REKLAMA

Nowe systemy kontroli kierowców

2015-07-15 03:50
publikacja
2015-07-15 03:50
Bankier.pl

W 29 miejscach w kraju trwa montaż systemu odcinkowego pomiaru prędkości. Na wybranych skrzyżowaniach instalowany jest też system kontroli przejazdu na czerwonym świetle.

(HH)

Zupełną nowością będzie system odcinkowego pomiaru prędkości. Mierzona będzie prędkość na odcinkach nawet kilkukilometrowych. Jak się dowiedziała gazeta, pierwsze kary zaczną być nakładane koło listopada. Gazeta podaje także, że nie będą oznakowane skrzyżowania, na których zamontowany zostanie system kontrolujący przejazd na czerwonym świetle - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Spada natomiast liczba naruszeń przepisów rejestrowanych przez fotoradary. W I półroczu tego roku pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego poddali weryfikacji 565 tys. naruszeń i na tej podstawie wystawili 313 wezwań. Oznacza to, że rok bieżący może być kolejnym, po 2014, rokiem spadku liczby mandatów wystawionych na podstawie fotoradarów. W rekordowym 2013 r. wezwań było 980 tys., a stwierdzonych naruszeń niemal 1,7 mln.

(PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~azaz
" Poddali weryfikacji 565 tys. naruszeń i na tej podstawie wystawili 313 wezwań " - no,no, pogratulować skuteczności ! Premia musi być p.minister !
~miro
odcinkowy POmiar predkosci wymyslił jakis szaleniec, zapewne po zażyciu dopalaczy, teraz dopiero "bogusie" POkaża jak sie jedzie zeby tuz przed koncem POmiaru zatrzymac sie i złapac oddech PO niesamowitych wrażeniach
~Obywatel
A TK uznał wczoraj za niezgodne z Konstytucją, wystawianie mandatów na podstawie zdjęć z fotoradarów. Podstawą jest rozporządzenie Ministra Transportu a nie ustawa. Rozporządzenie straci moc prawną po 9 miesiącach. http://trybunal.gov.pl/s/k-213/
~Obywatel
Czy nie można wyciągać konsekwencji dopiero gdy wydarzy się jakiś "konkretny wypadek" zamiast karać "na wszelki wypadek"? Niech zostaną kamery, fotoradary itp. Ale nie po to aby wystawiać mandaty ale by zabezpieczyć materiał dowody na wypadek gdyby coś się stało. A gdy już się stanie, wtedy paragrafy Czy nie można wyciągać konsekwencji dopiero gdy wydarzy się jakiś "konkretny wypadek" zamiast karać "na wszelki wypadek"? Niech zostaną kamery, fotoradary itp. Ale nie po to aby wystawiać mandaty ale by zabezpieczyć materiał dowody na wypadek gdyby coś się stało. A gdy już się stanie, wtedy paragrafy z KK z uwzględnieniem materiału dowodowego...
~xxmen
Pojebało ich już całkiem !!!! jazda samochodem w Polsce stała się obrzydlistwem
~KKornatowicz
Na naszych oczach i przy naszej bierności krok po kroku ogranicza się naszą wolność ! Te systemy , to rodzaj ogrodzenia pod napięciem w obozach zagłady . Koniec z twoja decyzją jaką szybkość dostosować na pustej , prostej , niezabudowanej , widocznej drodze . Nowi właściciele Polski będą decydować , jak masz jechać Na naszych oczach i przy naszej bierności krok po kroku ogranicza się naszą wolność ! Te systemy , to rodzaj ogrodzenia pod napięciem w obozach zagłady . Koniec z twoja decyzją jaką szybkość dostosować na pustej , prostej , niezabudowanej , widocznej drodze . Nowi właściciele Polski będą decydować , jak masz jechać . Napuszczą durniejszą część społeczeństwa , pokazując w sprostytuowanych , służących mafii politycznej mediach , obrazy katastrofy spowodowane przez degeneratów i będą gnębić wszystkich , ograniczając złośliwie szybkość do 40km/h , aby okradać mandatami tych , którym na tą rzeczywistość puszczają nerwy . Kończy się wolność i swoboda , zaczyna się kaganiec . Krzysztof Kornatowicz
~klops
Na czerwonym się nie przejeżdża przez skrzyżowanie. Polaków takich jak ty trzeba kontrolować i karać, bo mylą wolność z samowolką. Przez samowolkę idiotów giną niewinni ludzie. Trzeba być ograniczonym żeby tego nie chcieć zrozumieć.
~pirat
Zakontrolujecie się wszyscy "na śmierć " !!! Wydacie niepotrzebnie kupę kasy !!! A WYSTARCZYŁOBY TROCHĘ POMYŚLUNKU I ROZSĄDKU !!! ECH POLACY , POLACY !!!
~kk
"Inspekcji Transportu Drogowego poddali weryfikacji 565 tys. naruszeń i na tej podstawie wystawili 313 wezwań." No to maja rozmach :) to wychodzi jakies niecale 2 wezwania dziennie - ilu pracownikow nad tym siedzi? bo wydaje mi sie ze taka wydajnosc miala by jakas starsza pani emerytka bez znajomosci obsługi komputera. "Inspekcji Transportu Drogowego poddali weryfikacji 565 tys. naruszeń i na tej podstawie wystawili 313 wezwań." No to maja rozmach :) to wychodzi jakies niecale 2 wezwania dziennie - ilu pracownikow nad tym siedzi? bo wydaje mi sie ze taka wydajnosc miala by jakas starsza pani emerytka bez znajomosci obsługi komputera. Wiec proponuje wywalic wszstkich i niech zostanie tylko kierownik ;) spokojnie sie obrobi.
~Ppp
Jeśli chodzi o skrzyżowania, to w Krakowie większość jest już pod monitoringiem, więc tu się chyba niewiele zmieni.
Co do odcinkowego pomiaru prędkości, mam mieszane uczucia.
Z jednej strony zniknie błąd wynikający z mierzenia prędkości chwilowej, która może być “za duża”, bo było z góry, lub kierowca
Jeśli chodzi o skrzyżowania, to w Krakowie większość jest już pod monitoringiem, więc tu się chyba niewiele zmieni.
Co do odcinkowego pomiaru prędkości, mam mieszane uczucia.
Z jednej strony zniknie błąd wynikający z mierzenia prędkości chwilowej, która może być “za duża”, bo było z góry, lub kierowca przed chwilą wyprzedzał.
Z drugiej może być tak, że kierowca jadący jako-tako przepisowo dostanie mandat za przekroczenie o kilka km/h, a szaleniec uniknie mandatu z powodu korka przed światłami (najpierw 100km/h, a potem postój – w sumie da to prędkość średnią poniżej dozwolonej).
Pozdrawiam.

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki