Niemcy: migranci ukrywają swój prawdziwy wiek, by trudniej było ich deportować

Ponad 40 proc. imigrantów w Niemczech zarejestrowanych jako nieletni, w rzeczywistości są pełnoletni. Takie informacje podaje dzisiejszy "Die Welt", opierając się na danych federalnego ministerstwa do spraw rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży. Nieletni imigranci otrzymują szerszą opiekę socjalną w Niemczech i trudniej ich deportować.

Aż 43 proc. przebywających w Niemczech nieletnich imigrantów ukrywa fakt, że są pełnoletni. Jak podało ministerstwo rodziny, kobiet i młodzieży obecnie zarejestrowanych jest ponad 55 tys. nieletnich imigrantów. Jednak jak się okazuje z tej liczby ponad 24 tys. w rzeczywistości osiągnęło już wiek dojrzały.

Jak twierdzi "Die Welt", ukrywanie przez imigrantów faktycznego wieku jest możliwe dlatego, że nie posiadają oni żadnych dokumentów. W takich sytuacjach ich wiek ustalany jest na podstawie wzrokowej inspekcji i poprzez krótką rozmowę z urzędnikiem Urzędu ds. Młodzieży.

Zdaniem lekarza specjalisty medycyny sądowej Andreasa Schmelinga, istnieją skuteczniejsze metody określania wieku. Na przykład dopuszczone przez organizacje międzynarodowe badanie rentgenowskie. Jednak w Niemczech tę metodę stosuje się sporadycznie..

Liczba oficjalnie zarejestrowanych w Niemczech nieletnich imigrantów stale rośnie. W 2015 roku było ich ok. 40 tys. obecnie jest ich już o15 tysięcy więcej.

Niemcy zt Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil