REKLAMA
WEBINAR

Niemcy zapewniają, że oferta dostarczenia Patriotów Polsce jest aktualna

2022-11-29 22:25
publikacja
2022-11-29 22:25

Według kanclerza Niemiec Olafa Scholza oferta dostarczenia niemieckich systemów obrony powietrznej Patriot Polsce, jest nadal aktualna - pisze we wtorek agencja Reutera. O aktualności propozycji zapewniła we wtorek także minister obrony Christine Lambrecht w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Niemcy zapewniają, że oferta dostarczenia Patriotów Polsce jest aktualna
Niemcy zapewniają, że oferta dostarczenia Patriotów Polsce jest aktualna
/  Abaca Press

Nasza oferta dla polskiego rządu w sprawie ochrony jego własnego kraju jest wciąż na stole - powiedział we wtorek Scholz, cytowany przez agencję Reutera.

"Polska jest szczególnie narażona - stało się to jasne podczas tragicznego ataku rakietowego z dwiema ofiarami śmiertelnymi. Ważne było i jest dla mnie wspieranie Polski jako dobrego sąsiada i bliskiego sojusznika w tych trudnych czasach. Stąd ta oferta - nadzór i obrona powietrzna z Eurofighterami i Patriotami" - powiedziała Lambrecht w rozmowie opublikowanej we wtorek na portalu dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". "Podtrzymujemy naszą ofertę" zapewniła.

"Oferta brzmi: stacjonowanie niemieckich Patriotów z niemieckimi załogami na polskiej ziemi" - dopytywał FAZ. "Taka właśnie jest oferta" - odpowiedziała minister obrony Niemiec.

bml/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
polonu
Niemcy się rozbrajają a nie zbroją nawet to co mają dadzą głupim polakom , oni wiedzą co robią . jak trzeba będzie to jeszcze całą tę UE opuszczą jak Anglia i tyle będzie .różnie może być .co im z czołgów jak gospodarkę całą zarżniesz na amen .
ertom
A po co nam niemieckie patrioty, jak prezes powiedział, że będziemy mieć tyle hajmarsów, co na całym świecie nie ma. O!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ssmentek
Prokremlowska propaganda na skłócenie polaków, taka byśmy byli słabsi w obliczu zagrożenia.
jpelerj odpowiada ssmentek
Nie za wcześnie na alkohol? Chyba, że od wczoraj tak trzyma. Mocne musiało być.
trolley
Tak sobie myśle...że mamy u siebie amerykańskie Patrioty... to czemu Kartofel nie wrzeszczy żeby te amerykańskie na Ukrainę wysłać bo u nas "tylko stoją" na Jasionce a za to mamla żeby Niemcy wysłali swoje? :)
ssmentek
Nie myślisz, powtarzasz tylko szkodliwą dla nas propagandę która ma Polaków skłócić. To Niemcy a nie USA zaproponowały wysłanie patriotów na wschód nie USA. USA wysyłają broń na ukrainę w tym także przeciwlotniczą.
jpelerj odpowiada ssmentek
Ale jakoś nie odpowiedziałeś na zasadne pytanie, dlaczego Polska nie wyśle na UKR swoich rakiet, tylko chce, żeby to zrobiły Niemcy. Niemcy wyrażnie powiedzieli, że chcą pomóc Polsce, a Polska cały czas podkreśla, że chce pomagać UKR. Teraz ma okazję, ale jakoś nie chce z niej skorzystać. Więc dlaczego?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
gruking
Poszukaj lepiej kto jest autorem słów: Polskę należy zagłodzić albo drażnią mnie ciężarówki na obcych rejestracjach. Możesz dalej wierzyć w puste pier. niemiecke i zobaczyc co robia w rzeczywistosci KPO Milog itd. Czuwaj

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki