REKLAMA

Nikt nie chce polskich jabłek?

2015-01-11 23:32
publikacja
2015-01-11 23:32
Nikt nie chce polskich jabłek?
Nikt nie chce polskich jabłek?
fot. Sławomir Olzacki / FORUM / / FORUM

Polscy sadownicy nie znajdują odbiorców na swoje jabłka za granicą. Z jednej strony dostarczają owoce marnej jakości lub mimo podpisanych umów nie dostarczają ich w ogóle. Z drugiej przeszkodą są wysokie wymagania odbiorców rozzuchwalonych rosyjskim embargiem. O sprawie informuje "Puls Biznesu".

Przeszkodą są wysokie wymagania odbiorców rozzuchwalonych rosyjskim embargiem (fot. Sławomir Olzacki / FORUM)

Gazeta pisze, że dzięki pomocy Polsko-Saudyjskiej Rady Biznesu polscy eksporterzy mieli zaproponowane dwa kontrakty na próbną partię jabłek - do Nigerii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, odpowiednio na 9 i 20 ton. Potem miesięczne kontrakty miały opiewać na 400 i 600 ton. Tymczasem żadna z grup sadowników nie była w stanie dostarczyć pierwszej partii jabłek. Jedna już po otrzymaniu zaliczki wycofała się z kontraktu, druga dwukrotnie dostarczyła owoce, których nie zaakceptowała inspekcja, a trzecia w ciągu tygodnia podniosła cenę o 100 procent.

Polscy producenci z kolei narzekają, że wielu odbiorców chciałoby kupić u nas jabłka bardzo tanio, oczekując najwyższej jakości towaru. Takie jabłka nie mogą kosztować mniej niż 65 eurocentów za kilogram, tymczasem proponowana cena to 20-30 eurocentów.

Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/kry/sk

Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Node
artykuł bez sensu, równie dobrze autor tekstu mógł napisać że zwykły Kowalski chciał od ferrari kupić samochód za 60 tys zł i oni odmówili mimo kryzysu i na zdjęciu wstawić 30 letniego golfa zjedzonego przez rdzę
~Madera
Oj,rolnicy, rolnicy ZŁOTE JABŁKA powinniście uprawiać, a nie ZDROWE !!! A ten Wasz Minister, kolejny ZDRAJCA , który ma w Nosie Wasze ŻYCIE !!! On dba jak reszta o swoje ! Nie ładne jabłka ?! No coś takiego !!!
~liza
Byliśmy we Włoszech w supermakecie i widzieliśmy jablka ,ktore nadawaly się na przemysł ale to byly jablka wloskie nie polskie i dlatego kupowali je a u nas odwrotnie wolą argentyńskie nawoskowane i ngazowane nie wiadomo czym. Wola kupującego 1
~George
W tym kraju nic się nie opłaca/ No może przesadziłem: opłaca się być urzędnikiem: zero odpowiedzialności, a płaca, nawet niezła, co miesiąc pewna. Węgiel mamy drogi, jak ropa potaniała, to rządząca żydokomuna wymyśliła opłaty wyrównawcze, autostrady chyba najdroższe w Europie, prąd drogi, i coraz droższy,W tym kraju nic się nie opłaca/ No może przesadziłem: opłaca się być urzędnikiem: zero odpowiedzialności, a płaca, nawet niezła, co miesiąc pewna. Węgiel mamy drogi, jak ropa potaniała, to rządząca żydokomuna wymyśliła opłaty wyrównawcze, autostrady chyba najdroższe w Europie, prąd drogi, i coraz droższy, chociaż miało być taniej. Po prostu masakra. Ale Polacy się cieszą i głosują na tych, co ich golą do gołej skórki. I dobrze im tak. Jak to powiadają: dlaczegoś biedny? Boś głupi. I to powiedzenie w przypadku pewnego narodu znad Wisły sprawdza się w 100%. Więc nie narzekać, tylko kupować drogie i często kiepskiej jakości polskie produkty.
~gorzelnik
Jak tanio to bym wziął na ocet.
~Elazar
Co to za idiotyczny news ? Znam osobiście sadownika, który sprzedaje jabłka i to piękne po 0,50gr za kg. Takich jak na zdjęciu to w ogóle nie oferuje do sprzedaży tylko wozi do tłoczni i przerabia na sok. Za 5l opakowanie soku bierze 18 zł. Skąd Autor wziął te dziwne informacje o cenach rzędu 20-30 eurocentów, a 65 Co to za idiotyczny news ? Znam osobiście sadownika, który sprzedaje jabłka i to piękne po 0,50gr za kg. Takich jak na zdjęciu to w ogóle nie oferuje do sprzedaży tylko wozi do tłoczni i przerabia na sok. Za 5l opakowanie soku bierze 18 zł. Skąd Autor wziął te dziwne informacje o cenach rzędu 20-30 eurocentów, a 65 eurocentów to chyba kpina i żart. Ja sądzę, że tu powinno być groszy polskich i wtedy jest to zgodne z realiami rynku. Oj Autorze widać ze jesteś daleko od realiów i robisz newsa tylko żeby zrobić ... żenada
~kryniu
hm, poproszę o namiar na tego sadownika bo u mnie na straganach (Poznań) bardzo niefajne jabłka kosztują 2-2,5zł a piękne w asortymencie ok. 10 odmian - 3,5zł.
~JÓZEFBĄK
Wszyscy lubiący jabłka powinni być wdzięczni ROSJI , ze w końcu nasze rodzime jabłuszka można kupić już poniżej 1 złocisza za kilogram . Codziennie jem teraz 1-2 jabłuszka , a nie jadłem , bo 2-3 pln za kilo to było skur....ństwo . Oprócz tego masełko znacznie potaniało i kosteczkę 200g [ 82%] można kupić Wszyscy lubiący jabłka powinni być wdzięczni ROSJI , ze w końcu nasze rodzime jabłuszka można kupić już poniżej 1 złocisza za kilogram . Codziennie jem teraz 1-2 jabłuszka , a nie jadłem , bo 2-3 pln za kilo to było skur....ństwo . Oprócz tego masełko znacznie potaniało i kosteczkę 200g [ 82%] można kupić poniżej 3,50 , ba można "trafić " nawet poniżej 3 pln.. węgiel jak w AMSTERDAMIE KOSZTUJE 90 usd za tonę to powinien być na składach sporo poniżej 700 pln a jest po 900-1000 pln . Poczekamy spadnie . Dzięki ci ROSJO .
~greg
Jeden jest pozytyw. Nigdy w polskich sklepach nie kupowałem tak dobrych jabłek tak tanio. W zasadzie odkrywam niektóre smaki pierwszy raz. Wczesniej rzucali nam najgorsze ochłapy po zawyżonych cenach.
~epo
to samo z wieprzowiną parę miesięcy temu nie dość, że droga to przerośnięta tłuszczem a gdzieś od pażdziernika czyste mięsko bez tłuszczu i w niższych cenach. Widać co pchali do ruskich - lepszej jakości produkty a nam dawali droższe ochłapy - wstyd ! i bardzo dobrze, że tak im się dostało, chytrość i pazerność to samo z wieprzowiną parę miesięcy temu nie dość, że droga to przerośnięta tłuszczem a gdzieś od pażdziernika czyste mięsko bez tłuszczu i w niższych cenach. Widać co pchali do ruskich - lepszej jakości produkty a nam dawali droższe ochłapy - wstyd ! i bardzo dobrze, że tak im się dostało, chytrość i pazerność kiedyś oddaje mocno w pysk !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki