Nowe taśmy ze spotkania Kulczyka z Sikorskim

Telewizja Republika opublikowała kolejne nagrania z podsłuchanych rozmów nieżyjącego już Jana Kulczyka. Biznesmen rozmawia na nich z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim, a dyskusja dotyczy między innymi energetyki i ukraińskiego prądu.

(fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM)

W jednym z opublikowanych fragmentów Jan Kulczyk chwali się znajomościami z ważnymi ukraińskimi politykami, w tym z ministrami energetyki i sprawiedliwości, a także wpływem, jaki ma na nich. "Co ja z nim uzgadniam to jest" - mówi biznesmen. Opowiada również o komitecie na rzecz włączenia ukraińskiej energetyki w obręb Unii Europejskiej, którego członkiem oprócz Kulczyka był też między innymi Jerzy Buzek. "Zrobiłeś dobrą robotę" - odpowiada Radosław Sikorski. Kulczyk mówi też o jednej ze swoich inwestycji - kupnie taniego prądu z dwóch ukraińskich elektrowni atomowych.

W rozmowie przewija się wątek oligarchy z Ukrainy Renata Achmetowa, który według Kulczyka skorumpował "chłopaków z PSE", czyli pracowników Polskich Sieci Energetycznych. W tym kontekście pada nazwisko prezesa PSE Henryka Majchrzaka. Achmetow chciał mieć wyłączność na eksport ukraińskiego prądu do Polski, co storpedowałoby plany Jana Kulczyka. Biznesmen w czasie podsłuchanej rozmowy stwierdza jednak, że "ta sprawa jest już zażegnana".

To kolejne "taśmy Kulczyka" opublikowane przez Telewizję Republika. Wcześniej stacja ujawniła między innymi fragmenty rozmów biznesmena z jego doradcą, lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem, pokazujące kulisy prywatyzacji "Ciechu" - przedsiębiorstwa działającego na rynku chemicznym.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/tv republika/md/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 19 ~Gnida

"Achmetow chciał mieć wyłączność na eksport ukraińskiego prądu do Polski, co storpedowałoby plany Jana Kulczyka." (który chciał mieć wyłączność na eksport ukraińskiego prądu). Dla odbiorcy obie opcje to drogi prąd i obłowiony oligarcha.

! Odpowiedz
1 10 ~Fajfus

Dlaczego taśmy? Taśm się od co najmniej 10 lat nie używa. Może nazwikcie to afera gramofonowa?

! Odpowiedz
4 13 ~ja

czemu nikt sie im nie dobiezre do d...????gdyz w tych calych biznesach maja swoje udzialy policja i sluzby specjalne.

! Odpowiedz
8 4 -zbyszek1

Za co?

! Odpowiedz
14 7 -zbyszek1

Nie ma wstydu. Nagranie dobrze świadczy o obydwu i nie budzi wątpliwości co do intencji. A przecież nie oszukujmy się TVRepublika robi wszystko aby nagrania w maksymalnym stopniu zmanipulować. Zresztą wszystkie media to robiły. Co innego było na nagraniach a co innego docierało do naszego dziwnego ludu.

! Odpowiedz
2 8 ~s6

Budowanie linii za granicę to kosztowna głupota. W cenie linii przesyłowych wybudowano by elektrociepłownię, choćby gazową. Dodatkowo wyrąbane lasy pod linią i słupy na polach rolników przez 100 km. Linie mają malutką przepustowość, a im dłuższa tym większe straty. Linia na Ukrainę musi pracować na DC, więc ma małą moc.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 3 -zbyszek1

Przecież istnieją linie przesyłowe za granicę a Polska zawsze importowała prąd z zagranicy. Coś sobie wymyśliłeś a następnie to w pełnych emocji słowach skomentowałeś. Dziwne.

! Odpowiedz
7 1 ~antyk odpowiada -zbyszek1

Tak właśnie komentuje większość gimbazy, której płacą za anty-PO posty.

! Odpowiedz
5 3 -zbyszek1 odpowiada ~antyk

Normalny człowiek a psychol i tłumok jak się z czymś nie zgadza to potrafi wyartykułować z czym i dlaczego.

! Odpowiedz
1 23 ~dziadek_franek

Interesy Kulczyka POnad wszystko. Wszystko jasne.Dlatego zarzucili Ostrołękę II, zaniedbali Połaniec, Opole, Dolną Odrę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil