Nowe taśmy ze spotkania Kulczyka z Sikorskim

Telewizja Republika opublikowała kolejne nagrania z podsłuchanych rozmów nieżyjącego już Jana Kulczyka. Biznesmen rozmawia na nich z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim, a dyskusja dotyczy między innymi energetyki i ukraińskiego prądu.

(fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM)

W jednym z opublikowanych fragmentów Jan Kulczyk chwali się znajomościami z ważnymi ukraińskimi politykami, w tym z ministrami energetyki i sprawiedliwości, a także wpływem, jaki ma na nich. "Co ja z nim uzgadniam to jest" - mówi biznesmen. Opowiada również o komitecie na rzecz włączenia ukraińskiej energetyki w obręb Unii Europejskiej, którego członkiem oprócz Kulczyka był też między innymi Jerzy Buzek. "Zrobiłeś dobrą robotę" - odpowiada Radosław Sikorski. Kulczyk mówi też o jednej ze swoich inwestycji - kupnie taniego prądu z dwóch ukraińskich elektrowni atomowych.

W rozmowie przewija się wątek oligarchy z Ukrainy Renata Achmetowa, który według Kulczyka skorumpował "chłopaków z PSE", czyli pracowników Polskich Sieci Energetycznych. W tym kontekście pada nazwisko prezesa PSE Henryka Majchrzaka. Achmetow chciał mieć wyłączność na eksport ukraińskiego prądu do Polski, co storpedowałoby plany Jana Kulczyka. Biznesmen w czasie podsłuchanej rozmowy stwierdza jednak, że "ta sprawa jest już zażegnana".

To kolejne "taśmy Kulczyka" opublikowane przez Telewizję Republika. Wcześniej stacja ujawniła między innymi fragmenty rozmów biznesmena z jego doradcą, lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem, pokazujące kulisy prywatyzacji "Ciechu" - przedsiębiorstwa działającego na rynku chemicznym.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/tv republika/md/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~osa

oj, ale z ludzi się jad wylał pisząc o Kulczyku. zastanawiam się dlaczego wszyscy piszą o rzekomych przekrętach, a fakty są nieco inne, o tym to już się nie pisze, ze kulczyk wyprowadził wiele firm na prostą. to jest prawdziwe, ale widac mało medialne. smutne:(

! Odpowiedz
0 1 ~Martin

Haha to mnie rozbawiłeś, tak jak wykup gruntu w centrum poznania za bezcen, pod budowę Starego Browaru. Teraz został sprzedany niemieckiej firmie, Grobelny uniewinniony (teraz Ryszard Grobelny prowadzi wykłady z zarządzania jednostkami terytorialnymi na UAM), Grażynka z dziećmi zadowolona.290 milionów euro, czyli około 1 miliard 235 milionów złotych, musiał zapłacić nowy właściciel Starego Browaru za przejęcie obiektu. Obecnie najbardziej rozpoznawalne poznańskie centrum handlowe należy do funduszu Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM) Cały układ powiązań politycy-smorządowcy-agencja mienia wojskowego-biznesmeni-sędziowie-prokuratorzy-wykładowcy szkół wyższych

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~zawiedziony

Niestety to jet prawda .PSL powoływał swoich zaufanych prezesów dyrektorów , a nawet kierowników. Są to ludzie , którzy całkowicie pozbawieni są skrupułów a w większości również wiedzy. Mają tylko jeden cel : jak najwięcej wyprowadzić Państwowych pieniędzy ze spółek skarbu Państwa . Takim przykładem jest PSE S.A. na czele z prezesem Majchrzakiem i jego prawą ręką dyrektorem Tomasikiem. Osoby podległe tym panom są albo zmuszane do procederu pod karą wyrzucenia z pracy albo rekrutowani , jako nowa kadra pozbawiona wiedzy i doświadczenia , która w sposób bezproblemowy podpisuje dowolny dokument. W PSE S.A. funkcjonuje zasada starszy pracownik (40+) jest niewygodny i nieprzydatny , ponieważ posiada praktykę i wiedzę techniczną, które umożliwiają mu profesjonalne , odpowiedzialne i rzetelne opiniowanie dokumentacji technicznej i zgłaszanie uwag. Ideałem w ocenie dyrekcji są młodzi (25+) , nowo zatrudnieni pracownicy , z minimalnym doświadczeniem zawodowym i wiedzą podejmujący się za to wykonania każdego zadania , bez względu na jego złożoność. Dla tej grupy zawodowej problemy i uwarunkowania techniczne nie występują , zasada jest prosta : nie wiele wiem , dlatego dokumentację techniczną opiniuję zawsze szybko i bez uwag, a każdy odbiór techniczny kończę sukcesem , nie do końca rozumiejąc , co odebrałem , ale w ocenie Dyrekcji jestem skuteczny. Ten mechanizm , który został wdrożony w PSE S.A umożliwia owym Panom ( Tomasikowi i Majchrzakowi) wyprowadzanie majątku Państwowego jednocześnie roztrwaniając ten majątek. Osoby ,które sprzeciwiają sie temu procederowi ( z reguły wysokiej klasy specjaliści branżowi) są kierowani do realizacji zadań często zupełnie nieistotnych , kompletnie niezwiązanych z posiadana przez nich wiedzą techniczną i doświadczeniem zawodowym lub są eliminowani z firmy - wyrzucani.

Ten proceder oprócz gigantycznego marnotractwa Państwowych pieniędzy powoduje zagrożenie energetyczne Kraju ponieważ tematami związanymi z bezpieczeństwem energetycznym kraju zajmują się ignoranci nie zdający sobie sprawy z wagi tematu.
Niestety służby takie , jak CBA czy ABW , a w obronie pracowników Rzecznik Praw Obywatelskich mając tą wiedzę nic w temacie nie robią a proceder trwa i ma się bardzo dobrze.
. Trzeba wreszcie tą przestępczą partię , jaką jest PSL i jego powiązania wyrzucić z POLSKIEGO SEJMU i wreszcie rozliczyć.

Tak rzeczywiście w PSE S.A. została stworzona procedura antykorupcyjna za czasów największych przekrętów to jest 2012 r. wówczas gdy panowie Majchrzak i Tomasik ( tak ten Tomasik , który rozbijał się służbowym autem po pijaku mając 2 promile alkoholu we krwi , a któremu pomimo zatrzymania przez policję nic nie zrobiono i nadal pełni wysokie i znaczące stanowiska w PSE) uruchomili gigantyczny proceder wyprowadzania pieniędzy z PSE oparty o spółkę kapitałową PSE Inwestycje. Był to przykład typowy dla tych panów szydzenia sobie z kreowanej przez nich rzeczywistości. Tak samo powołano procedurę antydopingową i zorganizowano szkolenie na którym poinformowano ,że pracownik nie ma żadnych szans przed sądem zgłaszając mobbing, tym samym poinformowali ,że zgłoszenie mobbingu może wiązac sie z poważnymi kłopotami dla osoby zgłaszającej.
Mam nadzieję ,że wreszcie ktoś się z tymi panami rozliczy ale będzie ciężko bo mają bardzo silne powiązania ze służbami .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~AN

Jeden, nie żyje {?],a drugi milczy,a przecież tak groził procesami sądowymi.

! Odpowiedz
2 9 ~zofia

Kulczyk sterował władzami a kasą dzieliła się władza i kase wywozili za granicę!!!!tak dbali o POLSKIĘ i POLAKÓW,mafia kieszenie ma wypchane a ludziom pranie mózgu robią.

! Odpowiedz
1 14 ~jola

Kulczyk oligarcha to kwintesencja III RP. Mistrz ukrytych układów z władzą , których efektem było nabywanie majątku państwowego nawet nie za pół darmo ale o wiele wiele mniej przez co społeczeństwo polskie poniosło i miliardowe straty. Ten człowiek nie potrafił zarabiać konkurując na rynku . To najgorszy typ kapitalisty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 4 ~antypisowiec

No i co się tak oburzacie pisowskie szumowiny? Niby co tam jest takiego wstrząsającego na tych taśmach? Telewizja Republika to pisowska tuba propagandowa. Ciekawe skąd ma te wszystkie nagrania? Raczej staje się jasne, że za tą prowokacją z podsłuchami nie stoi putinowski wywiad tylko jakieś pisowskie pachołki ze służb. Prawdopodobnie szumowiny z CBA lub jakieś sfrustrowane z powodu redukcji lub braku awansu pisowskie sługusy z ABW.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 2 ~emigrantek

ot i takie szumowiny doprowadzily prl bis do ruiny!

! Odpowiedz
3 3 ~miro

czy w trumnie lezy padlina oligarchy aferzysty?

! Odpowiedz
6 6 ~ziutek

to straszne ze chciał zeby Polska kantrolowała ukraińską energetyke - w/g republiki lepiej jak kontrole sprawuje Rosja

! Odpowiedz
0 3 ~Cyrylica

Scenariusz , który miał być pisany wg. Kierownika cyrylicą, chyba był pisany polszczyzną ręki doktora Jana. Czy Kulczyk nie chciałby mieć nagrań ze swoich rozmów, czy nie chciałby wiedzieć, co politycy myślą o teraźniejszości i przyszłości Polski, z której płynie pieniądz do kieszeni ? Może ktoś Kulczykowi taki scenariusz napisał? Miejmy nadzieję, że nie cyrylicą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~tutr

Kierownik nie czyta scenariuszy cyrylicą tylko po Niemiecku

! Odpowiedz
4 17 ~Biedak

Kryształowy Jan może doczeka się pomnika? Jakiż to wspaniały był człowiek, któremu na sercu leżało wyłącznie dobro Polski a te miliardy to już tak przypadkiem udało się zarobić...oczywiście wszystko etycznie i legalnie bo jakże by inaczej? I absolutnie bez styku z polityką. Czysty biznes. ;)

! Odpowiedz
12 4 -zbyszek1

Myślę, że się doczeka. Może na miejscu jednego z tych pomników które stawiają temu co doprowadził do śmierci prawie setki rodaków?

! Odpowiedz
4 12 ~AMY odpowiada -zbyszek1

Z treści wpisów wnioskuję, że Ty należysz do tych co zamiast od "Ojcze nasz" zaczynają dzień od GW. To też ideologia, tylko że słabawa.

! Odpowiedz
6 4 -zbyszek1 odpowiada ~AMY

Tak to prawda. Nie od " Ojcze nasz". Może też nie od Gazety tylko od kawy bo gazety jeszcze wtedy nie posiadam. A ci faryzeusze którzy mają Pana Boga na ustach od rana do wieczora a kłamią, fałszywie oskarżają a jak się nadarzy okazja to Cię okradną to co lepsi? Ja do kościółka niee latam aby się wyspowiadać po raz setny z tych samych grzechów i otrzymać od księdza rozgrzeszenie aby zaraz móc od nowa grzeszyć. Ja muszę być porządnym człowiekiem bo znikąd pomocy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Pomoc odpowiada -zbyszek1

Jestem przekonany, że wokoło Ciebie jest dużo dobrych ludzi, którzy mogą Ci zaoferować pomoc. Być może nie wiedzą że jej potrzebujesz? Niektórzy mogą nawet chodzić do kościoła, a inni czytać GW. Trzeba im pozwolić na jedno i drugie. Bardzo Cię serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego:).

! Odpowiedz
2 0 -zbyszek1 odpowiada ~Pomoc

Życie tak mi się ułożyło, że ja nie potrzebuję pomocy. To ja pomagam i mam z tego wielką satysfakcję. Zacytuję co trochę wyżej napisał jeden z tych pobożnych i to jeszcze taki co tylko dlatego, że łazi do kościoła uważa się za lepszego Polaka: " czy w trumnie lezy padlina oligarchy aferzysty?".
W katolickim kraju, w ogóle w cywilizowanym kraju nie powinno być takich komentarzy jak ten zacytowany i w tym samym stylu od których aż się roi na tym i innych forach, nie powinno w ogóle być takiego programu w tej szmatławej telewizji wykorzystującego człowieka który już nie żyje do brudnej walki politycznej z prostego powodu. Dla cywilizowanych ludzi majestat śmierci jest święty. Dla wielkiej rzeszy Polaków nie jest.
Wyznaję zasadę, czytaj co chcesz i chodź gdzie chcesz ale hipokryzji która aż wycieka z tego naszego plebejskiego narodu nie trawię. I temu tylko daję wyraz. Taka jedna partia po pięciu latach zupełnie niebywałego,bezczelnego, obrzydliwego grania trupami ofiar katastrofy obejmuje w kraju władzę. Co można o takim kraju powiedzieć? Pozdrawiam równie serdecznie i też życzę wszystkiego dobrego. Zachęcam do walki z epidemią chorób które toczą ten naród hipokryzją, szkalowaniem, fałszywym oskarżaniem ludzi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 9 ~ekonKRK

Czyli rzeczywiscie smierc Kulczyka byla nieprzypadkowa.... Rosjanie musieli sie pozbyc konkurencji....Wielka Szkoda

! Odpowiedz
17 11 ~porucznikoryto

Szkoda ze plany sp.Kulczyka nie doszly do skutku. Byly dobre dla Polski. Oczywiscie nie kazdy to zrozumie.

! Odpowiedz
6 22 ~kulczyknaThaiti

Dobre dla Polski???...powiedz czy TVN i GW - wystarczy do wyjałowienia mózgu - czy potrzebowałeś jeszcze czegoś extra....

! Odpowiedz
19 4 -zbyszek1 odpowiada ~kulczyknaThaiti

To, że w jednym szeregu stawiasz GW i TVN świadczy o tym jaka jest twoja wiedza na temat mediów. Gazety Wyborczej nie czytasz a może nie miałeś w rękach. Prawda? Właściwie słusznie bo to nie jest gazeta dla jałowych intelektualnie.

! Odpowiedz
0 6 ~haha odpowiada -zbyszek1

buuuahaha

! Odpowiedz
2 3 ~zbiszek1_dawaj odpowiada -zbyszek1

...zbyszek1 - komentator delegowany przez GW na forum Bankeira, hahaha!

! Odpowiedz
2 20 ~gazda1

Stawiam, że z tą "normalną śmiercią" Kulczyka to fikcja. Albo posłali go do piachu bo jakby zeznawał pogrążył by z pół europy (o ile nie świata) lub klepie gdzieś na jakiejś wyspie laseczki.

! Odpowiedz
21 4 -zbyszek1

Napisałeś tak jak przystało na prawdziwego katolika. A " Ojcze nasz..." było już dzisiaj?

! Odpowiedz
1 13 ~Kol odpowiada -zbyszek1

A ty trollu już się obudziłeś? Co ma komentarz gazdy1 wspólnego z katolicyzmem? Wyraźnie cierpisz na manie prześladowczą.

! Odpowiedz
7 1 -zbyszek1 odpowiada ~Kol

Oczywiście, że ma. On gra śmiercią człowieka. Przecież ten cymbał nie ma żadnych podstaw do tego aby napisać to co napisał. On po prostu bezczelnie insynuuje. Ty tego nie rozumiesz bo łojce nie wychowali na wrażliwego, uczciwego człowieka. Porządny, uczciwy człowiek by rozumiał. Tylko po żeby Ci to uświadomić odpowiedziałem. Na ogół chamom nie odpowiadam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Kol odpowiada -zbyszek1

Zrozumiałem, że skutecznie obrażasz ludzi, natomiast nadal nie wytłumaczyłeś co wspólnego ma komentarz gazdy z katolicyzmem. Jeśli uważasz, że jego komentarz rozmija się z prawdą, czy wręcz obraża pamięć Kulczyka, to masz prawo do krytyki, ale bezsensowne przypinanie wyznania do osoby piszącej niemądre (wg. Ciebie) komentarze jest także niemądre. I po raz kolejny : nie szafuj tymi chamami i łojkami bo dajesz tylko świadectwo o sobie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~fanteoriisposkowych

Obstawiam tą drugą wersję. Jak dla mnie ta śmierć Kulczyka była grubymi nićmi szyta.
Myślę, że nawet rodzina nie jest świadoma. Janek stary cwaniak zabezpieczył rodzinkę oraz "skromnie" siebie na wysepce.

! Odpowiedz
6 22 ~VRP

sikorski ty zdrajco POLSKI
100 lat temu bys dostal kule w glowe i zakopany bys byl na powazkach
http://historia.wp.pl/title,Afery-korupcyjne-w-II-RP-urzednikom-grozila-kara-smierci-przez-rozstrzelanie,wid,17379376,wiadomosc.html?ticaid=115e31
woprowadzmy przepis to 99% politykow aferzystow sama zrezygnuje lub nie bedzie sie pchac do koryta

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 10 ~aaaaa

Chciał Kulczyk stworzyć międzynarodową potężną korporację z siedzibą w Polsce, chciał ściągać pieniądze do Polski, chciał aby cudzoziemcy pracowali dla nas (tak jak teraz my pracujemy dla dobra szkopów i skunksów). Do tego jest konieczna pomoc (nawet niema) i zgoda rządu.
Za to go wszyscy krytykujecie?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 9 -zbyszek1

W Polsce plebejski lud nie szanuje nikogo kto wznosi się ponad poziomy. Największych Polaków lud ale i utworzone do tego specjalne media, oddziały pisowskiej propagandy starają się wdeptać w ziemię aby zrobić miejsce dla swoich funfli zwykłej gawiedzi. A obrzydliwe w tym wszystkim dodaytkowo jest to, że oni mają śmiałość nazywać się prawdziwymi Polakami i patriotami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 11 ~tm

Właśnie w tym problem, ze chciał, a co innego robił, i nie napiszę jak na tym wyszliśmy.

! Odpowiedz
3 2 -zbyszek1 odpowiada ~tm

A tak konkretnie?

! Odpowiedz
4 13 ~lili

aaaaa z Kulczyka taki patriota że swoje firmy miał zarejestrowane w rajach podatkowych , pazerność nie zna granic

! Odpowiedz
10 1 -zbyszek1 odpowiada ~lili

Kulczyk był największym prywatnym podatnikiem w Polsce.

! Odpowiedz
0 12 ~kulczyknaThaiti

1. Bo korumpował urzędasów w tym również ministrów
2. Bo przy prywatyzacji Ciech-u obskubał Skarb Państwa czyli nas wszystkich
3. Bo swoje lewe interesy robił za pieniądze podatników
4. Bo przy szemranych interesach z prądem z Ukrainy - chciał uzależnić Polskę od energetyki innego państwa (nota bene też skorumpowanego)
5. Bo brał z tego kraju garściami - a podatki płacił w rajach podatkowych.
A do wszystkiego doszedł dzięki UBeckim powiązaniom swojego ojca.

A teraz śmieje się z Thaiti - jaką tępą zgraję lemingów sobie wychował, którzy go wychwalają i pieją z zachwytu nad jego geniuszem...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~mm

Historia Kulczyka to wyprzedaż majątku narodowego zagranicznym podmiotom i ty śmiesz jeszcze mówić że planował coś dla Polski. Uwłaszczył się na majątku budowanym przez dwa pokolenia polaków po wojnie a pomogli mu w tym skorumpowani szmaciarze z rządu AWS i SLD.

! Odpowiedz
1 7 ~Wujek_Dobra_Rada odpowiada -zbyszek1

Rozumiem, że wszyscy którzy myślą inaczej niż Ty są plebejuszami. I przestań brać mocarza bo wpływa nie tylko na treść twoich wypocin, ale i na formę wskazującą na twój analfabetyzm.

! Odpowiedz
7 1 -zbyszek1 odpowiada ~Wujek_Dobra_Rada

A właśnie nic nie rozumiesz. Ja lubię jak ludzie myślą inaczej. Można wtedy konfrontować poglądu, czegoś się dowiedzieć. A od tych pyskaczy co możesz nowego się dowiedzieć? Ty ubliżasz pyskaczom bo twierdzenie, że ci co piszą tu te swoje brednie szkalujące ludzi bez podstaw, argumentów i dowodów myślą jest dla nich obelgą. Zobacz puscili w TVRepublika coś co w zaden sposób nie obciąża Kulczyka, mimo, że tam zrobili wszystko aby coś na niego znaleźć. a na forum ujadają jak wściekłe psy. Może Tobie to chamstwo i patologia odpowiada, mnie nie. Dla tych patologicznych pyskaczy nie powinno być miejsca na forum portalu ekonomicznego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 -zbyszek1 odpowiada ~mm

Jeśli do mnie te swoje urojenia kierujesz to odpowiem tak. Od tego patriotyzmu we łbach wam się poprzewracało. Ja nie pisałem, że planował coś dla Polski chociaż oczywiście takich intencji nie mam prawa mu odmawiać. Jedno jest pewne. Kulczyk jak my wszyscy pracując dla siebie pracujemy dla Polski.
Ale zobacz. Napisałem, że byl największym prywatnym podatnikiem w Polsce. I to jest swięta prawda a dwóch głupków wcisnęło mi minusy. Czy to jest normalne?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 ~antyk odpowiada ~kulczyknaThaiti

1 - Korumpował - masz dowody to zgłoś do prokuratury i mediów (zarówno Wybiórcza jak i NieDoRzeczna i Wasz Dziennik chętnie się tym zajmą).
2 - Dał najwyższą cenę za Ciech - więc w jaki sposób oskubał?
3 - Lewe interesy - pokaż przykłady inne niż wyssane z palca.
4 - Uzależnić Polskę od prądu z Ukrainy? Napij się mleka od zdrowej krowy.
5 - Był największym prywatnym płatnikiem podatków w Polsce.
6 - Do majątku doszedł własną pracą w Niemczech. Ubecja nie miała tu nic do gadania - chłopak zarobił i dobrze zainwestował.

Zawiść - najcięższa choroba Polski i Polaków, jak bolszewicki rak niszcząca nasz naród.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 -zbyszek1 odpowiada ~antyk

Martwi mnie to trochę a nawet już zaczynam się bać. Znaczna część naszego narodu nie mając żadnej realnej wiedzy na temat sytuacji gospodarczej i społecznej w Polsce a raczej opierając się kłamstwie, manipulacji, bezczelnej czarnej propagandzie dokonuje wyborów które mają wpływ na życie kraju i narodu.

! Odpowiedz
6 24 ~Cesa

Teraz wiemy jakiemu panu slużył Radosław wazelnina tw szpak Radek tylko nie wyj jak Sawicka

! Odpowiedz
1 23 ~dziadek_franek

Interesy Kulczyka POnad wszystko. Wszystko jasne.Dlatego zarzucili Ostrołękę II, zaniedbali Połaniec, Opole, Dolną Odrę.

! Odpowiedz
9 4 -zbyszek1

Nigdy nie miałem do czynienia z ludźmi którzy bredzą bez składu i ładu a wiedza, prawda, kompetencje nie maja dla nich znaczenia, Gdyby nie internet to nie zdawałbym sobie sprawę z tego z jaka patologią mamy w naszym kraju do czynienia.

! Odpowiedz
2 8 ~s6

Budowanie linii za granicę to kosztowna głupota. W cenie linii przesyłowych wybudowano by elektrociepłownię, choćby gazową. Dodatkowo wyrąbane lasy pod linią i słupy na polach rolników przez 100 km. Linie mają malutką przepustowość, a im dłuższa tym większe straty. Linia na Ukrainę musi pracować na DC, więc ma małą moc.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 3 -zbyszek1

Przecież istnieją linie przesyłowe za granicę a Polska zawsze importowała prąd z zagranicy. Coś sobie wymyśliłeś a następnie to w pełnych emocji słowach skomentowałeś. Dziwne.

! Odpowiedz
7 1 ~antyk odpowiada -zbyszek1

Tak właśnie komentuje większość gimbazy, której płacą za anty-PO posty.

! Odpowiedz
5 3 -zbyszek1 odpowiada ~antyk

Normalny człowiek a psychol i tłumok jak się z czymś nie zgadza to potrafi wyartykułować z czym i dlaczego.

! Odpowiedz
14 7 -zbyszek1

Nie ma wstydu. Nagranie dobrze świadczy o obydwu i nie budzi wątpliwości co do intencji. A przecież nie oszukujmy się TVRepublika robi wszystko aby nagrania w maksymalnym stopniu zmanipulować. Zresztą wszystkie media to robiły. Co innego było na nagraniach a co innego docierało do naszego dziwnego ludu.

! Odpowiedz
4 13 ~ja

czemu nikt sie im nie dobiezre do d...????gdyz w tych calych biznesach maja swoje udzialy policja i sluzby specjalne.

! Odpowiedz
8 4 -zbyszek1

Za co?

! Odpowiedz
1 10 ~Fajfus

Dlaczego taśmy? Taśm się od co najmniej 10 lat nie używa. Może nazwikcie to afera gramofonowa?

! Odpowiedz
3 19 ~Gnida

"Achmetow chciał mieć wyłączność na eksport ukraińskiego prądu do Polski, co storpedowałoby plany Jana Kulczyka." (który chciał mieć wyłączność na eksport ukraińskiego prądu). Dla odbiorcy obie opcje to drogi prąd i obłowiony oligarcha.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil