Nowe stawki opłat radiowo-telewizyjnych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji określiła nowe stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego na ten rok.

Abonament miesięczny za używanie odbiornika radiowego wynosi 5 złotych 30 groszy, telewizyjnego - łącznie z radiowym - 17 złotych. Opłata roczna to 58 złotych 20 groszy za sam radioodbiornik i 186 złotych 70 groszy za telewizor i radioodbiornik łącznie. Tegoroczna opłata jest tylko nieco wyższa od ubiegłorocznej - łącznie zaledwie o 4 złote 80 groszy, bowiem została powiększona o wskaźnik inflacji.

Rada w wydanym komunikacie podkreśliła, że do płacenia abonamentu zobowiązany jest każdy użytkownik odbiornika RTV. Opłaty należy wnosić do 25 dnia pierwszego miesiąca obliczeniowego.
Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Stanisław r.

.. .. niech tylko powiedzą , że nie będzie reklam w czasie programów - przybędzie 50 %
klientow bez żadnego przymusu . Przez reklamy nabawiamy sie nerwicy !

! Odpowiedz
0 0 ~uhh

przecież nie ma reklam w czasie programów w tvp itd...

inna sprawa że nie płace i nie bede tego gówna płacił bo nie ogladam zadnego z publicznych kanałów a słucham eski wiec tu tez nie powinienem płacić

Jednym zdaniem: nie płace za to czego nie używam

! Odpowiedz
0 0 ~ss odpowiada ~uhh

słuchasz eski uu kozak z Ciebie, a której eski?

! Odpowiedz
0 0 ~normalny

owszem ale niechcę powtórek programów w ilości więcej niż 2 w ciągu roku reklamy powinny być w osobnym programie i kto chce niech sobie ten program dodatkowo wykupi i TANIEJ DLA EMERYTÓW opłatę powinna pobierać ka blowka która wie kto ma telewizor a nie poczta.

! Odpowiedz
0 0 ~banita

dlaczego ludzie muszą płacić podwójny abonament przecież to nie uczciwe ja mam tylko telewizję cyfrową i płacę za abonament co miesiąc więc czemu muszę opłacać ten chory abonament na państwo niech telewizja ściąga od posiredników takich jak cyfra polsat itd ponieważ ja płacę za 1,2,i następne badziewie

! Odpowiedz
0 0 ~BASIAK

Jeżeli tegoroczna podwyżka jest podniesiona tylko o stopień inflacji , to ten kto to wyliczał chodził na bardzo dziwne lekcje matematyki, albo raczej nie chodził wcale

! Odpowiedz
0 0 ~sqwind

Ja nie mam najmniejszej ochoty płacić za próby indoktrynacji przy pomocy państwowej rtv.Odbiorniki rtv mam w mieszkaniu,ale należą one do teścia,u niego się nie mieszczą.Sprawdzam czasem,czy powierzone mi dobro działa.

! Odpowiedz
0 0 ~antypodatnik

popierwsze taki podatek jest we wszystkich krajach ue!!!
TVP ostatnio sie mocno poprawiła i nieprzerywa filmów reklamami 20 razy tak jak polsat czy tvn!!!

Najlepsze seriale októrych tylko moga pomarzyć komercyjne stacje takie jak zagubieni czy ostatnio 4400 były by przerywane 50razy reklamami.

Tez sie niezgadzam ale ztym jak sie go ekzekfuje bo albo płaca wszyscy albo niepłaci nikt!!!
niemoze byc tak ze płaci tylko 20-305uczciwych ludzi areszta to olew i niepłaci i nic sie ztym nierobi wtakim razie trzeba zlikwidować poabonament do mometu aż potrafią wyegzekwować te opłaty od wszystkich niech je doliczaja do kabluwek albo płacą przy płaceniu podatków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~krevis

Opłata ma charakter daniny publicznej, w związku z czym jej wysokość może określać wyłącznie sejm w drodze ustawy. Dlatego 9 września Trybunał Konstytucyjny orzekł, że opłata jest niezgodna z konstytucją. KRRiT określa wysokość daniny publicznej bezprawnie, w związku z powyższym zacznijcie zwracać się o zwrot zapłaconego abonamentu, nie mówiąc o płaceniu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Tomek

"Tegoroczna opłata jest tylko nieco wyższa od ubiegłorocznej - łącznie zaledwie o 4 złote 80 groszy, bowiem została powiększona o wskaźnik inflacji".
Zaledwie ?
Wskaźnik inflacji?
Chętnie wszyscy byśmy chcieli otrzymać wyższe wynagrodzenia o wskaźniki inflacji!

"Rada w wydanym komunikacie podkreśliła, że do płacenia abonamentu zobowiązany jest każdy użytkownik odbiornika RTV. Opłaty należy wnosić do 25 dnia pierwszego miesiąca obliczeniowego."

To w końcu kto płaci?
Każdy użytkownik?
Tzn. że jak u mnie w domu mieszkamy w 4 osoby (dorosłe) to każda płaci za siebie?
Czyli mamy płacić każda osoba x 186,70 zl (4 x 186,70)?!
A za jakie kanały się płaci?
Ja słucham raczej CD albo komercyjne a nie tego badziewia "państwowego" gdzie słychać ton głosów jakbym Radio Ma RYJA słyszał!
To każą płacić za to, że przez 2-3 sekundy słyszę "państwową" stację podczas szukania ciekawej stacji!?

UOKiK niech się wreszcie za to weźmie bo człowieka szlag trafia!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl