Nocna sprzedaż alkoholu w centrum Krakowa jest legalna

WSA w Krakowie wstrzymał wykonanie uchwały o ograniczeniu nocnej sprzedaży alkoholu w Dzielnicy I - poinformowała w czwartek rzeczniczka WSA w Krakowie Anna Szkodzińska. Oznacza to, że w centrum miasta można sprzedawać alkohol w godz. 22-6.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał decyzję o wstrzymaniu wykonania zaskarżonej uchwały Rady Miasta Krakowa ws. wprowadzenia ograniczeń na terenie I Dzielnicy Stare Miasto w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Postanowienie nie jest prawomocne.

Wcześniej, we wtorek, WSA uznał, że uchwała jest nieważna. Nie zdecydował jednak o wstrzymaniu wykonania tej uchwały, dlatego powstała prawna niejasność i od wtorku nie wiadomo było, czy nocna sprzedaż alkoholu w centrum miasta jest legalna, czy też nie. Urząd miasta uważał, że niewstrzymana uchwała zaczęła obowiązywać i straż miejska miała obowiązek, w razie zgłoszenia sprzedaży, kontrolować punkty sprzedaży. Z kolei strona skarżąca, czyli prywatny przedsiębiorca działający w centrum Krakowa, uważał, że nieważna uchwała nie obowiązuje. (PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ krap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 karbinadel

OK, a co nocną prohibicją we Wrocławiu?

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil