REKLAMA

Nowe tablety PC wypełniają rynek

2003-10-15 10:45
publikacja
2003-10-15 10:45
W listopadzie obchodzone będą pierwsze urodziny Tabletów PC, opartych na systemie operacyjnym Windows XP Tablet PC Edition. W związku z tym wydarzeniem kilku producentów sprzętu komputerowego wypuściło lub wypuści już niedługo nowe modele takich urządzeń.

Większość firm zdecydowało się na unowocześnienie znajdujących się już w ofercie produktów, natomiast firma Acer jest jednym z producentów, który zdecydowali się wypuścić całkiem nowy tablet. TravelMate C300 będzie wyjątkowo komfortowym urządzeniem, wyposażonym w 14-calowy kolorowy wyświetlacz XGA, który będzie można obracać w bardzo szerokim zakresie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Duży rozmiar ekranu to zdecydowana zaleta nowego tabletu TravelMate C300, ponieważ typowym rozmiarem ekranów stosowanych w urządzeniach tego typu są przekątne 10,4 i 12,1 cala.

Tablet TravelMate C300 będzie wyposażony w 1,5GHz procesor Intel Pentium M, 512MB pamięci RAM, 40GB dysk twardy, oraz napęd optyczny CD-RW/DVD-ROM. Jak wynika z zapowiedzi firmy, premiera nowego tabletu Acera odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, a cena urządzenia wyniesie 2299 USD.

Wśród innych firm planujących uświetnić pierwszą rocznicę wypuszczenia tabletów PC (pracujących na systemie operacyjnym Microsoftu) przez rozszerzenie oferty tych urządzeń są także m.in. Fujitsu, Toshiba, Gateway i HP. Bogata oferta tabletów będzie oznaczać konkurencję na tym rynku, co może doprowadzić do obniżki cen tych urządzeń. To o tyle istotna informacja, że z prognoz IDC wynika, iż do końca tego roku może zostać sprzedane około 500 tys. tabletów PC.
Źródło:4Press
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki