospodarczej chciałbym w skrócie takie państwo:

- likwidacja socjalu całkowicie, zostaje tylko darmowa szkoła bez ogólniaka i studiów (darmowe zawodówki i technika), plus stypendia za wyniki w nauce dla tych których nie stać. Oraz darmowa służba zdrowia z podstawowym koszykiem świadczeń (przy pracy w szpitalu dla lekarzy zakaz prowadzenia prywatnej praktyki).

- emerytura obywatelska, powolne długotrwałe wygaszanie ZUS i przejście całkowicie na obywatelską która należy się każdemu po 65 latach życia lub 40 latach pracy. Wysokość zmienna, zależna od sytuacji gospodarczej, ale raczej minimalna.

- wpisanie do konstytucji zakazu zadłużania się państwa

- zachowanie płacy minimalnej (i bez możliwości ominięcia jej różnymi śmieciówkami)

- dochodowy podatek liniowy

- kwota wolna od podatku równa 12 pensjom minimalnym

- likwidacja podatku CIT

- podatek tylko dla firm od obszaru nieruchomości

- brak przymusu ubezpieczeniowego

- rezerwy stuprocentowe w bankach

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Term

Ostatni punkt jest świetnym żartem. Na prawdę dobre tylko zapomniałeś, że to 01.04 się żarty robi. Dziś jest dzień dziecka rozumiem, że to Twoja lista życzeń

! Odpowiedz
0 0 ~hiho odpowiada ~Term

To nie żart. Oczywiście nie jest możliwe to z dnia na dzień, stopniowo rok rocznie do tego celu można dążyć. Nie uważam by banki powinny mieć dowolną możliwość kreacji pieniądza na którym od samego poczęcia ciąży zadłużenie. To nie są ich środki by mogły niemi tak swobodnie dysponować jak teraz. Do tego kłopoty finansowe banku są problemem społecznym. Przy rezerwie 100% mogą sobie bankrutować i odpowiadać za własne działania praktycznie bez konsekwencji społecznych. Rezerwy cząstkowe to przeżytek XX wieku i przejaw źle rozumianego postępu. Może 100% rezerwy to przesada, ale niech by było chociaż 80%. Tak, jest to lista moich życzeń.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~hiho odpowiada ~Term

System rezerw i stopy procentowe to zło. Jestem zwolennikiem kreacji pieniądza, bo pieniądz to tylko narzędzie do wymiany i może być pod kontrolą i jego podażą można kierować, ale sposób jego kreacji jest obecnie do bani. Całkowicie odrzucam ten system. Banki powinny mieć rezerwy 100%, pożyczać tylko swoje. Nowy pieniądz powinien trafiać na rynek do każdego kto kupuje obligacje państwowe. Państwo powinno dodrukowywać to co jest potrzebne do spłaty (zależnie od stanu gospodarki i budżetu całość lub tylko procent). Nowy pieniądz w takim systemie ma możliwość dotarcia pierwotnie do każdego a nie tylko do uprzywilejowanych prywatnych instytucji i nie ma na sobie długu. Emisja obligacji powinna być uzależniona od inflacji/deflacji i dla stabilności powinien system dążyć do 0 (brak deflacji i brak inflacji). Przy inflacji systemowo powinno wzrastać ograniczenie emisji obligacji do całkowitego ich zatrzymania przy jakimś poziomie. Przy deflacji zwiększałoby emisję i wprowadzano więcej pieniądza z dodruku. To wszystko istniałoby przy braku możliwości zadłużania się państwa, bo i tak wszystko spłacane byłoby z dodruku (przy deflacji lub wcale nie byłoby dodruku przy inflacji - zaciągnięte wcześniejsze zobowiązania musiałby być spłacone z tego co fizycznie jest do dyspozycji budżetu, ale przy inflacji i braku możliwości emisji nowych papierów dług malałby praktycznie sam).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~czas_pakować_walizk

Exodus trwa. Z pełnomocnikiem Banku Światowego czy bez niego przy korycie. Potencjałem każdego kraju są jego mieszkańcy, a ci wciąż uciekają. Nie rozumie tego żadna lewicowa partia parlamentarna , ani PO, ani PIS, ani PSL. Karmią tępą tłuszczę obiecankami i mirażami subwencji i dotacji, przez co lud już jest tak zdemoralizowany, że w ramach opcji demokratycznej nie wybierze już nikogo innego poza populistycznym bajarzem i jego poplecznikami...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~lel

"Wprowadźmy głosowanie przez internet. Cały czas w Polsce mało osób jest aktywnych, głosuje połowa." - zgoda za wyjątkiem forum bankier.pl Tu populiści uzyskują wyniki 10:1 , a w porywach tuż przed wyborami 20:1 jest chyba bliższe prawdy

! Odpowiedz
1 16 ~beti

Inicjatywy p. Petru i p. Balcerowicza potwierdzają, że zbliżają się wybory jesienne, konstrukcja PO+PSL+ .... jest już zużyta i nie rokuje dobrze. Dlatego trzeba stworzyć jej zamienniki.
-Te próby łgarstwa politycznego pod hasłami nowoczesności i dobrobytu trzeba śledzić uważnie i rozszyfrowywać, aby nie zdołały omamić wielu.
-Widać, że przegrana PBK jest prawidłowo oceniania przez grupę trzymającą władzę, mimo ich całej pokrętnej narracji i mowy nienawiści do tych, którzy powiedzieli jasno: "Umiłowanym przywódcom już dziękujemy!"
Kolejne próby tej mafii utrzymania się przy władzy pokazują jasno, kto służy sobie, a kto Polsce i Polakom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 20 ~asia

Nowoczesność mi się kojarzy z postępem a tu mamy POdstęp tj. mutacją Partii Oszustów.

! Odpowiedz
16 6 ~szu

Nie jestem trolem ale zwykłym kowalskim aspirującym do klasy średniej. Pracuje w finansach jak bardzo wielu polaków, bo te wielkie "złe " korporacje płacą wielkie podatki oraz dają pracę. Jak słucham programy wyborcze to się nad nimi zastanawiam i analizuje.

Dlatego liczę że z 20- 30 % polaków zagłosuje na partię która zacznie rozmawiać merytorycznie a liczę ze takim stowarzyszeniem będzie nowoczesnapl.
Po konferencji nie przekonali mnie na 100% ale brak populistycznych haseł już do mnie trafia.

Szanuje wszystkich ludzi bogatych i biednych wykształconych i nie, ale nie szukajmy w polsce robin hooda który zabierze bogatym i da biednym bo to Ci bogaci tworzą miejsca pracy dla biednych.
Nie chcecie ludzi wykształconych u władzy? To kto ma rządzić

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 ~gazda1

Song Hongbing w książce "Wojna o pieniądz" napisał, że Polska w 1990 roku została potraktowana przez bankowców bardzo delikatnie, bo przyglądali się temu Rosjanie, którzy stali w kolejce do "reformy". Każdy wie jak zostali zreformowani rosjanie, że do dziś pozbierać się nie może.
- Dlatego dziś powstaje "nowa partia" bankowców ("banksterów") by dokończyć reformę Balcerowicza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~cyniczniepatrząc

NowocześniPL to tylko lobby bankierów, które chce rozwalić inicjatywę odfrankowienia i opodatkowania banków. Czysta walka o kasę która wypływa za granicę, i którą nowa władza może przyciąć. Petru to bankier. Ratują układy, bo liczą że wyborcy PO którym już platforma zbrzydła, zagłosują na "świeżość" i "nowoczesność".
Akurat gdy temat CHF jest na fali, powołują taką "nowoczesność".

Banki już pewnie pompują kasę na kampanię, bo zawsze to taniej niż odfrankować i płacić podatki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 ~nuio

Komorowski pytał Dude cyt "kto za panem stoi,bo ja mam tylko samych przyjaciół" [pomijając WSI] GRU ,CIA .A za penen p. Petru kto stoi,"resortowe dzieci służby i agenci SB i WSI?- a Olechowski czy Frasyniuk i Balcerowicz to nie to samo?

! Odpowiedz
10 2 ~zofia

Jest to bardzo dobra propozycja, na reszcie będzie jakiś bankier rządził.
Ludzie w Polsce mają obecnie bardzo duży kłopot, gdzie bezpiecznie lokować nadwyżki z wypłat.
Lokaty w bankach są przeważnie do 5-10 tys. zł, maksymalnie do 20 tys. złotych. To śmiesznie mało, i przy większych pensjach robi się mały problem. Facet wie jak temu zaradzić i to jest ciekawa i bardzo potrzebna alternatywa dla ludzi.
No i Kaczyński nie dojdzie do władzy, czyli same plusy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~mocarz

Miała byc druga Japonia. - Następnie, druga Irlandia.
Teraz zaś drugie małe Niemcy?!
A może druga Jugosławia, Afganistan, Irak?

-Tym panom juz dziekuję. Auf Wiedersehen, dammen u. herren. Już to przerabialiśmy. Nie ma frajerów.

! Odpowiedz
1 8 ~POptakach odpowiada ~mocarz

Petru nie chce Japonii, nie chce Irlandii.. Niemiec mu sie zachciewa.

-Co ciekawe, Niemcy tez chcą mieć w Polsce małe Niemcy, takie pokrywające się z zaborem pruskim.

! Odpowiedz
5 24 ~SONDA

Czy NowoczesnaPL to PO bis?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

(sonda niesponsorowana)

! Odpowiedz
0 5 ~hehe

Nie. Gdyż oni są UW bis2. PO było UW bis1.

! Odpowiedz
0 0 ~apage

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Andy

mozna rozwniez glosowac na tej stronie:

http://www.zavsprzeciw.pl/temat/Nowoczesna_pl_-_jestes_za_czy_przeciw/28

! Odpowiedz
2 2 ~Autorro

Tylko nie wystawiajcie starych dziadków, którzy maja zepsute mózgi. Jest dużo młodych myślących osób, które nie myślą jak 'PRL-owcy' - co by tu ograniczyć ale myślą dlaczego ktoś to ograniczył - należy to uwolnić.

! Odpowiedz
2 3 ~BuziakiDoPaki

do jakiej grupy zaliczymy "wybitnego" ekonomistę Lesia Balcerowicza? Do pierdzieli myślących jak PRL-owcy i wychowanych na leninizmie i marksizmie czy też do tej młodej, świeżej, polskiej krwi który wraz z partią zacofana.pl chce nam nową Polskę zafundować :)

! Odpowiedz
3 5 ~windykator

Panie Petru. Niech pan się nie wypiera pana Balcerowicza. A i pan Komorowski też pana guru.Jeszcze nie tak dawno lansował się pan z nim.
-Gdzie są panie petru pieniądze z 3 filara przejęte przez PO na doraźne cele polityczne? -Przecież głosował pan na komorowskiego, który "klepnął" ustawę. co teraz lepicie miejsce dla lemingozy, która ma łyknąć nowe opakowanie tego goowna?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 15 ~SONDA

Czy zagłosujesz na NowoczesnaPL?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

(sonda niesponsorowana)

! Odpowiedz
2 3 ~BierkiJakNasa

zaraz przylezie tutaj jakiś opłacany najemnik z uwstecznionej.pl i będzie pluł się, że siejesz nienawiść bo uwsteczniona.pl w Twojej sądzie ma już 6 minusów a to przecież taka postępowa partia, na której czele stoją prawdziwi patrioci, ekonomiści z krwi i kości a nie demagodzy, ludzie dla których największym dobrem jest Polska i godne życie ich obywateli* (* czyt. pracujących jako prezesi i rady nadzorcze banków i wielkich korporacji he he he). Nie wiem jak można nie wierzyć takim mężom stanu jak Balcerowicz, Frasyniuk, Olechowski czy szołmen z TVN48 niejaki Petru :D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~wtcc odpowiada ~BierkiJakNasa

BierkiJakNasa wyluzuj, bo zapaści dostaniesz..

! Odpowiedz
1 1 ~Tom odpowiada ~BierkiJakNasa

Jak juz tak nieladnie sie wyrazasz o nowej partii to przynajmniesz napisz za kim ty jestes?

! Odpowiedz
0 0 ~Flex

Dałem Ci TAK, ale to z sympatii i empatii dla POkrzywdzonych przez los. Jak przyjdzie POra to jak wielu Wq...ch.pl i oszukanych.pl wyraże moje stanowcze NIE!

! Odpowiedz
3 8 ~miro

Islandia wsadziłą do wiezienia takich banksterów jak aaron bucholtz, i wychodzi na prostą, teraz bank światowy pyta na kolanach czy moze nie chcą pomocy :), to jest nasza droga a nie żydowska okupacja pseudo liberałów

! Odpowiedz
3 2 ~zbycho

jak śmiesz domagać się osądzenia tak wielkich ludzi i ekonomistów (ROFTL przepraszam nie mogłem się powstrzymać), jak Balcerowicz! Jak w ogóle możesz uważać, że Balcerek ze swoim uczniakiem Petru i resztą hołoty nie zrobią dobrze Polsce. Owszem zrobią. Tylko, że Polska dla nich to prywatna kieszeń i eldorado prawno- skarbowe dla banków i korporacji a nie zwykłych obywateli :) Ja się z Tobą zgadzam, bo miejsce takich ludzi jak Balcerowicz jest w pierdlu a nie na jakiś kabaretach w postaci powołania do życia obwoźnego cyrku liberalnych demagogów w postaci zacofanej.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 16 ~Marta

Przeraża mnie skąd w Was, ludziach, tyle nienawiści. Oczywiście, wszyscy mamy prawo być rozczarowani biorąc pod uwagę co się w tej chwili dzieje na polskiej scenie politycznej, ale to nie powód żeby tak na oślep obrażać wszystkich i za wszystko.

Byłam na Kongresie, popieram postulaty, które zostały przedstawione. Oczywiście, nie mam żadnej gwarancji czy zostaną spełnione jeśli dojdą do władzy, ale szczerze wolę te pomysły, które moim zdaniem faktycznie mogą systemowo w tym kraju coś zmienić niż totalnie poronione, doraźne rozwiązania w stylu "500 zł na każde dziecko" lub "milion mieszkań".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 13 ~miro

jakie postulaty, to co zrobił bangster bucholtz z polską gospodarką nadaje sie jedynie do prokuratury, za zbrodnicza działalność przeciwko polskiemu narodowi, a zduszenie PKB z 7% do 0,5% to za to powinna byc kara smierci

! Odpowiedz
5 10 ~dziadek_franek

"....Pomóż nam zmienić Polskę na bardziej nowoczesną, przedsiębiorczą i sprawiedliwą.."
Powtórzę -Myślałem , że to, co jest celem petrubalcerowizmu już zostało osiągniete, tak przecież mówiono na 25 leciu wolności.
-Coś przeoczyłem ? ? ? Kiedy mijają się z prawdą ? ? ? Wczoraj czy dzisiaj ? ? ?

! Odpowiedz
6 10 ~szu

Ja też byłem, ciekawa inicjatywa. Powinna trafić do klasy średniej.

Marta moim zdaniem nie ma co zwracać uwagę na hejterów.
Większość z nich dużo hejtuje ale często bez argumentów.

Spotkamłem w sobotę fana kukiza i zapytałem dlaczego na niego głosuje...
Odp mnie rozczarowała: ponieważ od niego bije szczerość... a co więcej, jaką da zmiane ...
co sobą prezentuje jakie ma poglądy? tego już nie wiedział i tacy ludzie hejtują.

Jeśli ktoś wychodzi na scenę i mówi prawdę i zna na gospodarce to go zrozumie 1/4 obywateli bo reszta nie ma o tym wiedzy. (Tak się rodzi hejt)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~Marta odpowiada ~szu

Zgadzam się, bez wiedzy o ekonomii większość ludzi nie zrozumie tych postulatów. Nawet podczas wywiadu w TVP info kiedy Petru mówił o wykorzystaniu crowdfundingu do finansowania partii politycznych Pani Beata Tadla nie wiedziała o co chodzi. Wydawałoby się, że prezenterzy TVP jednak wiedzę powinni mieć dość rozległą...

! Odpowiedz
3 4 ~Zawiedziony odpowiada ~szu

Przeraża mnie tylko to, że większość w Polsce przejawia takie poglądy. Wystarczy poczytać komentarze pod artykułami takimi jak ten. Zbierając to razem wychodzi że: -należy rozliczyć wszystkich, którzy mają inne poglądy, -stoi za "nimi" aparat komunistyczny, - to wszystko żydzi,- to sami złodzieje, - to marionetki zachodnich banków/bogaczy. Podstawowe poglądy to: - zabrać bogatym, bo są bogaci, -dać biednym, bo są biedni, (czyli każdemu wg potrzeb, od każdego wg możliwości), -zachodnim bankom/firmom/walucie mówimy nie, należy wspierać Polski przemysł emitujący Co2 (zerwać pakt klimatyczny) itp
Coś mi to przypomina. Jednak ludzie się nie zmieniają a historia kołem się toczy. Może w tych poglądach znalazły się nowe elementy takie jak do więzienia za in vitro, ale to chyba nawet gorzej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~AleNieWielkiSzu odpowiada ~szu

i napisz że jesteś tzw. trollem, który za pieniądze pisze pozytywne komentarze. Ja rozumiem, że większość wyborców po i uwstecznionej.pl to typowe bezmózgi, ale każdy średnio rozgarnięty człowiek po przyglądnięciu się ogólnej formie i stylu w jakim się wypowiadasz (lub też prowadzisz dyskusję z podobnymi do ciebie trollami opłacanymi z budżetów takich nijakich partyjek jak uwsteczniona.pl) dostrzeże, że to po prostu jest jedną wielką ściemą, tak jak frazesy w postaci nowoczesna, przedsiębiorcza, sprawiedliwa bla bla bla bla bla Polska, którą ma nam "zafundować" Balcerek, Frasyniuk, Olechowski czy medialny ekonomista od gadania o niczym w postaci Petru.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Czesiek

i jak przystało na rasową lemingoze bezrefleksyjnie uwierzyłaś w brednie głoszone przez Petru i innych klaunów. W sumie mnie to nie dziwi. Wszak jak Balcerek "czarodziej ekonomii liberalnej" rozwalał Polskę na płaszczyźnie gospodarczej, na początku lat 90 ubiegłego wieku, to Ty albo z uśmiechem na ustach waliłaś klocka w tetrową pieluszkę lub nawet jeszcze ciebie na świecie nie było. Zatem też nie jestem zdziwiony, że łykasz jak pelikan ten liberalny bełkot, który już raz przerabialiśmy i się nie sprawdził, wszak nic co firmuje swoim nazwiskiem Balcerowicz i jego przydupasy sprawdzić się nie może.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~Tom odpowiada ~szu

co racja to racja... wszystkich stac tylko na obrzucanie blotem... i hasla typu Nowoczesna.pl to nowa PO(tymczasem w obozie PO strach ze nowa partia odbierze im glosy wybocow).

Taki Balcerowicz dla Polski zrobil bardzo wiele tymczasem 75% spoleczenstwa go nienawidzi:)

Tak jednak reformuje sie Polske, Zeby cos sie zmienilo trzeba miec plan i robic to co trzeba a nie to czego oczekuje przecietny Kowalski. W tym jest problem ze wszyscy oczekuja poprawy tu i teraz tymczasem wieksze reformy przynosza korzysci dopiero po kilu, klikunastu, kilkudziesieciu latach... niestety wiekszosc naszych obywateli nie ma takiej wyobrazni.

Co ciekawe haslo z JOW'ami dziala... a ktore przeciez nic nie zmenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~fetor

Jak kto lubi być dymany w kółko to nie ma na to rady. Różne ludzie mają upodobania.
Na kilometr śmierdzi zawodową komentatorką. Bo normalni ludzie aż tacy naiwni nie są..:(

! Odpowiedz
2 4 ~Zawiedziony odpowiada ~fetor

Normalni ludzie nie są naiwni? A wierzą że można podnieść kwotę wolną od podatku, przejść wcześniej na emeryturę i dostawać godne pieniądze, dostać pieniądze na dzieci, mieć w pełni darmową służbę zdrowia, zrealizować pakt podnoszenia płac, otrzymać wsparcie na zakup mieszkania, zwiększyć poziom inwestycji, zerwać z UE, ale otrzymywać dotacje, wykorzystać gwarancje z planu Junckera, odrzucić EUR i wspierać PLN i to wszystko sfinansować dodatkowymi podatkami obciążającymi banki i sieci handlowe. O czym mowa...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Popieram

Gwarancji nie ma ale chociaż już na starcie nie słyszymy że wszyscy wszystko dostaną. Nie ma nic nie wartych obiecanek a mozliwe do zrealizowania pomysly rozwiazujace problemy a nie je tworzace. Jest to zupelnie inny rodzaj polityki. Gdyby PIS PO SLD PSL realizaowaly to o czym mowia w swoich programach cofnelibysmy sie w rozwoju o wiele lat. Do chwili obecnej jak dla mnie to jest super w porownaniu do tego co bylo dotychczas.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 11 ~ekonomista

Najlepiej; otworzyć wrota dla układów mafijno-biznesowych i manipulantów oraz zwiększyć w Polsce nędzę i wyludnienie kraju - brawo ekonomiści; albo jest wam brak wyobraźni, albo rozumu!

! Odpowiedz
10 11 ~Flex

Tak w ogóle to ja już te hasła pamiętam sprzed kilkudziesięciu lat. Wtedy to brzmiało:" Socjalizm Tak!, wypaczenia nie!" Kolesie nie czują, że neoliberalizm się skompromitował w skali globalnej, a oni chcą go pogłębiać i udoskonalać.

! Odpowiedz
12 16 ~Doc

BankowiLobbyści.pl idą na wybory.... buhaha.... kto będzie wspierał lobby bankowe?

! Odpowiedz
11 20 ~można_się_pogubić

Który generał ze WSI firmuje ten projekt?

! Odpowiedz
17 24 ~polak2

Petru kim jest ?lobbystą Banku Światowego ,jest uczniem Balcerowicza oni są jeden drugiego warci.To najemnicy Zachodu i ich Banków..............

! Odpowiedz
12 18 ~Gwiazdeczka

Glosowanie przez Internet ???!!! To by dopiero bylo pole do nadużyć. Dawny Aparat tylko czeka na takie rozwiązania . Oni maja Nas za idiotów.

! Odpowiedz
12 17 ~Henry

Szydercy z nich co...teraz pan petru odkryl biedę Polaków.Uklad się broni. Podrzuca nam kolejnych przebierańców...a za nimi Twardy komunistyczny aparat ucisku skrojony na potrzeby wyborów. Tylko PiS. Wierze ,ze Kukiz jest nie do kupienia. Razem damy Rade.

! Odpowiedz
1 4 ~PIS

Ale to właśnie PIS jest partią socjalistyczn0-komunistyczną w sferze gospodarczej. Od PZPR róznią się tylko tym, że deklarują wiarę katolicką.

! Odpowiedz
19 46 ~234234

ile Wam płacą za pisanie o tej śmiesznej partii ? nagle wszędzie w media tylko o tej partii głośno...a przecież już się ludzie zorientowali że to PO ver. 2.0...powodzenia w bajerowaniu ciemnego narodu

! Odpowiedz
11 22 ~c2h5oh

ciemny naród z pewnością na nich nie zagłosuje bo ciemny naród ma postawę roszczeniową - DAJ

! Odpowiedz
6 11 ~miro odpowiada ~c2h5oh

nikt Ci tyle nie obieca co aaron bucholtz odbierze

! Odpowiedz
4 7 ~Tom odpowiada ~c2h5oh

caly czas slysze ze Nowoczesna.pl = PO? A niby czemu? Jak PO w najblizszych wyborach przegra to glownie za sprawa Nowoczesna.pl bo nowa partia jak ma komus zabrac wyborcow to glownie PO.

Znam pare osob ktore sa zwiazane z nowa partia i jakos ciezka tam znalezc osoby ktore wywodza sie z PO.... ok co najwyzej glosowali kiedys na PO.

Balcerowicz? Petru? czy oni popierali PO - kiedys tak ale kiedy PO nie wywiazala sie z obietnic stracili do niej zaufanie. Balcerowicz od dluzszego czasu krytykuje platforme.

Na koniec mala dygresja... Aby w Polsce bylo lepiej, bysmy wreszcie dogonili zachod w Polsce potrzeba jest partia z jajami ktora bedzie w stanie przeprowadzic porzadne reformy,, takie po ktorych prawdopodobnie zostanie znienawidzona przez spoleczenstwo. Czy taka partia jest? ciezko stwierdzic. Łatwiej jest mowic dam $ niz zabiore $.

Niestety zyje w kraju niesprawiedliwosci... ZUS, podatki, a na koncu glodowa emerytura:/ Ale jak sie okazuje jedni maja lepiej - gornicy(pracujacy w firmach przynoszacych straty) - oni na emerytury narzekac nie moga. Rolnicy beda mieli pewnie podobne emertury jak ja ale przynajmniej moga powiedziec ze wplacali grosze do swojego KRUSu.... taka jest wlasnie Polska.

WIecie co jest najgorsze? najezdzacie na Nowoczesna.pl a tymczasem wasze partie sa jeszcze gorsze. Dam soie reke uciac ze wszystkie partie antysystemowe(RN, Kukiz) na 100% nie tkna rolnikow i gornikow, a jesli tak to powiedzcie mi czemu mam nadal firme prowadzic w Polsce a nie np w Wielkie Brytanii(znam angielski, a wiekszosc moich klientow jest z poza Polski)?

PS. Mam zamiar glosowac na Nowoczesna.pl choc dam sobie reke uciac ze gdyby do wladzy doszedl Kukiz czy np RN zarabialbym wiecej niz dzis...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~214124 odpowiada ~Tom

HAHA..człowieku nie rozumiesz ze PO to tonący statek ? Nowoczesna.PL została stworzona żeby dobić PO..w nowoczesnej.pl publicznie będą się pokazywać ludzie niekojarzeni z PO...ale pociągać za sznurki będą właśnie ludzie z PO...Ty właśnie jesteś dobrym przykładem typowego leminga który już połkął haczyk bo o to właśnie im chodziło...PO już przegrało i oni o tym wiedzą, dlatego stworzyli coś "nowego"...myśl polaczku !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~Tom odpowiada ~214124

to na kogo mam glosowac? podaj konkretna partie i uzasadnij ze jak na nich zaglosuje bede mial lepiej.

Co do tego leminga to juz nie przesadzaj... Kukiz rzucil tak smieszne haslo jak JOWy a ludzie sie na nie rzucili tak jakby JOWy mial tworzyc wrecz nowe miejsca pracy.

! Odpowiedz
0 1 ~12412 odpowiada ~Tom

nie ma konkretnych kandydatów i w tym problem...każdy obiecuje cuda a wszyscy wiemy jak to się kończy...tylko że najgorsze jest to że przy korycie ciągle Ci sami od 25 lat

! Odpowiedz
8 35 ~George

Ależ promują ten polityczny nowotwór pachnący trupem i trupimi miazmatami. Ciekawe czy gdyby to była inicjatywa prawicowo-konserwatywna też by była tak pieszczona przez mainstream. Wydaje mi się jednak, że tym razem gen. Dukaczewski, po najbliższych wyborach parlamentarnych, nie będzie mógł otworzyć szampana. Zapewne stara ubecka kadra już rozciągnęła parasol ochronny na NowoczesnaPL, ale to już nie te czasy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 33 ~Von

Kolejna Partia Oszustów :bis" środkowy palec... ot co mogę wam zaproponować

! Odpowiedz
9 23 ~asia

Kto będzie głosował na Petrunelę? Chyba tylko pracownicy banków.

! Odpowiedz
7 20 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 26 ~dziadek_franek

"....Pomóż nam zmienić Polskę na bardziej nowoczesną, przedsiębiorczą i sprawiedliwą.."
Myślałem , że to, co jest celem petrubalcerowizmu już zostało osiągniete, tak przecież mówiono na 25 leciu wolności.
-Coś przeoczyłem ? ? ? Kiedy mijają się z prawdą ? ? ? Wczoraj czy dzisiaj ? ? ?

! Odpowiedz
8 15 ~stary

Likwidacja finansowania partii z budżetu? Chcieliby. To by dopiero mogli się nachapać. Ktoś kto przekazuje na partię 10 zł, niczego nie oczekuje. Ten co daje 100000 zł, nie robi tego za darmo. Mam nadzieję, że ludzie nie dadzą się nabrać, słabą nadzieję!

! Odpowiedz
11 32 ~lemingowaPL

bezwartościowy produkt nastawiony na nabranie durnego leminga, zostanie zutylizowany do jesiennych wyborów

! Odpowiedz
8 17 ~romek

NIC Z TEGO NIE BĘDZIE???. Polacy co mądry naród i nie da sie nabrać nowemu cwaniactwu ???

! Odpowiedz
3 11 ~liok

tnuijecie przywileje i zabierajcie to młodym i normalnym się poprawi.

kopalnie zamylać a nie dopłącaćc

gorbnik mna mić mnożnik 1 a nie 1,8 do emerytury

tylko wtedy macie mój głos
i powstzrymajcie doktora dudę porze updałoscią banków

i zróbcie porządek z chamskimi framnkowiczami co chcą by inni spłącili ich pozuyczkipoprę was wtedy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 22 ~potte

Poprę Ciebie jak spowodujesz jedno moje marzenie

Policjant ma nie brać emerytury 4k wieku 45 lat nie płacać ani jednej złotóki an zus

proszę ubruttowić płące mundurowych oraz spowodować by weszli do systemu powszechnego emerytur


Dzis, kasjerka z biedronki funduje policjantowi wzcasy w Egipcie.

! Odpowiedz
12 1 ~przełożony

Trzeba było iść na policjanta, a nie pisać takich bzdur.
Są zawody uprzywilejowane i po te przywileje młodzi tam idą.
Składka na ZUS , PIT funkcjonariusza państwowego, To są bzdury -przekładanie z prawej do lewej kieszeni, ale jeden może się oburzać.
Przełóż sobie z prawej do lewej, będzie ci lepiej.

O ty co ustalasz gaże,
O ty co ustalasz stawki,
O ty mój przełożony...
Z lewej do prawej nogawki...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~dno odpowiada ~przełożony

synku do policji idzie się po znajomoscipo tam jest 10 an 1 miejsce w straży poząrnej 30-tu

ja płącę zus od 30 lat a ty suie opierdalasz na chorobowym

żeby barć emeryturę trzeba płacić skąłdki a społoeczeństwo wam je funduje dlatego tak jet zle wtym karju bo politycy was chronią anawet miller zavbronił mundurówce isć do ofe


jak nie chcę tobie płacić zusu płąc sobie sam zapłąć go z płacy i parcuj choć dp 60 ja musze do 67 a nie 10-15 lat i emeryturak i doravbianie w ochronie 3 pln za h zabierając pracę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Rob odpowiada ~przełożony

Też pracuję w budżetówce i płacę zus i podatki. Nie idę na emeryturę po 15 latach pracy tylko po 67 roku życia. Też pracuję w stresie, bo dzisiejsi podatnicy są nieobliczalni tak jak i rządzący. Przepisy częściej się zmieniają niż kalendarze w pracy i w takich warunkach ciężko się pracuje.
Nie mam żadnego z przywileju jaki mają większość służ mundurowych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~polak2

Kazdy ma pracowac do 67 lat np. a jak jesteś chory to idziesz na rente albo do innej pracy a nie Święte krowy.Nauczyciele moga brać rente i emeryturę nastepna grupa.........

! Odpowiedz
3 8 ~Flex

Życzę POwodzenia waszemu mediotworowi w starciu wyborczym z koalicją oddolnie POwstałej Wq...ni.pl i wielokrotnieoszukani.pl !. Może makijaże nowe i ogolić w żalu głowę. Płaczą w strachu POpaprani: Elli Lama Sabahtani :).

! Odpowiedz
4 14 ~zamknacKW

Wszystko fajnie,

Tylko, że to wygląda jak Platofrma bis, a Petru chce się mianować nowym Tuskiem. Wtedy jak Tusk do władzy dążył było to samo. Charyzmatyczny w miarę młody lider, obiecanki cacanki, chwytliwa nazwa partii, świeżość jaką wprowadzała.

Wygrali i co - g.....no. NowoczesnaPL chce po prostu zebrać uciekający elektorat platformy. To jest próba przemalowania się platformy i tyle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~holy-moly

bo to właśnie jest Platforma wersja 2...trzeba o tym głośno mówić !

! Odpowiedz
2 19 ~ola

Program NowoczeznaPL. Każdy Polak ma kredyt hipoteczny, polisolokatę, odwróconą hipotekę i pracuje na umowie śmieciowej.

! Odpowiedz
4 11 ~Grzechu_comeback

pierdu pierdu.... DWIE KADENCJE!!!! rządzili ci, których wypromowaliście, więc czego można się spodziewać po was??? O POparcie nie musicie się martwić. LEMING ŁYKNIE WSZYSTKO, nawet platformę po raz dziesiąty....

! Odpowiedz
0 19 ~BabciaWest

Polska byłaby nowoczesna gdyby:
-znieść podatek belki oraz dochodowy
-wprowadzić karę dożywocia i śmierci za defraudacje środków publicznych przez urzędników i polityków
-znieść immunitety ,które są jawnym znakiem ,że wymiar sprawiedliwości niedomaga(gdyby było ok to immunitety nie byłyby potrzebne)
- wprowadzić budżet zadaniowy na konkretne cele
-znieść wydatki typu : szkolenia(sposób na pranie pieniędzy)
-wprowadzić nową ustawę o przetargach ,kara śmierci za ustawki
-rozwiązać problem wyłudzania vat

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 22 ~NieDamSięNabrać

Unii Wolności - Reaktywacja , wrazie jakby Platforma przestała rządzić to oszuści wskoczą do tej Nowoczesnej Pl i dalej będą przy korycie.. Ludzie nie dajcie się nabrać na te bajeczki. Petru już był przy władzy jako doradca Balcerowicza i jak mu doradził ? mhm.

! Odpowiedz
6 23 ~Janek

Pan Petru poprostu wyczaił iż najlepsze konfitury są w budżetówce na najwyższych stanowiskach.... a potem euro wybory i emeryturka na Florydzie ...

! Odpowiedz
0 4 ~ryslaw

Myślisz że już teraz nie stać go na emeryturkę na Florydzie?

! Odpowiedz
5 1 ~harry

Kukiz i PELO i cale Pis w tym lansera Czarneckiego oni to nie wiedz gdzie sa konfitury dlatego skacza z kwiatka na kwiatek byle tylko diety brac

! Odpowiedz
5 17 ~miro

aaron bucholtz juz nie moze sie doczekac kiedy połozy pejsate łapska na reszcie polskiego majątku, przeciez jest troche kasy w KRUS-ie którą trzeba zdefraudowac, lasy panstwowe które trzeba "sprywatyzowac" itd...

! Odpowiedz
1 14 ~kisinger

Jaka kasa w KRUSie? Przecie KRUS to dziura bez dna... na każdą 1złotówkę składki emerytalnej, rolnik pobiera 2,5zł renty/emerytury rolniczej... bez kroplówek z budżetu już dawno by splajtował... jedyny sens jego istnienia, to stołki dla ludzi z PSLu...

! Odpowiedz
0 4 ~ryslaw odpowiada ~kisinger

Pełno takich wyborców ja Miro. A my się ciągle dziwimy że PiS i PO mają się dobrze.

! Odpowiedz
0 13 ~miro odpowiada ~ryslaw

nie jestem za PiS a tym bardziej za PO, ale widze jak balcerowicz pcha sie do koryta to ogarnia mnie przerazenie, miejsce tego bangstera jest w kryminale, populista zniszczył przemysł a teraz z petru będą budowac, takiego obłudnictwa to jescze nie było w III RP

! Odpowiedz
3 16 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 13 ~rooo

wolę samoobrone jak zakłamanie
Leppera wysmialy media że widział UFO w kiejkutach gwałt na prostytutce ogólnie cham i prostak nie to co elita która komunikuje się kulturalnie... ch... d..a i kamieni kupa

! Odpowiedz
6 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 10 ~rer

Powodzenia, wymiana elit potrzebna, międolenie i popiskiwanie to wyraz paniki i histerii.

! Odpowiedz
6 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 14 ~Balsam

pierwsza Rzeczpospolita rozpadła się przez rozpasanie elit i przywileje jak się zapowiada trzecia tez to czeka jeżeli nie zostaną zlikwidowane przywileje emerytalne i ubezpieczeniowe kast uprzywilejowanych oraz gdy politykierzy nie zejdą na ziemię i nie będą rozliczni ze swoich obietnic.

! Odpowiedz
6 10 ~korwin

Unia Wolności bis. Bezpieka czuwa i już szykuje alternatywę wyborczą dla sympatyków skompromitowanej PO - Balcerowicz i Petru oraz tramwajarz gwarantują, że nic z tego nie będzie, poza sondażami, które dadzą przed wyborami 20%. Należy się cieszyć, bo ta inicjatywa zwiększa szanse PiS na samodzielne rządzenie - przy rozproszonym elektoracie PO i jej bękarta czyli Nowoczesna.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 19 ~bulkomorowski

Mumia Wolności - Reaktywacja. Rodzą sie dwa pytania - Gdzie się ukrył Balcerowicż? i Jak krótką pamięć polityczną trzeba mieć żeby zagłosować na tą szalupę ratunkową dla PO?

! Odpowiedz
32 21 ~BB

Widzę, że przerażony pis poinstruował swoich trolli jak mają smarować. Powstaje nowa partia, naprawdę budowana od podstaw, tworzona w oparciu o postulaty chętnych do zmian młodych i kompetentnych. A co robi PIS? - celować i smarować, że to PO, że starzy, że ci sami. Tyle, że nikt z was tam nie był, nikt nie widział, nie był świadkiem, ale macie już czelność nadawać. Tyle, że średnia wieku poniżej 30stki. No to rzeczywiście pokolenie Okrągłego Stołu... w przedszkolach się zapisywali.

WSTYD! A partia powstanie z pobudek patriotycznych, gospodarczych i zdroworozsądkowych. Pisiory, znacie jeszcze takie?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 34 ~hiho

Ile razy musisz obudzić się z ręką w nocniku by zmądrzeć? Chcesz gospodarczo liberalnej partii to masz KORWiN czy KNP. Nowoczesna PL to trzecie wcielenie tego samego z tym samym programem w tle z tymi samymi ludźmi skierowane do "nowoczesnych i światowych" polaków.

! Odpowiedz
21 6 ~BB odpowiada ~hiho

Korwin to oszołom. Polsce potrzeba partii świeżej, partii profesjonalistów. Na razie nie ma ich nigdzie. Polsce potrzeba partii, która zrobi, a nie tylko obieca. Oni nie obiecują, a zbierają postulaty od ludzi. I na tym powstanie właściwy program działań. Podstawy są dobre. Na tyle dobre, że co druga partia nagle krzyczy, że przecież ona też o tym mówi. No cóż, nie przypominam sobie.

A z ręką w nocniku to się obudzisz ty głosując na pisy i kukizy, którzy nie mają zielonego pojęcia o gospodarce. Za to mają całkiem niezłe o mieszaniu ludziom w głowach, czego jak widać jesteś świetnym przykładem. Programik pisowski na niedzielę widać zrobiony.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 14 ~hiho odpowiada ~BB

Oni idą kręcić lody. Nie wierzę politykom. PO też zbierało postulaty, nawet trenowało sobie na 4xTAK dla jaj. Jak nie obiecują jak obiecują???

Finansowanie partii - PO
Głosowanie przez internet - Demokracja Bezpośrednia
Kadencyjność posła - Demokracja Bezpośrednia zamiast kadencyjności możliwość odwołania
Wolność gospodarcza - "oszołom"
System pomocy - brak konkretów
Budżet partycypacyjny - Demokracja Bezpośrednia
Ulgi dla firm - "oszołom"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 16 ~Spokojny odpowiada ~BB

skąd u ciebie taka wrogość i nienawiść w stosunku do innych internautów. Bo mają inne zdanie??? Tak postępują zwolennicy "NowoczesnejPL"???
My internauci znamy już te zagrywki... Więc jak to z toba jest? Skąd Ty jesteś?

! Odpowiedz
6 4 ~hiho odpowiada ~BB

"A z ręką w nocniku to się obudzisz ty głosując na pisy i kukizy..."

Pisałem to nie raz. Nigdy nie zagłosowałem na PO czy PiS. Głosowałem w życiu często do różnych wyborów na Korwina, obecnie śledzę Demokrację Bezpośrednią a kiedy wątpiłem w sens wyborów i tego, że coś się u nas zmieni to na PSL (bo pragmatyczni i zachować się potrafią... i nic nie robią... a kto nie robi nie robi błędów).

Co do Kukiza to nie ma programu, ale patrząc z poziomu mojej gminy i powiatu kim się otacza to nigdy na niego nie zagłosuję.

Na tych nowoczesnych nie zagłosuję, bo ogólnie ich hasła to nie żadna nowość. Trzecie wcielenie tych samych idei - a za nimi stoi chęć budowania polski pod siebie a nie dla kogoś.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~antykomuch

nowa partia złożona ze starych towarzyszy, dudy z bronkiem (brąkiem?) tylko brakowało na tym zjeździe reanimacyjnym unii wolności. "Tu leży unia wolności co ją frasyniuk dobił z litości".

! Odpowiedz
1 3 ~miro

nowa partia, moze tak ale sterowana przez aarona bucholtza zwanego balcerowiczem wiec gdzie ta nowość?

! Odpowiedz
3 1 ~r12 odpowiada ~hiho

Głosowałeś na Korwina i PSL? Proponuję dobrego lekarza od głowy.

! Odpowiedz
0 6 ~zamknacKW

Średnia wieku mniej niż 30?

Bogate dzieci bogatych rodziców biorą się za zakładanie partii? To wszystko spuścizna po starych, którzy się dorobili na transofrmacji, a dzieciaki od dobrobytu mają wodę w mózgu.

! Odpowiedz
0 1 ~hiho odpowiada ~r12

Takie schizofreniczne państwo. Tak jak pisałem, po jakimś czasie żałowałem głosu "straconego" i zacząłem głosować na tych co najmniej chcieli zmieniać (no i dałem sobie wmówić, że Korwin to oszołom, ale z perspektywy czasu wychodzi na to, że nie większy od innych).

A teraz mam gdzieś, że stracę głos, nie zamierzam już nigdy głosować za mniejszym złem (chociaż nie ma partii typowo dla mnie).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~BB odpowiada ~Spokojny

Nie do wszystkich internauatów, do pisowców za ich internetowe akcje propagandowe, za nienawiść, za przedziwną wolę przekazania wszystkim że białe jest czarne, a czarne jest białe.

! Odpowiedz
3 14 ~hiho

PO bis...

! Odpowiedz
22 10 ~BB

Byłem na kongresie. Było warto. Wreszcie wiele świeżości, kompetencji i wola budowania, a nie negowania. Średnia wieku poniżej 30... Mam nadzieję, że stowarzyszenie przerodzi się w partię. Pisy, kukizy, rydzyki już robią w gacie, bo wreszcie ma szanse zagrać partia, która chce działać, a nie gadać, krytykować i szerzyć zgniliznę.

Mój głos mają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 ~antykomuch

a po ile płacą?

! Odpowiedz
8 4 ~BB odpowiada ~antykomuch

Nic nie płacą. To nie pis. Tu nie płacą za posty i nie szafują obietnicami stanowisk. Przyjechali młodzi profesjonaliści z całej Polski. Jedni już budują swoje kariery a innym zależy, aby po ukończeniu studiów również mogli godnie wejść w rynek pracy.

Mnie zdarzyło się dojechać kilkaset km.
Warto było.

! Odpowiedz
0 8 ~abc

Takie manewry już przerabialiśmy w Polsce. Trzeba spojrzeć jakie nazwiska będą na listach w jesiennych wyborach do sejmu. Jak będzie dużo spadochroniarzy, to mnie taka partia nie interesuje.

! Odpowiedz
1 4 ~Spokojny odpowiada ~BB

Ty chyba płatnym trolem jesteś! To nie wiesz, że kariery buduje się za określoną cenę? Każdy ją ma... A młody pus kariera, to nic innego jak ścieżka po trupach!!! Ile ty masz lat, że takie rzeczy piszesz...?! Skąd Ty jesteś !???

! Odpowiedz
1 6 ~antykomuch odpowiada ~BB

młodzi profesjonaliści to oksymoron, a profesjonalista z unii wolności to już kabaret, przy okazji jakbyś nie wiedział, duda-pis też jest z unii wolności, godnie wejść w rynek pracy - HAHAHA znaczy od razu na stołek w ministerstwie bo "tylko idiota albo złodziej pracuje za 6 tys.", balcerek to co innego myśli, co innego mówi a jeszcze co innego robi

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~bulkomorowski

kogo wy chcecie nabrać?
Mam nadzieje że uda wam się zbajerowąć dokładnie 4,9 % elektoratu zdychającej platformy. Szczerze wam tego życzę. :)

! Odpowiedz
0 6 ~sieć

"Ile razy można ubrać leszcza w te same akcje ? Nieskończoną ilość razy. "

I to się właśnie znów dzieje.....leszczu. :(

! Odpowiedz
0 0 ~Flex odpowiada ~antykomuch

Nie problem PO ile płacą, zawsze jakieś NPV z IRRem wykaże opłacalność ;). Problem się zacznie jak zarząd trzeba będzie utrzymać ze składek Członków bo "sponsorzy" przestaną widzieć korzyści...

! Odpowiedz
0 0 ~niedowiarek odpowiada ~Spokojny

"Takie widzi świata koło,Jakie tępymi zakreśla oczy" Młody człowiek mówi ,że był na kongresie opowiada z entuzjazmem ,że jest szansa na zmianę, to trzeba zalać go żółcią Co, w głowie się nie mieści ,że bez podpłacania można to napisać.Skąd ludzie którzy znają się na polityce i gospodarce mają wywodzić ? Z byłych PGR-ów?. Nikt wcześniej nie przechodził transformacji z kumuchowa do normalnej gospodarki, to co wydawało się proste,w praktyce bywało trudne. Wiadomo ,że ludzie próbowali działać w jakichś partiach. Nie ma ,nie było próżni. Ponadto widać,jak Petru zapowie wendettę, rozwalanie i zapewni ,że ci którym do tej pory się powodziło zgniją w kamieniołomach to będzie miał poparcie,tylko czy o takie poparcie warto zabiegać.
Coraz bardziej kibicuję tej nowej formacji by się jej udało, choć nadal obawiam się ,że w tym społeczeństwie będzie trudno.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 8 ~Bh

W google wpisuje blog i od razu pojawia sie podpowiedz Blog Ryszarda Petru ciekawe ktore banki za to placa

! Odpowiedz
2 14 ~wG

Petru pracowal dla Banku Swiatowego pamietajmy o tym.

! Odpowiedz
1 7 ~qaz

a kaktus mu wyrósł jak Euro skoczyło na ponad 4 zeta bo twierdził że nigdy w tej cenie nie będzie jak z niego taki ekonomista jak czarodziej to może i lepiej żeby się wkręcił w te szumowiny polityczne

! Odpowiedz
1 12 ~NowoczesnaPZPR

Niby mowia sensownie, ale pewnie bedzie tak jak z PO: 3x15, 4xTAK i inne obietnice, a po wyborach nic nie zrobili tylko kradli.

! Odpowiedz
9 2 ~BB

Jasne, jeszcze nic nie zrobili, a już nakradli. Świetne podejście, nie ma co. Ale was pis nakręcił...

! Odpowiedz
1 6 ~antykomuch odpowiada ~BB

jaki pis? dokonania towarzyszy z unii wolności wszyscy znają

! Odpowiedz
1 13 ~WojciechG

Na jaki portal nie wejde wszedzie Petru wszystkie gazety portale telewizja zachodnie banki wydaja duze pieniadze na promocje swojego czlowieka

! Odpowiedz
5 6 ~Longinus_Podbipięta

PETRU TO SKOMPROMITOWANY EKONOMISTA. NIEODZOWNY UCZEŃ SWOKEGO MISTRZA LECHOSŁAWA BALCERZAKA!!! (tego od zaciskania paska przy spodniach) :)))))

! Odpowiedz
0 8 ~mm

Można oszukiwać pewną grupę ludzi przez pewien czas ale nie wszystkich przez cały czas. Teraz faktycznie trwa nagonka na PO kolejne taśmy, kolejne kompromitujące materiały i napędzanie elektoratu do nowych (starych) tworów. To środowisko jest już tak skompromitowane, że nie da się. Tak jak tutaj komentujący piszą: "raz cygan przez wieś przejdzie". Wam się udawało kilka razy...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 16 ~zux

a elektorat to pewnie młodzi wykształceni i z dużych ośrodków, hehehe. Panowie czeka was ławeczka a na niej: pzpr, unia demokratyczna vel unia wolności, demokraci.pl, ciebie rucha, europa+ no i nieboszczka peło :-)

! Odpowiedz
3 17 ~adsenior

Pic, picu - kolejna podmiana szyldu. Goowno /PO/opakowane w pozłotkę, nie staje się czekoladą!

! Odpowiedz
1 12 ~lolipop

jesli ktos chce byc rządzony przez bankierów to znaczy ze odpisuje weksel in blanco.

! Odpowiedz
0 4 ~arek

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 6 ~ma-czek

Wielka Lipa , szkoda czasu i zawracania głowy
Towarzystwo wzajemnej adoracji coś na wzór kółka różańcowego .
Lipa !

! Odpowiedz
3 14 ~jesh-ldn

jakbym słyszał to co mowiło PO 8 i 4 lata temu, ale nie ma sie co dziwic

NowoczesnaPL <=> PO Reaktywacja

twestia czasu jest jak czolowi z PO sie zadesantują, a po wygranych wyborach przez tego twora zaraz by sie na stołkach odnalezli niczym Zombi...

tyle ze tego ciemny lud juz nie kupi...

! Odpowiedz
1 14 ~Alfista

Unia Wolności - bis2 ?

! Odpowiedz
1 5 ~ech

To w najczystszej postaci PO- bis . Farbowane lisy , lub jak to woli szalupa ratunkowa dla już nachapanych.

! Odpowiedz
1 22 ~Księgowy

Hasła, slogany, obietnice - te same od lat, wyświechtane przez PO i inne partie, które mieniły się liberalnymi czy konserwatywno-liberalnymi, dopóki nie doszły do żłobu a później ostry skręt w lewo - mnożenie etacików w administracji dla swoich, kupowanie głosów w zamian za utrzymanie starych przywilejów lub dzielenie nowymi, afery, przekręty, bezkarność elit a dla szarego Polaka wzrost podatków, ograniczanie świadczeń, kary, mandaty żeby sfinansować elity i uprzywilejowanych, którzy w wyborach gwarantują władzy reelekcje - Panie Petru, znamy ten scenariusz niestety. Polsce potrzebna jest władza, która rozliczy "elity" i przywróci normalność, szacunek do pracy i ciężko pracującego człowieka, szacunek do jego wysiłku, pieniędzy i majątku - bez względu na to czy jest to przedsiębiorca czy sprzątaczka. Polsce potrzebna jest władza, która stworzy warunki rozwoju przedsiębiorczym ale nie kosztem tych, którzy sobie nie radzą, Polsce potrzebna jest władza, która będzie wsadzać do więzienia i pozbawiać majątku złodziei, malwersantów, łapówkarzy i innych przestępców bez względu na zamożność i status społeczny a będzie chronić ofiary a nie odwrotnie. Czas takich inicjatyw jak nowoczesna.pl minął bezpowrotnie. Trochę szkoda że tego typu deklaracje polityków w przeszłości rozminęły się z rzeczywistością i realnym działaniem władzy - ale to nie wina społeczeństwa a ostatnich 8 lat rządów (nie 10 a 8 lat).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 11 ~Longinus_Podbipięta

Chciałeś powiedzieć 70 lat. Teraz ci co rządzą, albo mieli rodziców którzy niszczyli lokalnych polskich patryjotów, albo sami niszczyli społeczeństwo od stanu wojennego. Weźmy takiego Owsiaka. Niby super koleś bo żebrze od społeczeństwa nie wiadomo na co... A okazuje się, że jego "tatko", był wyższym funkcjonariuszem bezpieki. To tłumaczy dlaczego telewizja publiczna rozszerzała jego orkiestrę od wczesnych lat dziewiędziesiątych. Dlaczego inne akcje tego typu były niszczone w zarodku przez media w tamtych czasach...
A Olechowicz nawet nie jest z pochodzenia rdzennym Polakiem. W dodatku Mason. FUJ...!!! Petru zdjęto parę lat temu z anteny bo się kompletnie kompromitował jako obserwator rynkowy. Gadał bzdury wówczas i teraz też będzie gadał bzdury. W myśl przysłowia: "Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan..."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~plazowicz odpowiada ~Longinus_Podbipięta

A to z Owsiakiem to akurat pilnie strzeżona tajemnica, mimo iż Owsiak sam to wypaplał w wywiadzie dla jakiejś gazety... Np. w Wikipedii nie uświadczysz o tym słowa. W ang. wersji tej samej witryny opisuje się drzewa genealogiczne do XII wieku. Koleś obraca grubymi milionami, z TV publicznej wyciekają setki milionów cennego czasu antenowego, a ty nie możesz się nawet dowiedzieć co robił jego ojciec!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 ~plazowicz odpowiada ~plazowicz

O... przepraszam. Sprawdziłem i już dodali, ale dopiero po jakichś wielkich bojach. Cenzura jak za komuny. A mamy XXI wiek i centrum Europy.

! Odpowiedz
1 6 ~Longinus_Podbipięta odpowiada ~plazowicz

Bo nie masz się dowiedzieć. Masz Zapieprzać i oddawać 70% swoich dochodów w różnych haraczach. A jak się komuś nie podoba, to w ogrodniczym jest sznur!!! Jedyna broń dostępna dla buntowników systemowych. BOGOWIE!!! (słowiańscy) DLACZEGO OPUŚCILIŚCIE TĘ WASZĄ WSPANIAŁĄ KRAINĘ!!!

! Odpowiedz
3 19 ~Jan

Lud mamy ciemny ale tego już nikt nie kupi :)

! Odpowiedz
1 0 ~Wsamosednopl

http://www.wsamosedno.pl/nowoczesnaplpo-wystartowala/

! Odpowiedz
4 1 ~samo-se-dno

konserwatyści do konserw!

! Odpowiedz
3 13 ~wanker

ściema na trupie PO, ha ha ha.

! Odpowiedz
3 16 ~Pytanie

Kto zapłacił za wynajęcie Torwaru i ile to kosztowało?

! Odpowiedz
0 4 ~1000

Jak zawsze... ci co mają pieniądze i chcą mieć jeszcze więcej.

! Odpowiedz
4 10 ~niwykształcony

Pan Petru przez ostatnie osiem lat to mówił, tylko żeby nikt nie słyszał.
A tu nagle jak nie pier....nie.

! Odpowiedz
24 7 ~Wm

Wreszcie coś rozsądnego nastawionego na realną gospodarkę a nie populizm i obietnice dla naiwnych

! Odpowiedz
1 6 ~Longinus_Podbipięta

Obyś nie musiał doczekać chwili, kiedy na tych złodziejskich żydo masonów ostatnią koszylę oddasz.

! Odpowiedz
7 34 ~antykomuch

nowoczesnaPL - nowotwór balcerowicza - to mówi samo za siebie

! Odpowiedz
3 26 ~seba

wszystkie szczury ratujcie sie :D a tak serio jak by petru chciał naprawic polske z balcerowiczem to by stworzył partie pare lat temu a nie jak szczury z po musza sie ratować. Namowili petru i balcerowicza a oni jak dzieci dali sie zrobic w balona pozniej platformersy bedą sie za nimi ciagnąć do konca zycia. Jak chcecie zmian głosujcie na kogoś kto jest ostani/w sierodku na liscie a nie pierwszy, niech te dziady juz ida do wiezienia lub emeryture.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 26 ~antykomuch

kto płacił za wynajęcie hali ? może pro civili ? nagle na jeden rozkaz oficerów prowadzących robi się spęd czegoś co jeszcze dobrze nie powstało

! Odpowiedz
5 12 ~antykomuch

tak myślę że może więźniowie dostali masowe przepustki i stąd tyle luda

! Odpowiedz
1 24 ~tom979

To samo obiecywała platforma zanim dostali się do władzy. Później się okazało, że programu nie da się wykonać. W naszym ustroju polityczny politycy niewiele mają do gadania. Rządzą nami lobby silnych grup społecznych. Co z tego, że politycy chcą zrobić tanie państwo skoro urzędnicy mają ogromy wpływ na proces legislacyjny i skutecznie blokują wszelkie zmiany, które mogłyby powstrzymać rozrost administracji.
Baksterzy i wielkie koncerny mają swoich lobbystów dobrze opłacanych, którzy opłacają polityków i urzędników. Tworzy się prawo dobre dla bogatych.

Tutaj tylko zmiana systemu nas ratuje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~farbowanynowoczesny

Od lat piszę to samo. PO jest reprezentantem i gwarantem interesów polskich oligarchów, banków i zagranicznych korporacji. Ktoś musi i chce przejąć pałeczkę.

! Odpowiedz
3 10 ~hehe

PetruDolaryPL

! Odpowiedz
4 22 ~antykomuch

nie ma litości dla unii wolności

! Odpowiedz
4 25 ~dex

wybierzcie ich a bedziere robic za miske zupy a kredyt raz wziety bedziecie splacac do konca zycia a potem jeszcze wasze dzieci

! Odpowiedz
6 21 ~Jan

Wszystko pięknie tylko gdzie jest wiarygodność? Ten człowiek jeszcze 10 dni temu był na służbie Bredzisława Kotylionowskiego. Wiele się musi zmienić żeby wszystko zostało tak jak było.

! Odpowiedz
1 1 ~asdd

Słuchalem goscia trochę Miętki Rozwalił mnie ze sie nie da To kkto da rade ?

! Odpowiedz
2 24 ~Passenger

Partia banków i korporacji. Już nie starcza im wynajmowanie agencji PRowych, do drukowania i komentowania pochlebnych materiałów w gazetach, sieci i telewizji. Musze dostać się do koryta, żeby pilnować interesu banków, bo wałek z kredytami "walutowymi" może się nie udać.

Daje im 15% w sondażach i 1- 2% w wyborach :D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 14 ~PL

Ale foto :) Taki z wąsem kiedyś pozdrawiał tak aryjczyków ;)

! Odpowiedz
11 35 ~PakoZi

PLATFORMA BIS. nikt juz sie nie nabierze na zmiany barw partyjnych. Ci sami ludzie ktorzy kiedys tworzyli platforme i UW teraz próbuja po raz kolejny ale spoleczenstwo tym razem nie da sie nabrac.

! Odpowiedz
3 13 ~mg

Tak, tak ... zaraz zaczną przechodzić z PO do PetruNowoczesnejPL i opowiadać jak to oni chcieli działać w PO, a nie mogli, jak ich struktury uwierały i jak to nie byli tam dostrzegani, Tu będą mieli wielkie plany na przyszłość, reformy liberalne, likwidacje krusów, zusów i innych przywilejusów, obniżanie podatków i wolność gospodarczą. Potem jak dojdą do władzy, to powiedzą, no myśmy wiedzieli, że jest źle, ale że jest tak źle, to żeśmy nie wiedzieli ... i będzie po staremu :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 22 ~einreicheinfirerraus

Prawą ręką pozdrawiamy, towarzyszu! 5 piw! Na tej wysokości yjlzokel. Wnukow hydry PZPR już dosć

! Odpowiedz
6 30 ~TB

JUŻ JEDEN NAS WYSTEROWAŁ ,DZIĘKI BALCEROWICZOWI STAĆ NAS BYŁO I JEST NA SPODNIE BALCERKI ,GOŁĄ DUP... I SZELKI ,WYCISNĄŁ Z NAS CO MÓGŁ I DALEJ TO ROBIĄ ,CZYM BARDZIEJ TYM MNIEJ IDZIE W NASZE KIESZENIE ,. BUDŻET ? BUDŻET NAS NIE INTERESUJE BO NIE MA PRZEŁOŻENIA NA WYDATKI TAKIE JAK SŁUŻBA ZDROWIA TYLKO WIĘCEJ PASOŻYTÓW W URZĘDACH ,NAS INTERESUJE BARDZIEJ NASZA PUSTA KIESZEŃ. DZIĘKUJEMY JUŻ TO PRZERABIALIŚMY !!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 14 ~niedowiarek

Problem w tym ,że społeczeństwu nie chodzi o to by bogacić się ,chodzi o to, by bogatszego sąsiada szlag trafił, albo,żeby miał tyle samo co"wszyscy" ,bo wszyscy mają równe żołądki. Najważniejsze to przy...dolić. Potem sie zobaczy. "Godnie " każdy powinien żyć. Nie wiem czy jednak to słuszne założenie- liberalny konserwatyzm.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~Wierzący

IMHO dyskusję nad poruszonym problemem, należy zacząć od zadania sobie pytania, czemu tak się dzieje, że wielu ludziom zależy na tym aby sąsiada jak to ująłeś "szlag trafił"?
Można rzecz, że to nasze narodowe przywary. Zgoda. W jakimś sensie na pewno, ale nie taką skalę. Państwem skłóconym wewnętrznie i tym samym słabym państwem lepiej się rządzi i steruje, a na tym najbardziej zależy tym, którzy Polską "rządzą" od 89.
Godne życie w kraju leżącym po środku Europy, z 1000-letnią historią nie ma być przywilejem, ale prawem, bo to człowiek jest najważniejszy, a nie wykresiki i słupki w exelu! Powtarzam - człowiek, a nie nieoliberalne dogmaty, które pokazały nam w ostatnim ćwierćwieczu, że są utopią. Ja zamiast robić dobrze korporacjom i bankom, wolę ulżyć matce samotnie wychowującej dzieci, młodej rodzinie z potomstwem bo przyszłość narodu to nie kasta wybranych panów pod krawatem i tym samym pieniądze z podatków powinny iść nie na dostanie życie "elyt" i ulgi podatkowe dla wybranych, ale do społeczeństwa. Przykład wielu krajów pokazuje, że można ale tam u sterów władzy nie było Balcerowicza i jemu podobnych, oraz nie zanosi się na to aby ich rodzime odpowiedniki Petrów i innych słodkopierdzących magików miały możliwość sprawowania władzy, której esencją jest robienie dobrze wszystkim z wyjątkiem obywateli.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~niedowiarek odpowiada ~Wierzący

Zgadzam się ,że godne życie powinno być prawem a nie przywilejem. Pozostaje tylko definicja tej godności. Utopią jest to ,ze wszyscy będą żyć na tym samym poziomie,aby dać jednym trzeba zabrać innym. Pytanie czy rzeczywiście jest jakaś kasta wybranych panów pod krawatem ,czy też jest to spora grupa ludzi nierzadko cięzko pracujących i kompetentnych.Głowy niestety w przeciwieństwie do żołądka nie są te same i to trzeba uszanować. Jakaś grupa ludzi ścisłej władzy zawsze będzie kojarzyła się z klasą próżniaczą i to jest cena demokracji w każdym kraju. Trzeba zadbać tylko o to by ich było konstytucyjnie jak najmniej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 29 ~Sztefan_Wons

System będzie się bronił. Do samego końca. Właśnie zamierzają procedować w trybie przyspieszonym ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, zgodnie z którą m.in. można unieważnić wybór najwyższego urzędnika dokonany przez stwierdzanie niezdolności Prezydenta RP do sprawowania urzędu.

! Odpowiedz
36 14 ~sonda

Głosuje na nowoczesnapl. Tylko łapki góra/dół

! Odpowiedz
7 14 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
23 14 ~sonda

Glosuje na nowoczesnapl. Tylko łapki góra/dół

! Odpowiedz
7 18 ~Ala

Ten cały Petru to maskotka tzw. establiszmentu. Magister ekonomii, żaden ekspert. Prezes WŁASNEGO TOWARZYSTWA EKONOMISTÓW, ktrore SAM ZAŁOŻYŁ (hahahaha!!!). Daje każdemu a szczególnie bankom, dla których sieje propagandę jak w przypadku sprawy CHF. A na dodatek jest po prostu głupi - jego wypowiedzi to czesto nielogiczna zbitka haseł z onetu.
Niech sie zajmie ksiegowaniem KPiR, o ile cos potrafi

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 14 ~Ala

muszę dodać, tym razem już bardzo poważnie, że ta "inicjatywa" to nic innego jak szalupa ratunkowa dla śmierdzących kryminałem Pełowców. Zadaniem tej bandy finansowanej przez banksterów jest również BLOKADA rozwiązań problemu CHF, które zagrażają bankom i ich zyskom w szczególności. TA BANDA prostytutek chce działać przeciwko Polakom na rzecz bankierów i przekręciarzy wyrosłych za czasów PO. To zbieranina cynicznych oszustów z Balcerowiczem w tle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 20 ~kobieta_sukcesu

Razdwiedka kombinuje tak - przegraliśmy prezydenta, trudno. Grajmy na przegraną PO ale uratujmy co się da w Sejmie przez nową-starą partię. Pomęczymy się może ze dwa lata pod PIS-em, który skleci jakąś kiepską koalicje z Kukizem.
- To się zaraz rozleci, bo im w tym pomożemy jak za Leppera i będzie PO staremu. Na PIS zwali się całe to szambo i 3 biliony długu ale może coś ruszą do przodu i nam potem przypadnie cały sukces.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~Longinus_Podbipięta

Mało tego!!!
Każdy, kto chce pchac się do polityki, winien wpierw podpisać oddzielny kontrakt z Rzeczpospolitą Polską, że w przypadku niepowodzenia jego działalności politycznej, dobrowolnie poddałby się KARZE ŚMIERCI. Wyrok oczywiście mogłoby zatwierdzać społeczeństwo w ramach referendów pokadencyjnych... (jak w starożytnym Egipcie sprzed pierwszej dynastii). Zobaczylibyśmy jak wielu z tych rządzących Judaistów, jest chętnych oddać swoje życie w sprawie służby dla Rzeczypospolitej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~Balsam

Dlaczego społeczeństwo ma cos podpisywać ,ludzie honoru po prostu przy niedotrzymaniu obietnic popełniają publiczne harakiri.

! Odpowiedz
0 4 ~Longinus_Podbipięta odpowiada ~Balsam

Nie społeczeństwo ma coś, podpisywać a kandydaci na polityków. Jeszcze nie tak dawno było w zwyczaju, że jeżeli polityk zawodził, przypłacał temu życiem. A dziś. To my płacimy za ich niekompetencję. Często własnym życiem. Sam z chęcią skazałbym na śmierć paru polityków i prezydętów III RP. Szkoda tylko, że nie można...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 17 ~Sztefan_Wons

To Koń Trojański, który na jesień zupełnie pogrąży PO. Jeśli nie uzbierają 5%, to nie wejdą do sejmu. A te kilka %, które odbiorą PO, zepchnie ją na margines. Miała być szalupa ratunkowa, a wyjdzie kicha. Cwaniaki gonią własny ogon. A takie niby profesory.

! Odpowiedz
3 16 ~Zosia

"Nowoczesna.pl to hiobowa wiadomość dla Platformy Obywatelskiej" Przepotwarzanie się liberalizmu w Polsce : Unia Wolności (Demokratyczna), Kongres Liberalno-Demokratyczny, PO i teraz Nowoczesna.pl. Ta sama buta, te same kruczki, by dalej z narodu robić niewolników

! Odpowiedz
4 15 ~plazowicz

Komuchowo wypuściło flarę żeby odebrać część głosów Kukiza. Nawet kosztem jeszcze dotkliwszej przegranej.

! Odpowiedz
10 23 ~Dżery

Partia zagranicznych banków i korporacji. Tak określił ich na swoim profilu FB Paweł Kukiz.

I trudno się nie zgodzić. Aktualne sondaże wskazują, że jesienią w sejmie pojawi się większość parlamentarna, która zdecydowanie nadepnie na odcisk tym grupom interesów. Chuchają więc na zimne.

! Odpowiedz
3 1 ~niedowiarek

Tak bo my mamy własny kapitał by je zastąpić .Idea rewolucji wynikająca z frustracji,w biednym kraju któremu się wydaje ,że wiele może. To nadeptanie na odcisk, to jak juz mówiłem to bezproduktywne hasło "Przy...dolić" a potem sie zobaczy". Dziękuję za takie eksperymenty.Wyraźnie chodzi o to by wszystkim było równo - na bezrobociu .Choć nie wierzę że z takim społeczeństwem się uda, zaczynam kibicować tej nowoczesnej Polsce,bo w dobie globalizacji, w żadnym normalnym kraju nikt nie robi afery z tego ,że są zagraniczne instytucje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 18 ~TakieSame

Olechowski = PO ? Czyżby PO podejmuje próby przemalowania partii ?? Każdy pamięta jakie PO było na początku. Partia co nazywała siebie Konserwatywno-Liberalna. A obecnie ? drugie SLD u szczytu władzy ...

! Odpowiedz
4 4 ~Robert

Olechowski odszedł z PO półtorej roku po tym jak PO przejęła władzę z powodu różnicy wizji, mimo że wtedy jeszcze rosło popracie dla Platformy.

! Odpowiedz
1 5 ~TyleWtemacie odpowiada ~Robert

i to go niby broni? weź mnie nie osłabiaj. To jest ten sam sort, "dziecko Magdalenki". Dla niego nie liczy się Polska ale koryto i prywatne interesy jego samego bądź mocodawców.

! Odpowiedz
15 16 ~polskezbaw3

partie typu PIS, czy kukiz chcą socjalizmu, który to do funkcjonowania potrzebuje ludzi biednych i będą dbać o to by było ich z roku na rok coraz wiecej. poza tym bedą dbac by naród był ciemny, gdyz takim sie łatwo manipuluje.

! Odpowiedz
14 18 ~lombard

Czyżby więc panika? w szeregach Układu, skoro grają ogranymi kartami?
-Nowe partie" Balcerowicza (!!!), który puścił Polskę w skarpetkach ! !

-Nic się nie zmieni, dopóki ta banda kryminalistów nie zostanie przepędzona na cztery wiatry. Polacy powinni się tym zająć. Powinni zacząć się zbroić i zejść do podziemia, aby się pozbyć okupanta zwanego rządem i parlamentem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 3 ~robal

Ty na miejscu Balcerowicza pewnie byś zostawił komunistyczne arcydzieła typu PGR. Głosuj sobie na Kukiza i jego związki zawodowe.

! Odpowiedz
0 5 ~Longinus_Podbipięta

A może tak powołać naszą słynną XIX wieczną organizację "Sztyletowników"? Miałaby co robić!!!

! Odpowiedz
10 13 ~analityk

To jest ściemniacz. Jakie on ma doświadczenie i osiągnięcia w zarządzaniu dużą firmą lub koncernem ? Widocznie stoją za nim starozakonni jak zwykle. Oni zawsze mieszają.

! Odpowiedz
6 3 ~ra

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~anty

Co za bzdury pleciesz... przecież wyciąga swoją Lewicę ...

! Odpowiedz
3 21 ~Harry_callahan

Stare wyleniale tluste koty boja sie nowej formacji. Smiech mnie ogarnia gdy slysze tyle krtytyki z ust takiego eksperta jak Gowin znajacym sie na wszystkim, czy czarneckiego. Kukuza nie krytykuja bo to ruch bez programu i idei co zrobic. jest szansa na wprowdzenie madrych zmian, zmian gdzie operatywni i przedsiebiorcy ludzie beda miec place za swoj wysilek. Ale podejrzewam ze wygra opcja, praca krotka dla mundurowych, sedziow, KRUS, i wieczny socjal z becikowym do konca zycia i wczasy pod palmami

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 13 ~wwff

Czy Wy nas macie za idiotów? Czym ta partia różni się od Demokraci.pl?

! Odpowiedz
5 6 ~pluto85

Czytałeś program? Demokraci.pl światopoglądowo jest lewicowa, a w gospodarce nie chcą zmian. Nowoczesnapl.org to liberalna gospodarka i brak zmian światopoglądowych. Różnica znacząca, a powinna być znacząca właśnie dla czytelników portali ekonomicznych, którzy jak zakładam mają pewną wiedzę i świadomość filarów gospodarki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Jasio odpowiada ~pluto85

Czym ta partia różni się od PO na początku działalności ??

! Odpowiedz
0 4 unified_observer odpowiada ~pluto85

Mają też pamięć, i umiejętność kojarzenia faktów. a przede wszystkim mają teraz Deja vu, z czasów UW+AWS->PO

! Odpowiedz
12 3 ~Marcin

Dajmy pracodawcą wolną rękę, najlepiej zliwidujmy stawkę minimalną, będzie nam się lepiej powodziło wtedy. 5 zł z godzinę, albo mniej :D

! Odpowiedz
2 6 ~qaz

To pracodawca decyduje za ile bedziesz pracowal, czy TY? Bo widze, ze mozg masz "podpiety" do zrodla droga radiowa.

! Odpowiedz
1 4 ~Marcin odpowiada ~qaz

Dobra wypniesz się na pracodawców, ale powiedz mi za co będziesz wtedy żył ?

! Odpowiedz
0 5 ~pluto85

Zdziwiłbyś się jakie by były efekty. Myślisz że dziś ludzie za 5 zł, czy za 3 zł na godzinę nie pracują? Pracują, tylko że na czarno. Dziś płaca minimalna 1750 zł dla wielu wschodnich powiatów, to przekleństwo. Tam ludzie są skazani na umowy zlecenia, bądź pracę na czarno, bo pracodawców nie stać na płacenie minimalne, a powód jest prosty -inna siła nabywcza społeczeństwa.
Mały przykład: Zagórz koło Sanoka, wizyta żony u fryzjera -1,5 godziny, strzyżenie i farbowanie -cena 20 zł. Naprawdę sądzisz że zatrudniona tam fryzjerka zarabia minimalną? Nie, i chętnie by pracowała za tyle ile zarabia ale na umowę o prace. Takie są ceny w biedniejszych regionach, także i płaca minimalna tam powinna być niższa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~qaz odpowiada ~Marcin

A moze sam zostalbys PRACODAWCA? Skoro ktos, kto organizuje prace jest tym ZLYM, czas samemu zabrac sie do pracy.

! Odpowiedz
2 12 ~dziadek_franek

"....Pomóż nam zmienić Polskę na bardziej nowoczesną, przedsiębiorczą i sprawiedliwą.."
Myślałem , że to, co jest celem petrubalcerowizmu już zostało osiągniete, tak przecież mówiono na 25 leciu wolności.
-Coś przeoczyłem ? ? ? Kiedy mijają się z prawdą ? ? ? Wczoraj czy dzisiaj ? ? ?

! Odpowiedz
0 13 ~dziadek_heniek

z tego co kojarzę takie działania nazywa się obłędem i polegają one na tym, że nieustannie ludzie (pewni ludzie, ich nazwiska można znaleźć ww. artykule) wierzą, że podejmowane te same decyzje/wyboru przyniosą inny skutek, a tak się nie dzieje. Od 25 lat.

! Odpowiedz
10 17 ~et

partia lodziarzy i sprzedawczyków, ktoś kto podziwia balcerowicza jest idiotą, byle jaka małpa z brzytwa by zrobiła to co on...

! Odpowiedz
8 4 ~arbuz

to zrób pół tego chociaz

! Odpowiedz
1 3 unified_observer odpowiada ~arbuz

lepiej nie, szkoda gospodarki

! Odpowiedz
0 2 ~melon odpowiada ~arbuz

pokaż mi kilka firm, które bezkarnie mogę doprowadzić do upadku. Jeżeli się sprawdzę pozwolisz mi niszczyć nadal coś co dobrze działało.
Albo nie, nie pokazuj mi. Sięgnij lepiej po historię gospodarczą III RP tylko nie tą pisaną w GW i głoszoną w wiadomych mediach.

! Odpowiedz
8 18 ~SzamboJakSięPatrzy

czy klauny z nowoczesna.pl naprawdę są tak naiwni i wierzą, że ktoś kupi te brednie jakie głoszą? Ja rozumiem, że ludziska mają pamięć krótką ale nie sądzę, że nie pamiętają gęby Balcerowicza i tego co ten "guru ekonomii" wyczyniał w Polsce na początku lat 90 XX-wieku.
Ogólnie trzeba być zdrowo pukniętym aby nie dostrzegać, że nowoczesna czy jak jej tam to pudrowanie trupa w postaci po. Ten sam syf można by rzecz i te same ryje bez honoru.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 14 ~putru

nowoczesna PL razem z Aaronem bucholtzem... aaa zapomniałem teraz to jest leszek balcerowicz. ten żydowski kolo był już 2x ministrem finansów i nas rujnował, a potem jeszcze założyl sobie licznik długu, który spowodował. Nie wierzę w to niby nowoczesne badziewie...

! Odpowiedz
8 17 ~asasasdas

szalupa dla PO: "NowoczesnaPO"

! Odpowiedz
6 21 ~obserwator

System próbuje przejąć ponownie elektorat buntu, jest to ostatnio już drugie podejście. Pierwsze było zrobienie antysystemowca z Gowina i to się nie udało. Teraz system wystawia na antysystemowca Balcerowicza :))

! Odpowiedz
3 13 ~analityk

elektorat jak to określiłeś buntu pójdzie za Olechowskim, Balcerowiczem i Petru? ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Przywaliłeś. Ale to dobrze, ludzi z poczuciem humoru bardzo potrzeba w tym smutnym kraju, który smutny stał się m. in. dzięki takim ludziom jak Balcerowicz.

! Odpowiedz
5 3 ~Polak odpowiada ~analityk

Hej najemniku PiS-u bardzo się przestraszyłeś co ?

! Odpowiedz
1 3 ~Polak_również odpowiada ~Polak

a czego niby miał się on przestraszyć? Kłamstw i kłamców? Nimi się gardzi trwając przy prawdzie, w imię zasady psy szczekają itd.

! Odpowiedz
2 12 ~oki

Brzoska...A gdzie on płaci podatki...U niego są umowy o pracę czy smieciówki...Co on chce nam zaproponować?

! Odpowiedz
1 10 ~MówięJakJest

jak to co powtórkę z rozrywki czyli taką samą bonanzę jaką sobie "guru ekonomii" Lesiu Balcerowicz urządzał na początku "przemian". A, że głupota jest zaraźliwa to znalazł wierne grono, miernych, biernych i wiernych i mamy takie coś jak nie sorry inaczej się nie da, uwsteczniona.pl pod przewodnictwem "telewizyjnego ekonomisty", który jedynie w czym jest dobry to pierniczenie o niczym :)
Ogólnie tak mnie szczerze ciekawi jedna sprawa. Jak te wszystkie Petra, Balcerowicze i inne "uzdolnione" persony są tak wybitne to czemu to coś nie zrobiło wielkiej kariery na zachodzie, czemu to coś nie było proszone o radę jak się system finansowy walił w 2008 po upadku Lehmana itp. itd. Myślący samodzielnie znają odpowiedź i wiedzą jak jest. Za innych pewnie myśli wiadoma telewizja ze swoim "ekonomistą", który postanowił pobawić się w politykę :D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~u_0

ciiii, to wszystko propaganda i czarny pijar poczty polskiej

! Odpowiedz
6 15 ~granda

my juz dziekujemy w podmianke nie wierzymy. Prosze szukac frajerow za granicą mamy internet i wiemy kto jest kto. Szkoda ze petru zostałw to gowno wciagniety. Ale coz pewno sam z własnej proznosci dał bym sie wciagnać. Ta sama platforma, petru wyrzucą po jakimś czasie a balccerowicza ustawią do pionu. i znow mozna krasc przez 4 lata.

Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~realista

Internet nie jest juz niezależny od kiedy ludziom przestalo sie chcieć czytać więcej niz jedno zdanie.

! Odpowiedz
15 11 ~banan

Ciesze się, że wreszcie na naszej scenie politycznej znajduje się ugrupowanie, które myśli rozwojowo i innowacyjnie zamiast kierować się pustymi populistyczno-socjalistycznymi hasłami. Świadczą o tym członkowie, osoby wykształcone, znający się na wielu sprawach( a nie jak w przypadku większości partii karierowicze). Pomysły są świetne, sprawdzone już w wielu rozwiniętych kraja, czas zastosować je u nas!!! Powodzenia!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~drwal

Im mniej w Polsce POlinu, tym więcej nowoczesnej Polski. Im mniej kadłubkowych rządów i mniej marionetkowych liderów, tym więcej nowoczesnej Polski. O czym więc ci panowie chcą mówić i do kogo?
-Oni sami są kwintesencją tego co słabe, kadłubkowe i marinetkowe. To właśnie oni chcą aby Polska funkcjonowała jako terytorium zależne, gdzie ludzie tyrają dla obcych koncernów kilkanaście godzin dziennie za minimalną płacę do końca życia, aby młodzi brali lichwiarskie kredyty, spłacali je prawie do końca życia, a tuż przed jego końcem spłacony majątek przekazali pod odwróconą hipotekę ich bankom. To oni chcą POlinu dla nielicznych wybrańców i kolonialnej niewolniczej pracy dla Polaków. Towarzystwo nadal nie zrozumiało, że w Polsce wśród Polaków jest już definitywnie przegrane. Panowie, szukajcie naiwnych gdzie indziej. W Polsce ten numer kolejny już raz wam nie przejdzie. POlinu nie będzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~FK_

oby nie skonczylo sie jak z wyszystkimi innymi partiami, ktore mialy szuflady pelne ustaw...

! Odpowiedz
2 3 ~jabłko

banan! Ty już dzisiaj nie pijesz. Masz dość z tego co widzę.

! Odpowiedz
7 15 ~Stasek

Im już dziękujemy.

! Odpowiedz
0 23 ~Balsam

A gdzie likwidacja wszystkich przywilejów w tym m.in. emerytalnych i ubezpieczeniowych kast uprzywilejowanych.

! Odpowiedz
6 13 ~tin_foil_hat

kolejne establishmęty

nie wierzę im. Ci co są ustawieni, wolnego rynku nie potrzebują. Lepiej mieć gospodarkę sterowaną i uprzywilejowaną w niej pozycję. Szwindel. Ale odbierze na początek głosy platformie jakby się doszukiwać na siłę pozytywów.

! Odpowiedz
20 5 ~krzysztofd

Panie Ryszardzie
Kiedy Pan będzie we Wrocławiu? Chętnie się spotkam lub udzielę poparcia a nawet przystąpię. Wreszcie nowa krew w polityce. Działajmy bo czas ucieka.
Może Pan do mnie odpisze?

! Odpowiedz
4 11 ~Stasek

Spadaj.

! Odpowiedz
5 20 ~PO-bis

Zauważcie, że już na starcie ta partyjka zaczyna od kombinowania. Nie było na kongresie Balcerowicza, żeby nie wydało się, że to ma być taka podróbka PO i UW.

! Odpowiedz
4 9 ~qwe

Brak finansowanie partii.
Banki damy wam na wybory 100 mln zł ale musicie wprowadzić takie i takie ustawy.

! Odpowiedz
6 1 ~realista

Tylko ze partie mogą finansować w Polsce tylko ludzie prywatni z górnym limitem wplat. Firmy na partie nie mogą przelać nawet zlotowki.

! Odpowiedz
5 15 ~AKta

Dominuje populistyczny bełkot. Lewiatan startuje do wyścigu po część truchła PO.

! Odpowiedz
1 1 ~Putru

też mi taka sama myśl przeszła przez łepetynę. Szkoda, że kolejny "wybitny" Mordasewicz nie zabrał głosu na tym balu klaunów.

! Odpowiedz
1 23 ~burza

W polsce lepiej zalozyc partie niz firme.

! Odpowiedz
19 5 ~glon

gratuluje i ma Pan moje poparcie, przynajmniej mowi Pan konkretnie bez hasel dam wszystko wszystkim co chca
niech Pan uwaza bo stare tluste koty moga Pana rozszarpac, zwlaszcza spadochroniarze z innych partii

! Odpowiedz
10 29 ~NowoczesnaPO

Kto się nabierze na Platformę Bis? Nowoczesna PO. LOL.

Będzie objazd PetruBusem po placówkach bankowych i urzędach w całej Polsce?

! Odpowiedz
3 12 ~zz

panie rysiu skad takie u pana parcie do władzy ,cwierkały wróble ze mialo byc prezes pko ,minister finansów ,rpp , nie wyszlo teraz to skoro jest pan zdolnym ekonomista to zalozyc interes i robic kase ,zreszta pan sam wie czy jest pan zdolny czy czy lepiej dla pana zyc z naszych podatków np zakładajac partie

! Odpowiedz
4 2 ~hello

twoja byc murzyn i malo znac polski?

! Odpowiedz
5 6 ~glon

mysl fajko, koles nie jest w patrlamecie i nie ma dotacji, sam mowi by partie zyly jak kazdy czlowiek z pracy nie dotacji, 2 kadencje nie bardzo podobaja sie lesnym dziadkom

! Odpowiedz
1 2 ~zz odpowiada ~hello

a po co mi znac lepiej polski ,,skoro wy sie mojego jezyka uczycie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil