Niemcy: parlamentarny spór o wieprzowinę

"Pluralizmu w ofercie żywieniowej publicznych stołówek" zażądała w Szlezwiku-Holsztynie tamtejsza CDU, postulując, by tamtejsze stołówki nie rezygnowały z wieprzowiny ze względu na mniejszości religijne.

Niemcy: parlamentarny spór o wieprzowinę
Niemcy: parlamentarny spór o wieprzowinę (fot. Fotosmurf / YAY Foto)

Jak pisze w środę agencja dpa, w landtagu (parlamencie tego kraju związkowego) wywiązała się ożywiona i pełna ironii debata wokół wieprzowiny. Wielu deputowanych zarzucało CDU prawicowy populizm i podsycanie nastrojów przeciwko uchodźcom.

Szef frakcji CDU Daniel Guenther bronił wniosku, argumentując, że rząd krajowy powinien dopilnować, by dania z wieprzowiny nadal były dostępne w publicznych stołówkach, a także w świetlicach i w szkołach. Wskazywał na potrzebę odżywiania się zdrowo, w sposób zrównoważony i przestrzegał przed fałszywie pojętym poszanowaniem religijnych norm żywieniowych mniejszości.

Minister rolnictwa Robert Habeck z Zielonych przestrzegał przed próbą rozgrywania większości przeciwko mniejszości i wskazywał, że stołówkom powinno się po prostu pozostawić swobodę, jeśli chodzi o kartę dań.

Ironicznie podsumował chadecką inicjatywę jeden z deputowanych z ramienia SPD. "Dotarliśmy do nowego punktu kulminacyjnego w tysiącletniej walce kulturowej między Wschodem a Zachodem. Jak wiadomo, muzułmańscy uchodźcy przybywają dziś do Europy Środkowej tylko po to, by wspólnie z wegetarianami, weganami i reumatykami obrzydzić nam świnię" - mówił.

Ostatecznie wszystkie pozostałe frakcje w landtagu odrzuciły inicjatywę CDU.(PAP)

az/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~dg

Hodujmy tylko swine to do nas nieprzyjada

! Odpowiedz
0 0 ~kryst

"na stołówkach"?! Litościiii!

! Odpowiedz
1 3 ~mustaffa

Implementacja szariatu w Europie przebiega zgodnie z planem.

! Odpowiedz
0 5 ~samym_olejkiem

Moja religia odrzuca jedzenie biednych warzyw i owoców. Żądam zakazu podawania ich w stołówkach i restauracjach.

! Odpowiedz
0 0 ~maciejjjko

moja religia zakazuje jadania krewetek i innych "bezbronnych przed tyranią silniejszych" skorupiaków, żadam by parlament zwołał Zgromadzenie Narodowe i wysłuchał naszego głosu obrazającego i tak już nadszarpnięte uczucia religijne. FASZYŚCI PRZESTAŃCIE JADAĆ KREWETKI, WY BEZ SERCA LUDOBÓJCY I KSENOFOBII- zostawcie małże skąd wypełzły.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~ed

Merkel powiedziala dzis ze to skandal ze Austria zamyka granice uchodzcom. ......

! Odpowiedz
1 7 ~RTG

ZARAZ ZARAZ ALE ZJADANIE WOŁOWINY NIE NARUSZA UCZUĆ RELIGIJNYCH BUDDYSTÓW ????? ZAKAZAĆ JEDZENIA WOŁOWINY WŚRÓD ARABÓW BO OBRAŻAJĄ UCZUCIA RELIGIJNE JESZCZE MNIEJSZEJ MNIEJSZOŚCI W NIEMCZECH - BUDDYSTÓW !!!!!

! Odpowiedz
0 8 ~jerzy-Londyn

raczej hindusów - u niech sa swiete krowy wiec oni wolowiny nie jedza...

zasada powinna byc - jestes gosciem sie dostosuj, nie podoba sie nasze jedzienie ? no to cha ze ci sie nie podoba - przynies se wlasne albo nie jedz, albo sie pakuj I wyp....aj tam, gdzie sie wiepszowiny nie je

widac ze Niemcy juz przegrali walke o swoj kraj

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Ewa odpowiada ~jerzy-Londyn

chodzi o to, ze takiej zasady nikt nie przewidział.

! Odpowiedz
0 0 ~WD40

Nie buddystów, tylko Hindusów. Buddystom wołowina bardzo smakuje :) Tak poza tym to jak najbardziej popieram postulat RTG. Trzeba być konsekwentnym ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil