REKLAMA

Na te firmy lepiej uważać. KNF zaktualizowała listę ostrzeżeń publicznych

2023-09-28 12:50
publikacja
2023-09-28 12:50

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych dwanaście nowych podmiotów, m.in. Treasurer sp. z o.o., Treasury Broker sp. z o.o. i CapitalInvest – poinformowała w czwartek KNF.

Na te firmy lepiej uważać. KNF zaktualizowała listę ostrzeżeń publicznych
Na te firmy lepiej uważać. KNF zaktualizowała listę ostrzeżeń publicznych
fot. Włodzimierz Wasyluk / / FORUM

Jak przekazano w czwartkowym komunikacie, na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty: Treasurer sp. z o.o., Treasurer sp. z o.o. sp. k., Treasury Assistance Przemysław Lisikiewicz, Treasury Maciej Sobków, Paweł Michałowski, Dariusz Wegner, AIM Jarosław Mirż, Marek Roszczak, Finanse Tomasz Wiśniewski, Lasota Solutions Łukasz Lasota.

W stosunku do tych podmiotów – poinformowano – zostało skierowane przez Urząd KNF zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 1 i 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodano, iż w odniesieniu do Treasury Broker sp. z o.o. zostało skierowane przez Urząd KNF zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W odniesieniu do platform inwestycyjnych posługujących się adresami www.capital-invest.world oraz www.cfd.capital-invest.world (nazwa handlowa: „CapitalInvest” lub „CFD Capital-Invest”), Urząd KNF skierował zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) do Prokuratury Okręgowej w Warszawie – wskazano.

Prowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne (PAP)

Autor: Adrian Reszczyński

ra/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki