REKLAMA

Nowa aplikacja od PKP. Sprawdzimy m.in. opóźnienia pociągów czy kupimy bilet

2023-01-07 12:00
publikacja
2023-01-07 12:00

Polskie Koleje Państwowe udostępniły nową aplikację - PKP.appka, która pokaże, jakie usługi dostępne są na danej stacji. Będzie też można za jej pośrednictwem kupić bilet na pociąg - poinformowały PKP w komunikacie.

Nowa aplikacja od PKP. Sprawdzimy m.in. opóźnienia pociągów czy kupimy bilet
Nowa aplikacja od PKP. Sprawdzimy m.in. opóźnienia pociągów czy kupimy bilet
fot. Dariusz Gorajski / / Shutterstock

PKP.appka to nowa aplikacja stworzona przez Polskie Koleje Państwowe SA dla wszystkich pasażerów kolei w Polsce. Nowe narzędzie łączy w sobie różne funkcje. Za pomocą aplikacji będzie można sprawdzić, jakie usługi są dostępne na dworcu, gdzie znajdują się poczekalnie, kasy biletowe, toalety, przechowalnie bagażu, stojaki rowerowe czy udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności.

W aplikacji można sprawdzić również informacje o punktach handlowych i usługowych: sklepach, kawiarniach, barach szybkiej obsługi, kwiaciarniach, salonikach prasowych. Podróżni znajdą w niej także przydatne wskazówki, np. dotyczące tymczasowej organizacji ruchu pieszych na dworcu czy funkcjonowania dworca tymczasowego w trakcie prowadzonych remontów.

Aplikacja wyposażona jest ponadto w przycisk SOS, którego użycie umożliwi szybkie połączenie z pracującymi przez całą dobę służbami PKP odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

W PKP.appce można także sprawdzić aktualizowane w czasie rzeczywistym odjazdy i przyjazdy pociągów na danej stacji, wyszukać połączenie oraz kupić bilet.

Kolejarze wprowadzili też nową aplikację o nazwie PKP Intercity, która zastępuje dotychczasową – IC Mobile Navigator.

Oferuje ona wiele rozwiązań zwiększających komfort użytkowania i oszczędzających czas podróżnych. Do nich należy funkcja zakupu biletów "Tam i Powrót" w ramach jednej transakcji, a same połączenia szybko i łatwo znaleźć można dzięki wyborowi filtrów w wyszukiwarce. W ramach jednej transakcji podróżni zakupią też bilety na przejazd z przesiadką oraz bilety na przewóz roweru, dodatkowego bagażu czy czworonogiego towarzysza podróży.

W aplikacji można sprawdzić najtańsze i najszybsze połączenie w wybranej relacji. W aplikacji wprowadzono funkcję graficznej rezerwacji miejsc, która umożliwia wybór konkretnego miejsca ze schematu pociągu.

Dzięki modułowi mWARs w pociągach z wagonem restauracyjnym podróżni będą mogli zamówić posiłek, nie wstając z fotela. Wybraną potrawę lub napój obsługa dostarczy do miejsca pasażera. Dodatkowo w aplikacji każdy podróżny znajdzie informację o śladzie węglowym, jaki wygeneruje podróż w porównaniu do innych środków transportu.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tomek999x
Właśnie ja myślę o tym by postawić na aplikację mPay. Widziałem, że wiele osób z niej korzysta i chwalą sobie takie rozwiązanie, dodatkowo też zakup biletów jest bardzo sprawny
marcin321
Hej, w sumie to nie ma co hejtować, jedyne do czego można się przyczepić, to czemu tak późno? Druga sprawa, że szkoda, że to kolejna apka do zapchania telefonu, a nie integracja po API z jakąś inną Państwową apką.
wazne_pytania
Czy hejterzy zaniemowili?

Powiązane: Cyfryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki