Nowe inwestycje w Łódzkiej SSE

Czterej inwestorzy dostali zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firmy zobowiązały się wydać łącznie 259 milionów złotych i zatrudnić 860 osób. Największą inwestycję w Łodzi planuje Hutchinson, który w nowym zakładzie na Kurczakach zamierza produkować gumowe akcesoria do samochodów i ich silników. Pracę w fabryce znajdzie 400 osób, firma zainwestuje w Łodzi 65 milionów złotych.

W Ksawerowie zamierza się ulokować spółka Emo-Farm, zajmująca się produkcją kosmetyków, leków oraz preparatów farmaceutycznych. Do końca 2009 roku Emo-Farm wyda na budowę zakładu 12 milionów złotych. Firma planuje zatrudnić 25 osób.

Z kolei 35 osób znajdzie pracę z zakładzie Sirmax przy odzysku i recyklingu tworzyw sztucznych pochodzących z odpadów przemysłowych oraz z selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zakład powstanie w Kutnie w podstrefie "Odlewnicza". Całkowita wartość inwestycji wynosi 35 milionów złotych.

Pozwolenie na działalność w ŁSSE dostał wreszcie koncern Procter&Gamble. Zakład nie powstanie jednak na terenie województwa łódzkiego, lecz w Warszawie, gdzie nasza strefa ma "przyczółek". Pracę przy produkcji papierowych artykułów toaletowych znajdzie tam 400 osób. Pracowników koncern poszukuje także w Łodzi.

Dziennik Łódzki
(pb)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne