REKLAMA

Norweskie więzienia są zbyt luksusowe. Komputery, siłownie, kieszonkowe...

2014-06-03 08:44
publikacja
2014-06-03 08:44

Liczba obcokrajowców przebywających w norweskich więzieniach wzrosła czterokrotnie na przestrzeni ostatnich 14 lat. Zdaniem prawników i organów ścigania to efekt … zbyt dobrych warunków, jakie w nich panują.

Jak informuje portal thelocal.no, powołując się na oficjalne dane, w 2000 r. odsetek obcokrajowców w norweskich więzieniach wynosił 8,2%. Pod koniec maja tego roku było to już 34,2%.

Imigranci skazani na karę pozbawienia wolności – również ci przebywający w kraju nielegalnie – mogą cieszyć się takimi samymi warunkami jak inni więźniowie. Cele są wyposażone w telewizory i komputery, odsiadujący wyroki mają dostęp do książek, filmów, siłowni, mogą się uczyć lub korzystać z "usług religijnych". Objęci są także opieką medyczną na wysokim poziomie oraz dostają drobne kieszonkowe.

Trudno się dziwić, że takie warunki „przyciągają” osoby pochodzące z biedniejszych krajów, którym wygody te rekompensują brak wolności. Norweska telewizja TV2 stwierdza wręcz, że w trakcie ogłaszania wyroków niektórzy podsądni … uśmiechają się na wiadomość o czekającej ich odsiadce.

Kilka miesięcy temu świat obiegły informacje o skargach Andersa Breivika – mordercy odpowiedzialnego za śmierć 77 osób podczas zamachów w 2011 r. – który mianem „tortury” nazwał codzienne przeszukiwania, brak komputera oraz wyposażenie jego celi w przestarzałą konsolę (Playstation 2 zamiast Playstation 3 lub 4) oraz niewłaściwą bibliotekę gier. Karę 21 lat pozbawienia wolności Breivik odsiaduje w więzieniu w Skien w regionie Telemark.

/mz

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~pfff
Mnie irytuje dostęp w pudle do siłowni. Zamyka się zbira, a potem wychodzi napakowany i może napadać ludzi dalej. Normalny człowiek za siłownię płaci niemałe pieniądze, a szumowiny mają za darmo.
~Old_X
Dnia 2014-06-03 o godz. 11:29 ~pfff napisał(a):
> Mnie irytuje dostęp w pudle do siłowni.
Siłownia siłowni nierówna.
Wszystko zależy od podejścia do kary.
Mnie irytuje brak jakiegokolwiek programu resocjalizacji.
W którym siłownia, komputer, TV, itp. były by nagrodą za dobre sprawowanie.
Dnia 2014-06-03 o godz. 11:29 ~pfff napisał(a):
> Mnie irytuje dostęp w pudle do siłowni.
Siłownia siłowni nierówna.
Wszystko zależy od podejścia do kary.
Mnie irytuje brak jakiegokolwiek programu resocjalizacji.
W którym siłownia, komputer, TV, itp. były by nagrodą za dobre sprawowanie.


~tomi odpowiada ~Old_X
....Norwegia ,.....kraj wysokiej kultury i bytu ,....nawet więziennej ,....oni nie wiedzą co to znaczy : Platforma Obywatelska .....
~obi odpowiada ~tomi
tam szefowie rządu wożą ludzi taksówkami..... tak dla jaj
~wetty
za PRL byl taki kawal ,zamienie wczasy w Leningradzie na wiezienie w Kanadzie .widac cos z tej serii ................................................
~Szalom
W takim razie jwolę więzienie w Norwegii niż bezrobocie w POlandii.
~RajskaZielonaWyspaPO
Polacy bedą emigrowac całymi rodzinami do Norwegi bo zakratami maja lepszy standard zycia niz w POlsce pracując po 12 godzin dziennie!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki