Nowa drukarka dla firm

Ricoh Polska zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowej, monochromatycznej drukarki laserowej A4 - Aficio SP 4100NL. Jest to biurkowa drukarka o wysokiej wydajności, obsługująca wiele typów papieru, wyróżniająca się szybkością 31 stron na minutę, miesięcznym obciążeniem do 100 tys. stron i łatwością w obsłudze.

Ofertę uzupełnia opcjonalny moduł druku dwustronnego. SP 4100NL przeznaczona jest dla małych lub domowych biur oraz małych i średnich grup roboczych w większych przedsiębiorstwach, poszukujących rozwiązań o niskim koszcie nabycia i konkurencyjnym całkowitym koszcie posiadania.

"Wprowadzając model Aficio™ SP 4100NL chcemy wzmocnić ofertę w segmencie produktów monochromatycznych konkurencyjną drukarką o ciekawszej specyfikacji i niższej cenie" - powiedziała Joanna Smólska, Sales & Marketing Manager w firmie Ricoh Polska. "Nowy model przeznaczony jest w szczególności dla dystrybutorów i menedżerów IT. Drukarka oferuje szybki druk w tej klasie produktów, doskonałe parametry obsługi papieru i standardowe rozwiązania sieciowe, co czyni ją idealną, niezawodną drukarką dla firm. Jako następca modeli SP C220N/SP C221N/SP C222DN, nowy Aficio™ SP 4100NL wzmacnia pozycję Ricoh w segmencie IT."

Aficio™ SP 4100NL dzięki szybkiemu procesorowi 400 MHz gwarantuje wydajność i ekonomikę. Wydruk pierwszej strony zajmuje mniej niż 6,9 sekund. Urządzenie samodzielnie przechodzi w tryb oszczędzania energii gdy nie pracuje. W tym trybie zużycie energii spada poniżej 6,5W dla urządzenia w wersji podstawowej, oraz do mniej niż 12,5W w pełnej opcji. Konstrukcja jest więc nie tylko przyjazna środowisku, ale i efektywna kosztowo.

W warunkach biurowych w szczególności sprawdzi się oferowana przez Aficio™SP 4100NL wszechstronna obsługa papieru. Wydruki z podajnika o maksymalnej pojemności 1600 arkuszy są zawsze szybkie i niezawodne dzięki inteligentnemu systemowi podawania papieru. Dokumenty o różnych rozmiarach i gramaturach (do 130 g/m²) obsługiwane są przez standardowe i opcjonalne podajniki. Podajnik zewnętrzny przyjmuje papier o gramaturze do 162 g/m². Grube arkusze, papier makulaturowy czy przezrocza nie stanowią problemu. Dedykowany tryb drukowania kopert zapewnia bezproblemowy nadruk na kopertach i zapobiega marszczeniu.

Aficio™ SP 4100NL oferuje szereg zabezpieczeń dla ochrony poufnych danych – kilka typów szyfrowania, zabezpieczenie przed wykonywaniem nieautoryzowanych kopii oraz funkcję nadpisywania danych. Ulepszony SmartDeviceMonitor i DesktopBinder zapewniają szeroką kontrolę nad zadaniami.

Szereg inteligentnych rozwiązań programowych czyni z Aficio™SP 4100NL urządzenie bardzo proste w obsłudze. Stan urządzenia można natychmiastowo odczytać z nowego panelu LCD. Po zainstalowaniu danej opcji, sterownik drukarki wykrywa ją i automatycznie zapamiętuje. Indywidualne ustawienia papieru można programować i nazywać, a dostęp do wielu typowych zadań, takich jak wydruk próbny, wydruk z pamięci oraz zapamiętanie i wydruk jest znacznie ułatwiony. Program Web Image Monitor wysyła emaile, gdy urządzenie wymaga serwisu.

Aficio™ SP 4100NL to najnowszy model w ofercie zaawansowanych, cyfrowych urządzeń Ricoh dostępny w cenie 1260 PLN netto, objęty 12 miesięczną gwarancją. Firma produkuje jeden z najszerszych asortymentów kopiarek, drukarek, skanerów, faksów i urządzeń wielofunkcyjnych, a także zaawansowane rozwiązania programowe.

Firma Ricoh utworzona w Japonii w roku 1936, jest korporacją o zasięgu ogólnoświatowym, obejmującą 390 firm i oddziałów, a także 26 zakładów produkcyjnych. Należy do dziesięciu największych na świecie firm informatycznych. Jest największym producentem cyfrowych wielofunkcyjnych urządzeń biurowych. Gama produktów Ricoh obejmuje również czarno-białe i kolorowe drukarki laserowe, faksy, powielacze cyfrowe, skanery, cyfrowe aparaty fotograficzne oraz oprogramowanie. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Poza tym firma ma cztery oddziały: w Katowicach, Poznaniu, Szczecinie oraz Wrocławiu, a także sieć Autoryzowanych Partnerów Handlowych.

Elżbieta Kot
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne