Nocne przerwy w kilku bankach

2019-03-29 16:41
publikacja
2019-03-29 16:41

Zmianie czasu na letni często towarzyszą prace modernizacyjne w bankach. Na najbliższy weekend przerwy techniczne zapowiedziało kilka instytucji. Utrudnienia w dostępie do usług bankowości elektronicznej czekają klientów m.in. Banku Pekao oraz ING Banku Śląskiego.

W Banku Pekao w niedzielę 31 marca od godziny 1:30 czasu zimowego do godziny 3:30 czasu letniego nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów Pekao24 (w tym aplikacji PeoPay) i usług maklerskich. Dodatkowo od 30 marca od godziny 17:00 do 31 marca do godziny 12:00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler oraz w ramach funduszy inwestycyjnych. 

/ fot. lucadp / YAY Foto

Prace serwisowa zapowiada również ING Bank Śląski. W nocy z 30 na 31 marca od godz. 00:00 do 6:30 mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING (w tym Kantoru i modułu Makler) oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

W tym czasie nie będzie można również aktywować kart i nadawać kodów PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie, przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności), dodać karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay, wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej.

Dodatkowo w sobotę 30 marca o godzinie 14:00 wyłączona zostanie możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online. Przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląskim, przyjęte do realizacji po godz. 14.00, będą realizowane tego samego dnia, natomiast zostaną zaksięgowane w poniedziałek 1 kwietnia. Przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 14:00 zostaną zrealizowane w poniedziałek 1 kwietnia. W sobotę 30 marca od 14:00 nie będzie też możliwości natychmiastowego rozliczania wymiany walut w Kantorze.

W nocy 1 kwietnia od 01:00 do 05:00 nastąpi przerwa techniczna, podczas której nie będzie można wykonywać przelewów natychmiastowych Express Elixir oraz przelewów natychmiastowych na telefon BLIK.

Przerwa w dostępie do systemów bankowości internetowej oraz mobilnej (Pl@net, BiznesPl@net, Mobile Pl@net, GOmobile) będzie miała miejsce w Banku BGŻ BNP Paribas. 29 marca (piątek) od godz. 22:00 do godz. 11:00 (sobota) 30 marca systemy będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Bank zapewnia, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez żadnych zakłóceń.

MK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Niestety to już smutna tradycja.

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki