REKLAMA

Nowe taśmy ze spotkania Kulczyka z Sikorskim

2015-11-04 23:07
publikacja
2015-11-04 23:07

Telewizja Republika opublikowała kolejne nagrania z podsłuchanych rozmów nieżyjącego już Jana Kulczyka. Biznesmen rozmawia na nich z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim, a dyskusja dotyczy między innymi energetyki i ukraińskiego prądu.

/ fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM

W jednym z opublikowanych fragmentów Jan Kulczyk chwali się znajomościami z ważnymi ukraińskimi politykami, w tym z ministrami energetyki i sprawiedliwości, a także wpływem, jaki ma na nich. "Co ja z nim uzgadniam to jest" - mówi biznesmen. Opowiada również o komitecie na rzecz włączenia ukraińskiej energetyki w obręb Unii Europejskiej, którego członkiem oprócz Kulczyka był też między innymi Jerzy Buzek. "Zrobiłeś dobrą robotę" - odpowiada Radosław Sikorski. Kulczyk mówi też o jednej ze swoich inwestycji - kupnie taniego prądu z dwóch ukraińskich elektrowni atomowych.

W rozmowie przewija się wątek oligarchy z Ukrainy Renata Achmetowa, który według Kulczyka skorumpował "chłopaków z PSE", czyli pracowników Polskich Sieci Energetycznych. W tym kontekście pada nazwisko prezesa PSE Henryka Majchrzaka. Achmetow chciał mieć wyłączność na eksport ukraińskiego prądu do Polski, co storpedowałoby plany Jana Kulczyka. Biznesmen w czasie podsłuchanej rozmowy stwierdza jednak, że "ta sprawa jest już zażegnana".

To kolejne "taśmy Kulczyka" opublikowane przez Telewizję Republika. Wcześniej stacja ujawniła między innymi fragmenty rozmów biznesmena z jego doradcą, lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem, pokazujące kulisy prywatyzacji "Ciechu" - przedsiębiorstwa działającego na rynku chemicznym.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/tv republika/md/ab

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (57)

dodaj komentarz
~osa
oj, ale z ludzi się jad wylał pisząc o Kulczyku. zastanawiam się dlaczego wszyscy piszą o rzekomych przekrętach, a fakty są nieco inne, o tym to już się nie pisze, ze kulczyk wyprowadził wiele firm na prostą. to jest prawdziwe, ale widac mało medialne. smutne:(
~Martin
Haha to mnie rozbawiłeś, tak jak wykup gruntu w centrum poznania za bezcen, pod budowę Starego Browaru. Teraz został sprzedany niemieckiej firmie, Grobelny uniewinniony (teraz Ryszard Grobelny prowadzi wykłady z zarządzania jednostkami terytorialnymi na UAM), Grażynka z dziećmi zadowolona.290 milionów euro, czyli około Haha to mnie rozbawiłeś, tak jak wykup gruntu w centrum poznania za bezcen, pod budowę Starego Browaru. Teraz został sprzedany niemieckiej firmie, Grobelny uniewinniony (teraz Ryszard Grobelny prowadzi wykłady z zarządzania jednostkami terytorialnymi na UAM), Grażynka z dziećmi zadowolona.290 milionów euro, czyli około 1 miliard 235 milionów złotych, musiał zapłacić nowy właściciel Starego Browaru za przejęcie obiektu. Obecnie najbardziej rozpoznawalne poznańskie centrum handlowe należy do funduszu Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM) Cały układ powiązań politycy-smorządowcy-agencja mienia wojskowego-biznesmeni-sędziowie-prokuratorzy-wykładowcy szkół wyższych
~zawiedziony
Niestety to jet prawda .PSL powoływał swoich zaufanych prezesów dyrektorów , a nawet kierowników. Są to ludzie , którzy całkowicie pozbawieni są skrupułów a w większości również wiedzy. Mają tylko jeden cel : jak najwięcej wyprowadzić Państwowych pieniędzy ze spółek skarbu Państwa . Takim przykładem jest PSE Niestety to jet prawda .PSL powoływał swoich zaufanych prezesów dyrektorów , a nawet kierowników. Są to ludzie , którzy całkowicie pozbawieni są skrupułów a w większości również wiedzy. Mają tylko jeden cel : jak najwięcej wyprowadzić Państwowych pieniędzy ze spółek skarbu Państwa . Takim przykładem jest PSE S.A. na czele z prezesem Majchrzakiem i jego prawą ręką dyrektorem Tomasikiem. Osoby podległe tym panom są albo zmuszane do procederu pod karą wyrzucenia z pracy albo rekrutowani , jako nowa kadra pozbawiona wiedzy i doświadczenia , która w sposób bezproblemowy podpisuje dowolny dokument. W PSE S.A. funkcjonuje zasada starszy pracownik (40+) jest niewygodny i nieprzydatny , ponieważ posiada praktykę i wiedzę techniczną, które umożliwiają mu profesjonalne , odpowiedzialne i rzetelne opiniowanie dokumentacji technicznej i zgłaszanie uwag. Ideałem w ocenie dyrekcji są młodzi (25+) , nowo zatrudnieni pracownicy , z minimalnym doświadczeniem zawodowym i wiedzą podejmujący się za to wykonania każdego zadania , bez względu na jego złożoność. Dla tej grupy zawodowej problemy i uwarunkowania techniczne nie występują , zasada jest prosta : nie wiele wiem , dlatego dokumentację techniczną opiniuję zawsze szybko i bez uwag, a każdy odbiór techniczny kończę sukcesem , nie do końca rozumiejąc , co odebrałem , ale w ocenie Dyrekcji jestem skuteczny. Ten mechanizm , który został wdrożony w PSE S.A umożliwia owym Panom ( Tomasikowi i Majchrzakowi) wyprowadzanie majątku Państwowego jednocześnie roztrwaniając ten majątek. Osoby ,które sprzeciwiają sie temu procederowi ( z reguły wysokiej klasy specjaliści branżowi) są kierowani do realizacji zadań często zupełnie nieistotnych , kompletnie niezwiązanych z posiadana przez nich wiedzą techniczną i doświadczeniem zawodowym lub są eliminowani z firmy - wyrzucani.

Ten proceder oprócz gigantycznego marnotractwa Państwowych pieniędzy powoduje zagrożenie energetyczne Kraju ponieważ tematami związanymi z bezpieczeństwem energetycznym kraju zajmują się ignoranci nie zdający sobie sprawy z wagi tematu.
Niestety służby takie , jak CBA czy ABW , a w obronie pracowników Rzecznik Praw Obywatelskich mając tą wiedzę nic w temacie nie robią a proceder trwa i ma się bardzo dobrze.
. Trzeba wreszcie tą przestępczą partię , jaką jest PSL i jego powiązania wyrzucić z POLSKIEGO SEJMU i wreszcie rozliczyć.

Tak rzeczywiście w PSE S.A. została stworzona procedura antykorupcyjna za czasów największych przekrętów to jest 2012 r. wówczas gdy panowie Majchrzak i Tomasik ( tak ten Tomasik , który rozbijał się służbowym autem po pijaku mając 2 promile alkoholu we krwi , a któremu pomimo zatrzymania przez policję nic nie zrobiono i nadal pełni wysokie i znaczące stanowiska w PSE) uruchomili gigantyczny proceder wyprowadzania pieniędzy z PSE oparty o spółkę kapitałową PSE Inwestycje. Był to przykład typowy dla tych panów szydzenia sobie z kreowanej przez nich rzeczywistości. Tak samo powołano procedurę antydopingową i zorganizowano szkolenie na którym poinformowano ,że pracownik nie ma żadnych szans przed sądem zgłaszając mobbing, tym samym poinformowali ,że zgłoszenie mobbingu może wiązac sie z poważnymi kłopotami dla osoby zgłaszającej.
Mam nadzieję ,że wreszcie ktoś się z tymi panami rozliczy ale będzie ciężko bo mają bardzo silne powiązania ze służbami .
~AN
Jeden, nie żyje {?],a drugi milczy,a przecież tak groził procesami sądowymi.
~zofia
Kulczyk sterował władzami a kasą dzieliła się władza i kase wywozili za granicę!!!!tak dbali o POLSKIĘ i POLAKÓW,mafia kieszenie ma wypchane a ludziom pranie mózgu robią.
~jola
Kulczyk oligarcha to kwintesencja III RP. Mistrz ukrytych układów z władzą , których efektem było nabywanie majątku państwowego nawet nie za pół darmo ale o wiele wiele mniej przez co społeczeństwo polskie poniosło i miliardowe straty. Ten człowiek nie potrafił zarabiać konkurując na rynku . To najgorszy typ Kulczyk oligarcha to kwintesencja III RP. Mistrz ukrytych układów z władzą , których efektem było nabywanie majątku państwowego nawet nie za pół darmo ale o wiele wiele mniej przez co społeczeństwo polskie poniosło i miliardowe straty. Ten człowiek nie potrafił zarabiać konkurując na rynku . To najgorszy typ kapitalisty.
~antypisowiec
No i co się tak oburzacie pisowskie szumowiny? Niby co tam jest takiego wstrząsającego na tych taśmach? Telewizja Republika to pisowska tuba propagandowa. Ciekawe skąd ma te wszystkie nagrania? Raczej staje się jasne, że za tą prowokacją z podsłuchami nie stoi putinowski wywiad tylko jakieś pisowskie pachołki ze służb.No i co się tak oburzacie pisowskie szumowiny? Niby co tam jest takiego wstrząsającego na tych taśmach? Telewizja Republika to pisowska tuba propagandowa. Ciekawe skąd ma te wszystkie nagrania? Raczej staje się jasne, że za tą prowokacją z podsłuchami nie stoi putinowski wywiad tylko jakieś pisowskie pachołki ze służb. Prawdopodobnie szumowiny z CBA lub jakieś sfrustrowane z powodu redukcji lub braku awansu pisowskie sługusy z ABW.
~emigrantek
ot i takie szumowiny doprowadzily prl bis do ruiny!
~miro
czy w trumnie lezy padlina oligarchy aferzysty?

Powiązane: Afera podsłuchowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki