Niezapowiadane badania medyczne Trumpa w szpitalu pod Waszyngtonem

Prezydent USA Donald Trump poddał się w sobotę szybkim badaniom medycznym, w tym laboratoryjnym, w oczekiwaniu na „bardzo pracowity rok 2020". Badania były częścią corocznego przeglądu stanu zdrowia prezydenta - zapewnił Biały Dom.

(fot. Lucas Jackson / Reuters)

73-letni przywódca amerykański odbył badania w szpitalu wojskowym Walter Reed w pobliżu Waszyngtonu. Badania te nie były jednak wcześniej zapowiadane.

"Przewidując bardzo pracowity rok 2020, prezydent korzysta z wolnego weekendu w Waszyngtonie, aby rozpocząć część swojego rutynowego corocznego badania kontrolnego w Walter Reed" - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham zaprzeczając jakoby Donald Trump miał problemy zdrowotne.

"Jest zdrowy, jak tylko może być.(…) Ma więcej energii niż ktokolwiek w Białym Domu. Ten człowiek pracuje od 6 rano do bardzo, bardzo późnej nocy" – zapewniła w rozmowie ze stacją Fox News.

"Nie skarży się na nic, o czym świadczą jego spotkania z tysiącami Amerykanów kilka razy w tygodniu" - dodała Grisham.

„Prezydent rozmawiał również z personelem medycznym Waltera Reeda, by podziękować za wyjątkową opiekę, jaką zapewnia naszym rannym żołnierzom oraz życzyć im szczęśliwego Święta Dziękczynienia" - poinformowała rzeczniczka Białego Domu.

Po nieco ponad dwóch godzinach pobytu w szpitalu Donald Trump wrócił do Waszyngtonu.

Grisham powiedziała stacji CNN, że Biały Dom nie ujawni wyników badań zdrowotnych Trumpa, dopóki nie zakończy całego corocznego przeglądu stanu zdrowia. Prezydent nie jest zobligowany do ujawniania wyników swoich badań.

Stacja CNN zwraca uwagę, że wizyta w była niezapowiedziana i podkreśla, powołując się na swe źródła, że jeszcze w piątek harmonogram zajęć prezydenta nie przewidywał wizyty w Walter Reed. Wcześniej w podobnych przypadkach było to z wyprzedzeniem ogłaszane. Zazwyczaj udawał się tam helikopterem Marine One. W sobotę zdecydował się na dotarcie tam w kolumnie samochodów.

CNN przytacza także wypowiedź swego głównego korespondenta medycznego Sanjay Gupty. Stwierdził on, że wiele rutynowych testów medycznych można wykonać w Białym Domu. Niektóre wymagają jednak wizyty w szpitalu Waltera Reeda.

Trump przeszedł pełne badania zdrowotne w szpitalu wojskowym Walter Reed w lutym. Uznano wówczas jego stan zdrowia za "ogólnie bardzo dobry". Wówczas przy wzroście 190 cm, prezydent ważył 108 kg. Prezydencki lekarz wskazał wówczas na lekką nadwagę Trumpa i zalecił mu zrzucenie zbędnych kilogramów.

Reuters podkreśla, że Donald Trump znany jest z zamiłowania do hamburgerów i steków oraz niechęci do ćwiczeń fizycznych.

W opinii źródeł CNN prezydent wprowadził jedynie niewielkie zmiany w swej diecie i aktywności fizycznej.

Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze, że stan jego zdrowia jest "bardzo dobry".

"Odwiedziłem wspaniałą rodzinę młodego mężczyzny przechodzącego poważną operację we wspaniałym Centrum Medycznym Waltera Reeda. Tamtejsi lekarze naprawdę są jednymi z najlepszych na świecie. Zacząłem też pierwszą część swoich dorocznych badań. Wszystko bardzo dobrze (doskonale!). Zakończę w przyszłym roku" - napisał prezydent USA.

Niezapowiedziana wizyta prezydenta w szpitalu spowodowała pojawienie się w mediach społecznościowych pytań o stan zdrowia prezydenta. Reuters zaznacza, że dotąd doroczne badania były wykonywane kilka miesięcy później. Grishama na Twitterze uznała pojawiające się spekulacje za "nieodpowiedzialne". "Wygląda na to, że dla wielu osób, niektórych reporterów, spekulacje i rozpowszechnianie nieodpowiedzialnych czy niebezpiecznych plotek jest lepszą zabawą" - napisała.

Poprzednie badania Trump przeszedł w lutym br. Lekarze uznali wówczas jego stan zdrowia za bardzo dobry.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 maryjanek

grubas z niego, wzrost tak jak a waży 30 kg więcej ode mnie

! Odpowiedz
2 0 maryjanek

grubas z niego, wzrost taki jak ja a waży 30 kg więcej ode mnie - miało byc

! Odpowiedz
5 2 jkl777 odpowiada maryjanek

Malo miesni, maly ptaszek i tylko mozdzek maly jak u trampa taki sam

! Odpowiedz
4 11 ajwaj

Prez. Trump ma "konskie zdrowie" jak malo kto,
przez 3 lata prezydentury sabotaz rzadu przez deep state=devil state, USA na grani wojny domowej

Robi sie goraco, final coundown dla demsów i NEOCON ?
16.11.2019
""Prokurator generalny USA William Barr oskarżył kongresowych demokratów o „sabotowanie” administracji Trumpa, sugerując, że rząd u władzy jest nielegalny.""

https://www.breitbart.com/politics/2019/11/16/attorney-general-william-barr-accuses-democrats-of-sabotaging-trump-administration/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 9 ajwaj

A jeszcze problemy kal-bojów z de-dolaryzacja, zielony papier drukowany 7/24 w opalach > swiat kupuje zloto, juany, € itd. byle dalej od $

DER SPIEGEL:
""Prezydent Putin przewiduje rychly koniec dolara amerykańskiego jako światowej waluty rezerwowej. On nie jest pierwszy i nie ostatni. Ale co będzie dalej?
Cóż, od XV wieku świat widział już sześć głównych globalnych walut. Portugalia, Hiszpania, Holandia, Francja, Wielka Brytania, a teraz Stany Zjednoczone zdominowały światowe finanse. Ale nawet dolar amerykański, który zdominował wydarzenia od około 100 lat, nie będzie w stanie dłużej.

„Dominacja dolara jest przyczyną światowego kryzysu finansowego i gospodarczego” - powiedział Justin Yifu Lin w Bruegel, brukselskim ośrodku analitycznym zajmującym się badaniami politycznymi. „Rozwiązaniem jest zastąpienie waluty krajowej walutą globalną”.""

https://www.contra-magazin.com/2019/11/putin-der-dollar-wird-bald-kollabieren/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 7 ajwaj odpowiada ajwaj

Na wlasnie skonczonym szczytowaniu BRICKS w Brazylii,
postanowili jak mozna wiele rozliczen robic we wlasnych walutach BEZ $$$

BRICKS to dochody narodowe 1. raz wieksze od panstw G-7 ("wielkiej" siódemki starego swiata-zachodu)

! Odpowiedz
5 7 ajwaj odpowiada ajwaj

A ze nieszczescia chodza parami jeszcze to, ze na buble PATRIOTY &co. malo chetnych (no chyba, ze "Kurdów" wsch. Europy np. wiadomo kogo)

""DUBAI, 17 listopada - RIA Novosti. Rosja i Arabia Saudyjska omawiają warunki dostawy systemu obrony przeciwlotniczej S-400 Triumph na podstawie umowy podpisanej w 2017 r., Maria Worobiewa, oficjalny przedstawiciel Federalnej Służby Współpracy Wojskowo-Technicznej (FSMTC), powiedziała RIA Novosti. Jego zasięg działania wynosi 400 km i jest w stanie zniszczyć cele na wysokościach do 30 km.
Zgloszenia wszystkich zagranicznych klientów zainteresowanych tym najlepszym na świecie systemem obrony powietrznej, który jest znacznie wyższy niż systemy oferowane przez konkurencję, będzie rozpatrywane zgodnie z ustaloną procedurą", powiedział źródło agencji.""

A przy S-400 Jankesi nie moga grozic-kolonizowac male, slabe panstwa ""niesc ich kal-bojskiej wolnosci i demokracji"". Jak w Libii, Iraku, u braci w Serbii, Syrii, Afganistanie itd.itp.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil