REKLAMA

Norwegia od soboty znosi większość restrykcji

2021-09-24 15:10
publikacja
2021-09-24 15:10
Norwegia od soboty znosi większość restrykcji
Norwegia od soboty znosi większość restrykcji
fot. May_Lana / / Shutterstock

Premier Norwegii Erna Solberg ogłosiła w piątek długo oczekiwaną decyzję o zniesieniu w sobotę o godz. 16 większości restrykcji pandemicznych w tym kraju. Przestaną obowiązywać m.in. limity zgromadzeń oraz zalecenie zachowania odległości.

"Minęło 561 dni, odkąd wprowadziliśmy najostrzejsze środki kontroli w czasie pokoju (...) Teraz możemy żyć normalnie, poradziliśmy sobie lepiej niż wiele innych krajów" - stwierdziła Solberg.

Premier wskazała wysokie wskaźniki wyszczepienia społeczeństwa oraz spadającą liczbę zakażeń.

W Norwegii do tej pory jedną dawką zaszczepionych zostało 76,2 proc. całej populacji, a dwiema 66,5. W przypadku osób dorosłych wskaźniki te wynoszą odpowiednio: 90,5 oraz 83,4 proc.

W ostatnich tygodniach znacznie spadła liczba zakażeń koronawirusem. Na początku września dobowy przyrost zachorowań na Covid-19 wynosił 1,5 tys., w ciągu ostatniej doby nieco ponad 600.

Jak podkreśliła szefowa norweskiego rządu, decyzja o otwarciu społeczeństwa została podjęta po konsultacjach z władzami zdrowotnymi.

Eksperci zarekomendowali przejście do "normalnego codziennego życia z zachowaniem gotowości". Przez najbliższy rok mniej ważne mają być wskaźniki zachorowań na Covid-19, a ważne będą: liczba hospitalizowanych osób, obłożenie oddziałów intensywnej terapii, rozkład wieku pacjentów oraz możliwości gmin.

Jedynym obostrzeniem, jakie pozostaje, jest wymóg pozostania w izolacji w przypadku potwierdzonego testu na COVID-19. (PAP)

zys/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (10)

dodaj komentarz
kryzysio
Niedzielski będzie albo siedział, albo stał, bo cela mała będzie.
demeryt_69
Niech jeszcze zlikwidują Bernavernet i budiet oczień haraszo :)

https://bezprawnik.pl/przed-polskim-sadem-barnevernet-norwegia/

kenn
2 października w W-wie będzie protest przeciwko segregacji
demeryt_69
Segregację zniesiono nawet w RPA, ale niczego dobrego to nie dało :)

kenn odpowiada demeryt_69
Co masz na myśli?
kenn
Te komentarze od fanów covida mnie rozbrajają.

Jak wprowadzają kolejne ograniczenia, to przyjmują je z otwartymi ramionami.

Jak je zdejmują, to straszą, że zaraz pożałują.

Oto jak się robi wodę z mózgu propagandą - kiedy REGULACJE I OGRANICZENIA stały się towarem rozchwytywanym tak, że ludzie
Te komentarze od fanów covida mnie rozbrajają.

Jak wprowadzają kolejne ograniczenia, to przyjmują je z otwartymi ramionami.

Jak je zdejmują, to straszą, że zaraz pożałują.

Oto jak się robi wodę z mózgu propagandą - kiedy REGULACJE I OGRANICZENIA stały się towarem rozchwytywanym tak, że ludzie wręcz sobie skaczą do gardeł, by tylko politycy pozwolili im nałożyć na siebie kajdanki!

Przepraszam, a gdzie jest ZDROWY rozsądek?

Jeśli Norwegia uznała, że ma podstawy do tego, by znosić restrykcje - to dlaczego to już nie ma mieć podstaw naukowcych i jest nieuzasadnione? Natomiast jak Australia czy Nowa Zelandia wprowadzą RAŻĄCE restrykcje po JEDNYM przypadku, to jest to już uzasadnione?

Ludzie przeczytajcie co piszecie!
bha
Cóż... Nie jedni już to ogłosili i na nowo wracali do DDM. Nie wiedzą co czynią przez niestety kolejne krótkowidztwo myślenia.
dadar123
No cóż, głupoty opowiadasz. Największe zagrożenie dla organizmu jest po zaszczepieniu tym g.ównem
bha odpowiada dadar123
Dyrdymały i bzdury możesz opowiadać sobie podobnym antyszczepom, antycovidowcom dla mnie już od jakiegoś czasu największym zagrożeniem w Pandemii covid 19 niestety cały czas mutującej nowymi zakażnymi odmianami jest najbardziej obecnie ludzka głupota ,ignorancja ,kpina ,bezmyślność, krótowzroczność ,nawiedzenie,Dyrdymały i bzdury możesz opowiadać sobie podobnym antyszczepom, antycovidowcom dla mnie już od jakiegoś czasu największym zagrożeniem w Pandemii covid 19 niestety cały czas mutującej nowymi zakażnymi odmianami jest najbardziej obecnie ludzka głupota ,ignorancja ,kpina ,bezmyślność, krótowzroczność ,nawiedzenie, nieliczenie się z innymi obok siebie ludżmi ,wizjonerstwo wymyślanych chorych tez i notoryczny brak DDM. Covid 19 od 1,5 roku sam z siebie nie mutuje i nie rozprzestrzenia się niosąc przy tym cały czas ze sobą każdego dnia coraz to więcej tragedii ludzkich na całym świecie.
kenn odpowiada bha
"Covid 19 od 1,5 roku sam z siebie nie mutuje i nie rozprzestrzenia się"

- zgoda: rozprzestrzenia się dzięki ustom dziennikarzy i polityków :) którzy jak pokazuje ostatni przykład nawet piją ze sobą na tej samej imprezie, mając za nic obostrzenia, które jak hipokryci następnie przed kamerami tak zaciekle bronią :)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki