REKLAMA

Niemiecki urząd statystyczny: nigdy nie było tak mało młodych ludzi

2022-07-26 06:16
publikacja
2022-07-26 06:16
Niemiecki urząd statystyczny: nigdy nie było tak mało młodych ludzi
Niemiecki urząd statystyczny: nigdy nie było tak mało młodych ludzi
fot. josefkubes / / Shutterstock

Mimo że całkowita liczba ludności rośnie, w RFN nigdy nie było tak mało młodych ludzi - poinformował Federalny Urzęd Statystyczny. Pod koniec 2021 roku na 83,2 mln mieszkańców Republiki Federalnej było tylko około 8,3 mln osób w wieku od 15 do 24 lat. Odpowiada to udziałowi dziesięciu procent w całej populacji,

Oznacza to, że liczba młodych ludzi spadła na nowy niski poziom, zarówno w wartościach bezwzględnych, jak i proporcjonalnie. O ile w 1983 r. osoby w wieku 15-24 lat stanowiły 16,7 proc. całej populacji, to od 2005 r. ich udział stale maleje. Jedynie rok 2015 jest wyjątkiem (ze względu na wysoką imigrację w wyniku kryzysu uchodźczego).

Wśród krajów związkowych w Niemczech Brandenburgia ma najniższy odsetek młodych ludzi, 8 procent. Kraj związkowy Brema miał pod koniec 2021 roku największy odsetek osób w wieku od 15 do 24 lat - jedenaście procent, a za nią plasuje się Badenia-Wirtembergia - poinformował w poniedziałek Federalny Urząd Statystyczny.

bml/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (6)

dodaj komentarz
damamad
Większość młodocianych imigrantów i matek z dziećmi okazała się dorosłymi facetami ciągnącymi socjal i na boku kręcącymi narkobiznes albo inną dochodową działalność.
samsza
Zamiast wakacji emeryckich pod palmami będą zapieprzać w robocie. Nielicznym młodym zabraknie po prostu czasu i sił aby te masy obsłużyć, w ramach międzypokoleniowego egoizmu oleją starych jak oni kiedyś olali dzieci.
nerwiczny
No i super: więcej zasobów dla młodych, żeby tylko staruchy szybciej wymierały.
_xyz
Dziwne. A Turczynki nie rodzą po 8 dzieci?
300_pala
No cóż …. Widać dzieci biorą się ze związku kobiety z meZczyzna… a to jest teraz passeee
qwertas
Niech wezmą sobie więcej imigrantów chętnych na socjal. Tak, jak zrobili to w 2015 roku. Tylko niech nie przymuszają innych krajów jeśli sami podejmują takie decyzje.

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki