REKLAMA

Nigeria: Co najmniej 64 ofiary zamachu w meczecie w Kano

2014-11-28 18:02
publikacja
2014-11-28 18:02

Co najmniej 64 osoby zginęły, a 126 zostało rannych na skutek zamachu bombowego w piątek w meczecie w Kano na północy Nigerii - poinformowały ekipy ratunkowe. Rannych przyjęły trzy szpitale; według służb medycznych liczba ofiar będzie rosła.

Do eksplozji doszło w głównym meczecie miasta podczas piątkowych modłów.

Według Reutera ładunek wybuchowy umieszczony był przed meczetem; AFP podaje, że eksplodowały trzy bomby, nie precyzuje jednak, gdzie były umieszczone.

Nikt nie przyznał się na razie do dokonania zamachu; podejrzenia padną zapewne jak zwykle na islamistów z Boko Haram.

Dzień wcześniej ładunek wybuchowy zabił czterdziestu ludzi; bomba umieszczona była przy dworcu autobusowym w pobliżu ruchliwego skrzyżowania w północno-wschodniej Nigerii.

Zamachu dokonano w odległości ok. 30 km od miasta Mubi w pobliżu granicy z Kamerunem, zajętego przez Boko Haram w zeszłym miesiącu i odbitego przez wojsko nigeryjskie w połowie listopada.

Islamiści z Boko Haram od 2009 roku prowadzą zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe. W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, zginęły tysiące ludzi. Od początku tego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

Boko Haram postrzegane jest jako największe zagrożenie dla Nigerii, największej gospodarki w Afryce i najważniejszego producenta ropy na kontynencie afrykańskim.(PAP)

fit/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki