REKLAMA

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

2023-11-10 18:10
publikacja
2023-11-10 18:10

10 listopada 2023 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały Mango Group LLC , Platforma Relchart oraz Waluteo sp. z o.o. - poinformowała w piątek Komisja Nadzoru Finansowego.

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
fot. MAREK WISNIEWSKI / / Puls Biznesu

10 listopada 2023 roku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wpisane zostały podmioty: Mango Group LLC - prowadzący działalność pod nazwą handlową XFortunes oraz Platforma Relchart.

Jak podał KNF w przypadku obu tych firm skierowała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2, 4 i 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodano, że na listę ostrzeżeń trafiła też firma Waluteo sp. z o.o., w przypadku której urząd skierował zawiadomienie z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego) do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNFdostępna jest tutaj. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ wkr/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tomek323
Niedługo trzeba będzie dopisać "koalicję tysiąclecia"...

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki