Niemiecki minister zdrowia zaniepokojony zachowaniem niemieckich turystów

2020-07-13 11:14
publikacja
2020-07-13 11:14
fot. FABRIZIO BENSCH / Reuters

Ministers zdrowia Jens Spahn zaapelował do Niemców o utrzymanie zasad dystansu społecznego także podczas wakacji, aby uniknąć drugiej fali epidemii. To reakcja na zdjęcia z imprez niemieckich turystów na Majorce.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Spahn stwierdził, że uniknięcie drugiej fali w Niemczech jest możliwe, ale tylko jeśli obywatele nadal będą stosować się do zasad sanitarnych. Dodał, że zaniepokoiły go obrazy z imprez niemieckich turystów na Majorce, gdzie zasady dystansu społecznego nie były przestrzegane.

"Rozumiem niecierpliwość, ale tam, gdzie odbywają się imprezy, ryzyko infekcji jest szczególnie wysokie" - ocenił polityk CDU cytowany przez agencję Reutera. Jak dodał, właśnie dlatego Niemcy powinni mieć się na baczności zwłaszcza w sezonie letnim.

"Nie musimy automatycznie spodziewać się drugiej fali na jesieni i w zimie. Razem jako społeczeństwo, możemy temu zapobiec, jak zrobiliśmy to już wcześniej" - zaznaczył.

Spahn poinformował również, że aplikację pomagającą w śledzeniu rozprzestrzeniania się wirusa ściągnęło już 15,5 mln Niemców, czyli ponad 20 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

W ubiegłym tygodniu testom na wirusa poddało się też ponad pół miliona osób, co jest nowym rekordem.

Dotychczas w Niemczech zdiagnozowano prawie 199 tys. zachorowań na Covid-19, z czego 159 w ciągu ostatniej doby.

osk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki