REKLAMA

Niemcy: rząd zachęca obywateli do robienia zapasów na wypadek kryzysu

2016-08-21 09:07
publikacja
2016-08-21 09:07

Rząd Niemiec będzie po raz pierwszy od końca zimnej wojny zachęcał obywateli do robienia zapasów żywności i wody pitnej pozwalających przetrwać przez 10 dni w przypadku poważnego kryzysu - podał w niedzielę "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS).

Niemcy: rząd zachęca obywateli do robienia zapasów na wypadek kryzysu / YAY Foto

Propozycję obejmującą też stworzenie niezawodnego systemu alarmowego, przygotowanie służby zdrowia na wypadek kryzysu oraz budowę systemu wspierania Bundeswehry przez instytucje cywilne przygotowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Projekt przewiduje m. in. ograniczenia w ruchu publicznym na wypadek konieczności przemieszczania większych sił wojskowych. Rząd ma uchwalić program w najbliższą środę.

Autorzy propozycji zastrzegają, że atak na terytorium Niemiec, który wymagałby obrony kraju siłami konwencjonalnymi, jest mało prawdopodobny. Pomimo tego Niemcy muszą być przygotowane na zagrażający istnieniu kraju rozwój wypadków, którego nie można wykluczyć.

Redakcja podkreśla, że jest to pierwsza tego rodzaju strategia od zakończenia zimnej wojny na przełomie lat 80. i 90.

"FAS" jest niedzielnym wydaniem dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". (PAP)

lep/ fit/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (109)

dodaj komentarz
~bor
może szykują atack na przybyszów bo z kim innym wojna jak nie z nimi
~Lobuz
do Polski zjeżdżają Amerykańskie wojska i rozpocznie się wojna miedzy Aneryka a Rosją na terenie Polski... Tylko Polacy mogą byc tak głupi aby się na to zgodzić.
~niepelnosprawny_org
jakieś kasze, suchary, zapas wody butelkowanej lub podobne każdy powinien mieć u siebie zorganizowane....
~rer
Może przewidują kryzys finansowy i brak dostępu do gotówki? Panikę na rynku papierów wartościowych i upadki finansowych rekinów? Dwa tygodnie potrzebowali w Grecy i Cypryjczycy aby wprowadzić nowy system wpłat i wypłat z bankomatów.
~Żartujesz
W Grecji brak dostępu do pitnej wody przez dziesięć dni może być problemem, ale w Niemczech w czasie pokoju ? :)
~Dim
" Projekt przewiduje m. in. ograniczenia w ruchu publicznym na wypadek konieczności przemieszczania większych sił wojskowych."

Miejmy nadzieję że nie w celach obrony Polski przed Rosjanami. Gdyby się zadomowili na granicy Wisły to jaka armia z kolei pomogła by im wrócić do domu ? Rosjanie po wschodniej
" Projekt przewiduje m. in. ograniczenia w ruchu publicznym na wypadek konieczności przemieszczania większych sił wojskowych."

Miejmy nadzieję że nie w celach obrony Polski przed Rosjanami. Gdyby się zadomowili na granicy Wisły to jaka armia z kolei pomogła by im wrócić do domu ? Rosjanie po wschodniej stronie Wisły, zabawne, też w celach zadomowienia.
~generalkoster
Rząd Niemiec będzie zachęcał. Użyto czasu przyszłego i w sumie nie określono czasu w przyszłości. Po prostu Niemcy zaczynają nadrabiać zaległości w obronie cywilnej. Od gromadzenia zapasów na czas kryzysu są specjalne służby, ale w razie czego zawsze największym problemem jest logistyka, czyli redystrybucja. Mnie Rząd Niemiec będzie zachęcał. Użyto czasu przyszłego i w sumie nie określono czasu w przyszłości. Po prostu Niemcy zaczynają nadrabiać zaległości w obronie cywilnej. Od gromadzenia zapasów na czas kryzysu są specjalne służby, ale w razie czego zawsze największym problemem jest logistyka, czyli redystrybucja. Mnie najbardziej interesuje, w jakim stanie jest polska obrona cywilna i czy mamy jakiekolwiek zapasy na wypadek chociażby kataklizmu (niespodziewany nieurodzaj, wielkie powodzie itp.). Żywność i woda to tylko jeden z elementów. Równie ważne są leki (zwłaszcza antybiotyki). Taki komunikat mógłby sugerować, że Niemcy potrzebowaliby ok. 10 dni, żeby ogarnąć zamieszanie. Czy w Polsce ktoś robił ćwiczenia, ile naszym służbom zajęłoby uruchomienie tego typu zaplecza - o ile takie zaplecze posiadamy - ale w sytuacji totalnego kataklizmu.
~Misza
UK dobrze wiedziala co robi by wyskoczyc w EU jak najszybciej.
~niepelnosprawny_org
lepiej zapobiegac niż leczyć...
~mm
Wg mojej teorii spiskowej - poza migracją która sięgneła 2 milionów najeźdzców to kolejna akcja która miałaby napędzić konsumpcję i polepszyc wskaźniki ekonomiczne w Niemczech za publiczne i społeczne pieniądze - po to aby zapewnić dopływ gotówki do wybranych firm czy producentów. Wyjądkowa perfidia. Jeśli chce Wg mojej teorii spiskowej - poza migracją która sięgneła 2 milionów najeźdzców to kolejna akcja która miałaby napędzić konsumpcję i polepszyc wskaźniki ekonomiczne w Niemczech za publiczne i społeczne pieniądze - po to aby zapewnić dopływ gotówki do wybranych firm czy producentów. Wyjądkowa perfidia. Jeśli chce sie zabezpieczyć naród to sie buduje schrony i środki opatrunkowe a nie każe urzędowo kupować.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki