Niemcy: zaginęło niemal 6 tys. nieletnich uchodźców

Niemal 6 tys. nieletnich uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy podróżowali bez rodziców i opiekunów, zaginęło w Niemczech - informują w poniedziałek media, powołując się na MSW w Berlinie. Znajdowało się wśród nich 555 dzieci poniżej 14. roku życia.

          Niemcy: zaginęło niemal 6 tys. nieletnich uchodźców
Niemcy: zaginęło niemal 6 tys. nieletnich uchodźców (fot. Leonhard Foeger / FORUM)

Według MSW w zeszłym roku zaginęło w Niemczech 8006 nieletnich, z których później odnalazło się 2171; 5835 nastolatków, głównie z Afganistanu, Syrii i Erytrei, uważa się nadal za zaginionych.

MSW nie zna przyczyn znikania dzieci - pisze tygodnik "Der Spiegel".

Liczby przekazane przez ministerstwo spraw wewnętrznych są wyższe od danych Europolu, który kilka tygodni temu oszacował liczbę imigranckich dzieci zaginionych na terytorium Niemiec na 5 tysięcy.

Europol wyrażał wcześniej obawy, że niepełnoletni migranci mogli wpaść w ręce organizacji przestępczych, które wykorzystają ich do niewolniczej pracy lub usług seksualnych. (PAP)

lep/ akl/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~heszko

Przecież tajemnicą poliszynela jest fakt, że migranci z krajów nie mających szans na azyl deklarują, że są nieletni, a władze mają obowiązek takiego gościa przyjąć (nawet jeśli jegomość ma widoczny zarost, czyli sporo po 20-tce) do czasu ewentualnego ustalenia wieku biologicznego, co jest problematyczne. Taki gość znika przy pierwszej okazji, ot i zagadka "znikających dzieci" rozwiązana. W Szwecji były nawet śmieszne zdjęcia z jakiegoś biegu wygranego przez "14-latka" z Syrii, a na tych zdjęciach gość z zarostem pozujący wśród szwedzkich dzieci, będący od nich o połowę ich wzrostu wyższy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~fuuu

achh jaka ta Unia Europejska jest wspaniała... nawet swoich granic nie potrafi bronić, wróg wchodzi jak nóż w masło, dzieci giną i nie wiadomo gdzie są, a co dopiero mówić o 2 mln islamistów, jak są identyfikowani? po brodzie?

! Odpowiedz
1 10 ~volksdeutch

Dzieci trafiły wprost do raju obiecanego przez zapraszającą Angelę.
Nie rozumiem o co tyle szumu?

! Odpowiedz
1 11 ~aa

Handel żywym towarem kwitnie w Europie jak nigdy dotąd. Niemcy tak poprawiają sobie demografię. Za kilka lat wyjdzie na jaw jak to nagle urodziło się tysiące Niemców

! Odpowiedz
3 16 ~dex

dzieczynki juz w burdelach a chlopczyki kręca wybuchowe kogle mogle

! Odpowiedz
13 6 ~jasnowidz

wybrali się na światowe dni młodzieży do Polski.
albo Polacy ich przejęli w związku z programem 500+
dzietność już się zwiększa.

! Odpowiedz
2 35 ~abc

Zgłaszasz dziecko, dostajesz na nie zasiłek. pożyczasz dziecko koledze on tez je zgłasza bo też dostanie na nie zasiłek itd ... a potem jak przychodzi kontrola to dzieci brakuje

! Odpowiedz
1 11 ~endi

Dokładniuśko tak jest jak napisałeś , a potem hajda zrzucić wszystko na fikcyjne mafie pedofilskie oraz handlarzy narządami do przeszczepów

! Odpowiedz
2 2 ~Efs odpowiada ~endi

nie musi na nikogo zrzucać, przecież już dawno dzieci mogli sprzedać na organy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil