Nowoczesna: niech 500+ będzie uzależnione od szczepień dzieci

Proponujemy, aby wypłata świadczeń w ramach 500+, była uzależniona od spełnienia obowiązku szczepień - powiedziała w czwartek przewodnicząca klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Gasiuk-Pihowicz w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie podkreśliła, że obowiązek szczepień w Polsce, powinien być zdecydowanie egzekwowany, ponieważ - jak zauważyła - chodzi o zdrowie i życie dzieci, ale także o bezpieczeństwo osób z obniżoną odpornością. "Aby dodatkowo zmobilizować rodziców do szczepienia dzieci, proponujemy bardzo konkretne rozwiązania - proponujemy, aby wypłata 500 plus, była uzależniona od spełnienia obowiązku szczepień" - powiedziała posłanka Nowoczesnej.

"Osoby, które nie będą szczepić swoich dzieci z innych powodów niż powody medyczne, stracą prawo do pobierania zasiłku 500+" - mówiła Gasiuk-Pihowicz. "Jesteśmy przekonani, że jest to rozwiązanie, które będzie dodatkowo mobilizować rodziców do szczepienia dzieci. Niektórzy powiedzą, że jest to dosyć twarde, bezpardonowe rozwiązanie, ale w obliczu grożącego nam kryzysu dotyczącego szczepienia dzieci, w obliczu grożącego nam kryzysu epidemii, warto mobilizować rodziców różnymi metodami do tego, żeby szczepili swoje dzieci" - dodała.

Jak podkreśliła Gasiuk-Pihowicz, podobne rozwiązanie jest znane we Francji czy Australii.

"Nowoczesna popiera także obywatelski projekt ustawy, które warunkuje przyjęcie dziecka do publicznego żłobka, przedszkola od wyszczepienia dziecka na wszystkie szczepienia obowiązkowe" - powiedziała posłanka Nowoczesnej. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 10 lelo1949

N powinna zaszczepić się od głupoty......równia pochyła,na kolanach do Rycha,może wam wybaczy

! Odpowiedz
12 39 eagleeye

Ten plankton polityczny wraz z pania myszką na zdjeciu to juz głupszych pomysłow nie ma

! Odpowiedz
28 13 siunek

Pierwszy rozsądny pomysł Nowoczesnej w tej kadencji.

! Odpowiedz
34 13 search

Babo nie od szczepien a od wpisow w dzienniczku proboszcza w parafi.
Juz dzis nic rodzic nie zrobi jak nie ma dzienniczka obecnosci od proboszcza.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT