Nowe karty debetowe PKO Ekspres ze znakiem akceptacji Visa

PKO Bank Polski jako pierwszy w Polsce rozpoczął wprowadzanie na masową skalę płaskich kart ze znakiem akceptacji Visa jako podstawowych kart płatniczych wydawanych każdemu posiadaczowi rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.
Docelowo każdy z ponad 5 mln posiadaczy konta osobistego w PKO BP będzie posługiwać się nową, debetową kartą PKO Ekspres ze znakiem akceptacji Visa. Zmiana znaku akceptacji z Visa Electron na Visa ma podkreślić użytkownikom kart PKO Ekspres, że podstawową funkcją karty płatniczej i najkorzystniejszym jej zastosowaniem jest posługiwanie się tą kartą do codziennych płatności, a nie do wypłaty gotówki. Jednocześnie karta PKO Ekspres otrzymała nową szatę graficzną. Karta jest srebrzysta, a dodatkowo zastosowano na niej efekt odblaskowości.Z badań organizacji Visa i obserwacji banku PKO BP wynika, że logo Visa kojarzy się z podstawową, płatniczą funkcją karty Visa bardziej niż znak akceptacji Visa Electron. PKO Ekspres została wprowadzona na rynek w 1991 r. jako karta bankomatowa. W 1998 r. bankomatowe karty PKO Ekspres otrzymały znak akceptacji karty bankomatowo-płatniczej Visa Electron.

„Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w innych krajach regionu Visa Europe wprowadzenie karty z logo Visa jako podstawowej, debetowej karty do rachunku osobistego zachęci klientów PKO BP do tego, by traktowali ją bardziej jako kartę do codziennych płatności” – stwierdził Jacek Obłękowski, członek Zarządu PKO Banku Polskiego. Obecnie karta PKO Ekspres ze znakiem Visa Electron jest o wiele częściej wykorzystywana do wypłat z bankomatu, zamiast do płacenia za towary i usługi.

Zastępowanie gotówki płatnościami elektronicznymi jest zasadniczym elementem strategii rozwoju organizacji Visa i jej banków członkowskich. Celem jest wzrost obrotów bezgotówkowych, które są najkorzystniejszymi transakcjami zawieranymi przy pomocy kart płatniczych zarówno dla konsumentów, detalistów, banków, agentów rozliczeniowych, jak i całej gospodarki. Służy temu m.in. wprowadzanie na elektronicznych kartach debetowych znaku akceptacji Visa zamiast znaku Visa Electron; działania takie zainicjowały już pierwsze banki w kilku krajach Europy – w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i w Polsce. Do tej pory w regionie Visa Europe logo Visa zastąpiło logo Visa Electron łącznie na dwóch milionach kart.

Zmianie ulega również szata graficzna karty PKO Ekspres z logo Visa. Pojawiają się na niej symbole artykułów i usług codziennego użytku, m.in. filiżanka kawy czy herbaty, lody, książka - symbole przypominające, że kartą PKO Ekspres można dokonywać codziennych, drobnych płatności - najlepiej jest od razu płacić kartą podczas zakupu zamiast najpierw wypłacać gotówkę z konta.

Karta wykonana jest w specjalny sposób, który powoduje, że w dłoni sprawia ona wrażenie metalicznej i daje atrakcyjny efekt „odblaskowości” poprzez załamywanie się światła i grę kolorów; dodatkowym wizualnym atutem karty jest delikatny, srebrzysty połysk. Badania nowego projektu graficznego karty PKO Ekspres wskazują, że konsumenci bardzo dobrze przyjmują zarówno te efekty, jak i nową grafikę karty. W badaniach często pojawiały się takie określenia, jak ”ciekawa”, „nowoczesna”, „trendy” i „prestiżowa”.

Nowa szata graficzna karty PKO Ekspres jest wspólna dla podstawowej karty debetowej, jak i dla wprowadzonej w tym roku, najbardziej nowoczesnej wersji mini. Minikarta PKO Ekspres wydawana jest jako karta debetowa klientom Programu Bankowości Osobistej AURUM i Bankowości Prywatnej PLATINUM PKO Banku Polskiego.


Visa / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl