Nowa Karta Nauczyciela nie w tym roku?

Rozmowy na temat nowelizacji Karty Nauczyciela nie zakończą się przed nowym rokiem szkolnym. Według minister Krystyny Szumilas, bliskie jest porozumienie w kilku ważnych sprawach, w tym w kwestii urlopu zdrowotnego.

Nowe zapisy Karty Nauczyciela mają przynieść najkorzystniejsze rozwiązania uwzględniające specyfikę pracy nauczyciela, ale i zysk uczniów - przekonuje szefowa resortu edukacji. Przebywająca w Zabrzu minister Krystyna Szumilas podkreśliła, że cały czas trwają rozmowy o szczegółach ustawy. Kolejne propozycje ustawowe mają się pojawić we wrześniu.

Minister Edukacji Narodowej powiedziała, także że na program "Wyprawka Szkolna" resort przeznaczył w tym roku ponad 120 milionów złotych. Są to środki, które zostaną wykorzystane na zakup podręczników dla uczniów klas od 1 do 4 szkoły podstawowej i pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej. To są roczniki, które rozpoczynają naukę od nowej podstawy programowej, zatem nie ma możliwości zakupu używanych podręczników. Pieniądze dla najuboższych rodzin trafią do samorządów, które z kolei przekazują je dyrektorom placówek.

Informacyjna Agencja Radiowa/Łukasz Kałuża PR Katowice/jp/tk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil