REKLAMA
Tour de spółki

Niemcy oficjalnie uznają trzecią płeć

2017-11-08 19:07
publikacja
2017-11-08 19:07

Szefowa niemieckiego urzędu antydyskryminacyjnego Christine Lueders określiła w środę mianem historycznej decyzję Trybunału Konstytucyjnego o konieczności wprowadzenia do rejestru urodzin oprócz męskiej i żeńskiej możliwości trzeciej płci.

/ YAY Foto

Wyrok TK jest wyrazem uznania dla osób transseksualnych, które od dziesięcioleci walczyły o prawo do samostanowienia - powiedziała Lueders. Szefowa rządowej placówki antydyskryminacyjnej wezwała władze do kompleksowej reformy przepisów i uchwalenia nowoczesnej ustawy o tożsamości płciowej.

Trybunał orzekł, że urzędy stanu cywilnego muszą zapewnić obywatelom możliwość zadeklarowania trzeciej, oprócz męskiej i żeńskiej, płci. Alternatywną opcją byłaby całkowita rezygnacja w rejestrze urodzin z danych dotyczących płci.

Sędziowie dali władzom czas do końca 2018 roku na wprowadzenie zmian w prawie.

Prawa podstawowe osób, których płci nie da się trwale zakwalifikować jako męskiej lub żeńskiej, są naruszane, jeżeli obowiązujące przepisy zmuszają je do podania płci bez umożliwienia im wskazania innej możliwości niż tylko dwie - uzasadnił swoją decyzję Trybunał.

Trybunał uznał tym samym skargę Vanji (27 lat), osoby transseksualnej mającej - jak pisze agencja dpa - nietypowy zestaw chromosomów. Składająca zażalenie domagała się wpisania do rejestru urodzin jako "inny/różny", zamiast o płci męskiej lub żeńskiej. Sądy niższej instancji odrzucały jej wnioski.

Rzecznik MSW Johannes Dimroth powiedział, że rząd zastosuje się do wyroku. Zastrzegł, że jego resort nie dysponuje jeszcze konkretnymi planami realizacji orzeczenia.

Przedstawiciele niemieckich partii SPD, FDP i Zielonych przyjęli z zadowoleniem orzeczenie. "Wyrok jest wielkim krokiem w kierunku wolności" - powiedział szef klubu parlamentarnego Zielonych Anton Hofreiter. Jego zdaniem Trybunał udowodnił, że jest postępowy i nowoczesny.

Liczba osób transseksualnych w Niemczech szacowana jest na 80 tys. Od 2013 roku istnieje prawna możliwość niewypełniania odpowiedniej rubryki w akcie urodzenia, jeżeli istnieją wątpliwości co do płci noworodka.

W Berlinie powstały w tym roku pierwsze publiczne toalety dla osób, które nie czują się ani mężczyznami, ani kobietami.

Z Berlina Jacek Lepiarz

lep/ az/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
kryptochrom
W praktyce wiadomo że wychowanie nie ma żadnego wpływu na orientacje oraz poczucie bycia kobietą lub mężczyzną. W kalifornii od dawna legalnie lesbijki mają dostęp do banków spermy, a geje do agencji surogatek i dawczyń oocytow. Już pokolenie się uchowało w takich rodzinach i jest na 100% pewne, że odsetek mniejszości W praktyce wiadomo że wychowanie nie ma żadnego wpływu na orientacje oraz poczucie bycia kobietą lub mężczyzną. W kalifornii od dawna legalnie lesbijki mają dostęp do banków spermy, a geje do agencji surogatek i dawczyń oocytow. Już pokolenie się uchowało w takich rodzinach i jest na 100% pewne, że odsetek mniejszości seksualnych jest bardzo podobny bez względu na wychowujących rodziców. O tym decyduje epigenetyka-czynniki środowiskowe (głównie hormonalne) jeszcze w życiu płodowym kształtują się ośrodki seksualne.
Na modelu zwierzęcym macie np. pszczoły. Jeśli larwa do 3 dnia życia będzie karmiona specjalnym pokarmem mleczkiem pszczelim to rozwinie się w królową ,później nie będzie to możliwe bo rozwój organów zaszedł za daleko i nie da się tego odwrócić.Każda larwa jest zdolna zostać taką królową. Podobnie każdy facet najprawdopodobniej mógłby zostać gejem jeśli w życiu płodowym odpowiednio podziałano hormonami i wpłynięto na rozwój ośrodków seksualnych.Po urodzeniu nie da się tego zmienić bo rozwój mózgu zaszedł za daleko/

Potwierdzają to badania obrazowe jak rezonans magnetyczny i pozytonowa tomografia emisyjna mózgu. Te badania nie mogą kłamać. Poza tym większość gejów ma dobre relacje z heteroseksualnymi przecież rodzicami a mimo to są homo.

To stanowisko profesjonalistów odnośnie homorodzicielstwa i związków.:

http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/66/stanowisko-pts-w-sprawie-zwiazkow-i-rodzicielstwa-osob-homoseksualnych-i-biseksualnych

Tu o neurobiologiczny różnicach mężczyzn i kobiet:

https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience_of_sex_differences

Tu o neurobiologicznych różnicach ze względu na orientacje seksualną (kto Cię podnieca) i romantyczną (w kim się zakochujesz)

https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience_and_sexual_orientation


Mam nadzieję, że co poniektóre osoby z tak krzywdzącymi poglądami choć w części będą w stanie zrozumieć przytoczone linki, bo jeśli nie to rekomendowałbym nie wypowiadać się na ten temat w tak zakłamany pełen uprzedzeń sposób. Dodam , że nie jestem zniewieściały ani nie jestem transseksualistą, ale jestem w stanie ich zrozumieć. Trzeba być chyba złym człowiekiem jeśli komuś przeszkadzają.
marcin321
I don't want to live on this planet anymore.
innowierca
Dziecko adoptowane I wychowywane przez dwoch homoseksualistow bedacych w zwiazku malzenskim, tez bedzie homoseksualistom.

5-7-10- latek wchodzac rano do pokoju, zobaczy dwoch tatusiow objetych w lozku, I przyjmie to za naturalna kolej rzeczy.
Stanie sie homoseksualistom, nie majac nawet do tego predyspozycji.

Dobrze
Dziecko adoptowane I wychowywane przez dwoch homoseksualistow bedacych w zwiazku malzenskim, tez bedzie homoseksualistom.

5-7-10- latek wchodzac rano do pokoju, zobaczy dwoch tatusiow objetych w lozku, I przyjmie to za naturalna kolej rzeczy.
Stanie sie homoseksualistom, nie majac nawet do tego predyspozycji.

Dobrze to czy zle ??
kryptochrom
Kim że jesteście co poniektórzy tutaj ażeby szydzić z nieszczęscia i tragedii innych nieczego wam winnych ludzi i ich rodzin? Nie macie najwyraźniej
pojęcia o neurobiologii mózgu i nie powinniście się tak płytko wypowiadać. Czasem ktoś ma mózg jednoczesnie męski i żeński i w obu płciach dobrze się odnajduję
Kim że jesteście co poniektórzy tutaj ażeby szydzić z nieszczęscia i tragedii innych nieczego wam winnych ludzi i ich rodzin? Nie macie najwyraźniej
pojęcia o neurobiologii mózgu i nie powinniście się tak płytko wypowiadać. Czasem ktoś ma mózg jednoczesnie męski i żeński i w obu płciach dobrze się odnajduję .To nazywa się androgynią .Tożsamość płciowa to coś innego niż orientacja seksualna i romantyczna.
trollmaster
Abberacja medyczna ma mieć odzwierciedlenie w prawie?

To tylko pierwszy krok do patologii, jaka jest na zachodzie, wystarczy wejść choćby na stronę BBC, a tam wielki artykuł o kolosalnym sukcesie: pierwsza brytyjska para wychowuje dziecko neutralnie płciowo: gender fluid! A na zdjęciu 2 spaślaki, nastrzyknięte hormonami
Abberacja medyczna ma mieć odzwierciedlenie w prawie?

To tylko pierwszy krok do patologii, jaka jest na zachodzie, wystarczy wejść choćby na stronę BBC, a tam wielki artykuł o kolosalnym sukcesie: pierwsza brytyjska para wychowuje dziecko neutralnie płciowo: gender fluid! A na zdjęciu 2 spaślaki, nastrzyknięte hormonami w celu przerobienia z pana na panią i vice versa, mają prawo wychowywać dzieci.

Albo na YT dokument ze Szwecji: para transów ma 2 dzieci, dwóch chłopców. I tu 4-letni dzieciak, chłopiec, wygląda jak dziewczynka, maluje sobie paznokcie, i mówi coś w rodzaju: zależnie od humoru, dziś mogę być dziewczynką a jutro chłopcem. Nie dlatego że ma problem z tożsamością płciową, bo trudno o tym mówić w przypadku małych dzieci, ale dlatego, bo tak jest wychowywany. Nawet nie używają pojęć jak mama i papa, używają tworu mapa, czyli troche tego, troche tamtego.
Jak widzę, w stronę jakiej patologii zmierza zachód, wolę pozostać w polskim zaścianku.
innowierca
nazywasz transseksualistow nieszczesliwymi ???

Alez oni tak nie uwazaja o sobie.
mnm1
A jak ktoś będzie się czuł orangutanem.... Tak po prostu orangutanem. (A tcoooo...) I zdoła do tego przekonać niemiecki sąd - to też mu wpiszą w papiery?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki