REKLAMA

Niewielkie spadki w poparciu dla PiS i KO

2020-11-29 14:57
publikacja
2020-11-29 14:57
fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS znalazłoby się na podium zestawienia. Zarówno partia rządząca, jak i jej główny opozycyjny rywal (KO) odnotowali niewielkie spadki w poparciu - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski.

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla wp.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 32,7 proc. poparcia. Z kolei Koalicja Obywatelska zdobyłaby 22,4 proc. głosów.

"W porównaniu z sondażem IBRiS dla WP sprzed dwóch tygodni, zarówno partia rządząca, jak i jej główny opozycyjny rywal odnotowali niewielkie spadki w poparciu. W przypadku PiS chodzi o 0,3 pp., a KO o 1,7 pp." - informuje wp.pl.

Według sondażu na "trzecim miejscu" znalazła się Inicjatywa Polska 2050. Formacja Szymona Hołowni uzyskała wynik 12,6 proc. (spadek o 0,5 pp.).

Natomiast Lewica mogłaby liczyć na 10,1 proc. poparcia (wzrost o 1,5 pkt. proc.). Do Sejmu weszłoby również PSL (5,8 proc. poparcia) oraz Konfederacja (5,4 proc. poparcia).

Jak wynika z sondażu, 11 proc. badanych nie potrafiło powiedzieć, na kogo by oddało swój głos.

Udział w wyborach deklaruje prawie połowa ankietowanych ("zdecydowanie tak" - 39,7 proc., "raczej tak" - 10,1 proc.). Z kolei odpowiedzi "raczej nie" udzieliło 19,6 proc. respondentów, a "zdecydowanie nie" - 27,8 proc. "Nie wiem" odpowiedziało 2,7 proc. ankietowanych.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych został przeprowadzony w dniu 27 listopada na próbie 1100 osób metodą CATI (telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo - PAP).(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
petrolnuts
Koronawirus redukuje głównie elektorat POPIS - niestety wolniej niż byśmy sobie tego życzyli. Młodzi są bardziej świadomi i wybierają między Lewicą a Konfederacją
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
and00
Zawsze mnie interesowało jak oni to robią że takie partie jak Petru, Hołownia, Biedroń jeszcze zanim ktokolwiek o nich słyszał mają 2 cyfrowy wynik?
Potem to wybory weryfikują
karbinadel
A jakie poparcie ma śmieszna partyjka Zbigniewa Z.- która ostatnio macha już nie tylko psem, ale próbuje swoich sił na forum UE?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki