REKLAMA

Niemiecki minister zdrowia ma koronawirusa

2020-10-21 18:17
publikacja
2020-10-21 18:17
fot. FABRIZIO BENSCH / Reuters

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn uzyskał w środę po południu pozytywny wynik testu na koronawirusa. Spahn uczestniczył w środę w posiedzeniu rządu, ale dzięki przestrzeganiu zasad pozostali ministrowie nie muszą udawać się na kwarantannę - podał rzecznik gabinetu.

40-letni Spahn, który miał już wcześniej objawy przeziębienia, natychmiast po uzyskaniu wyniku zaczął się samoizolować w swoim domu - przekazało ministerstwo zdrowia w komunikacie. Dodano, że obecnie informowane są osoby, z którymi polityk miał kontakt.

Wcześniej w środę Spahn uczestniczył w posiedzeniu rządu, ale inni ministrowie nie udadzą się na kwarantannę - przekazał rzecznik Steffen Seibert.

"Spotkania rządu federalnego odbywają się w zgodzie z zasadami higieny i zachowania odległości, przez co nawet gdy uczestniczy w nich osoba, u której później stwierdzi się zakażenie koronawirusem, nie ma potrzeby izolować innych czy nawet wszystkich uczestników" - powiedział.

Od soboty w domowej kwarantannie przebywa prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, po wykryciu infekcji koronawirusem u jednego z jego ochroniarzy - przypomina agencja AFP. Wyniki testów przeprowadzonych u szefa państwa dały negatywny rezultat.

Chociaż liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 w Niemczech jest w liczbach bezwzględnych i w przeliczeniu na mieszkańca niższa niż w innych krajach europejskich, ich liczba rośnie. W sobotę było ich 7830, najwięcej od początku epidemii w tym państwie.

W Niemczech koronawirusem zakaziły się dotąd 380 762 osoby, z których 9875 zmarło.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ adj/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki