REKLAMA
WEBINAR

SESJA NA GPWNiewielkie obroty, niska zmienność i tajemnicze wzrosty CD Projektu

2023-05-29 17:15
publikacja
2023-05-29 17:15

Giełdowy tydzień rozpoczęliśmy przy nieobecności inwestorów z Wall Street i londyńskiego City. Na warszawskim parkiecie odbiło się to w postaci wyraźnie zimniejszych obrotów. Uwaga koncentrowała się na walorach CD Projektu, który po sesji pokaże raport za I kwartał.

Niewielkie obroty, niska zmienność i tajemnicze wzrosty CD Projektu
Niewielkie obroty, niska zmienność i tajemnicze wzrosty CD Projektu
fot. Adam Dauksza / / FORUM

Amerykanie obchodzą Dzień Pamięci, a Brytyjczycy Wiosenne Święto Bankowe. Równoczesna nieobecność inwestorów z dwóch głównych centrów finansowych świata sprawiła, że handel na europejskich giełdach odbywał się w dość spokojnej atmosferze.

WIG20 odnotował utratę 0,19% i zakończył dzień na poziomie 1 980,39 punktów. Taki bezruch nie przekreśla jeszcze żadnego scenariusza: ani kontynuacji wiosennej fali hossy, ani też majowej flauty. Poniżej niedawnego szczytu utrzymał się także WIG, który oddał 0,16%. Obroty na rynku głównym podsumowano na 536,5 milionów złotych. Czyli około połowę tego co zwykle.

Na zielono finiszował za to sWIG80, który urósł jednak tylko o 0,22%. Indeks spółek mniejszych utrzymuje się blisko tegorocznego maksimum (21 654 pkt.) i nadal niewiele brakuje mu do historycznego szczytu z września 2021 roku (21 888 pkt.).

W gronie blue chipów wyróżniały się drożejące o przeszło 5% akcje CD Projektu, które osiągnęły najwyższą cenę od ponad dwóch miesięcy. Gamingowa spółka ma jeszcze w poniedziałek pokazać sprawozdanie finansowe za I kwartał. Na rynku spekuluje się nawet nie tyle o samych wynikach, co plotkach o przejęciu przez Sony oraz rosnącej liczbie ujawnionych krótkich pozycji na akcjach CD Projektu

W tym kontekście trudno też było nie zauważyć 12-procentowego rajdu notowań CI Games. Zwyżka miała miejsce po kilku sesjach silnych spadków, wcześniej poprzedzonych jeszcze silniejszymi zwyżkami. Jednak tym razem podwyższonej zmienności nie towarzyszyły nowe wiadomości w kanale ESPI tej spółki.

Źródło:
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
simonsoft8
Jarząbek umacnia system, konsolidacja trwać dobrze
poetax
Kim jest ten Jarząbek? Bo ciągle widzę tutaj to nazwisko/przezwisko
simonsoft8 odpowiada poetax
uwaga uwagaj, to ma być zysk, racja and Jarząbek

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki