REKLAMA

Nowe rekordy na Wall Street

2017-10-03 22:20
publikacja
2017-10-03 22:20
Nowe rekordy na Wall Street
Nowe rekordy na Wall Street
/ YAY Foto

Kolejny „czerwony październik” na Wall Street wciąż pozostaje w sferze marzeń giełdowych niedźwiedzi. Wszystkie trzy główne amerykańskie indeksy wspięły się dziś na nowe historyczne maksima.

Podobnie jak w poniedziałek, również we wtorek S&P500 (0,22%), Dow Jones Industrial Average (0,37%) i Nasdaq (0,23%) solidarnie wyznaczyły nowe rekordy wszech czasów. Dow zamknął dzień najwyżej w historii po raz drugi z rzędu, Nasdaq po raz trzeci, a S&P500 po raz czwarty. Trzem głównym indeksom wtórował grupujący mniejsze podmioty Russell 2000 (0,17%), który również wyznaczył swój szczyt.

Na podkreślenie ponownie zasługuje niska zmienność. W tym roku S&P500 rósł lub spadał o przynajmniej 1% jedynie ośmiokrotnie. Dotychczasowy najniższy wynik to odnotowane w 1995 r. piętnaście tego typu przypadków.

Wobec braku istotnych danych makroekonomicznych, inwestorami kierowały w sporej mierze te same czynniki, co wczoraj: dobry odczyt indeksu ISM dla przemysłu oraz nadzieja na uchwalenie przez Kongres reformy podatkowej Donalda Trumpa.

Wśród spółek w centrum uwagi znajdowali się giganci branży motoryzacyjnej. Najwyżej w historii wyceniono akcje General Motors (3,08%), co było zasługą lepszych od oczekiwań wyników sprzedaży we wrześniu (11,9% r/r). Z podobnych powodów drożały dziś także akcje Forda (2,07%).

Jutro na inwestorów czeka pierwszy zestaw danych z rynku pracy – tradycyjny wstęp do piątkowego raportu o liczbie nowych zatrudnionych w sektorach pozarolniczych stanowił będzie raport ADP. Dane za wrzesień będą szczególnie interesujące, bowiem obejmować będą okres huraganów, które przetoczyły się przez USA.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kolumb1234
O czuje ze jak jeb..e to kurz nie opadnie przez pare dni
jendreka
Ameryka w górę, Europa w górę, Azja w górę,,,, nasza gospodarka w górę!!! Niby, a nasza gpw ? Sami sobie odpowiedzcie. A moim zdaniem? Brak kasy z zachodu? Nasze fundusze juz tyle zarobily w tym roku, ze czas realizowac zyski, z stąd tak a nie inaczej. I jeszcze jeden sygnał końca hossy na gap, ogłosili go w tv, jak za Ameryka w górę, Europa w górę, Azja w górę,,,, nasza gospodarka w górę!!! Niby, a nasza gpw ? Sami sobie odpowiedzcie. A moim zdaniem? Brak kasy z zachodu? Nasze fundusze juz tyle zarobily w tym roku, ze czas realizowac zyski, z stąd tak a nie inaczej. I jeszcze jeden sygnał końca hossy na gap, ogłosili go w tv, jak za każdym razem, zachwyty w mediach publicznych, więc trzeba uciekać.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki