REKLAMA

Niemcy i kraje związkowe uzgodniły plan zamykania elektrowni węglowych

2020-01-16 05:00
publikacja
2020-01-16 05:00

Rząd federalny i cztery kraje związkowe, w których wydobywany jest węgiel, osiągnęły w nocy ze środy na czwartek porozumienie ws. planu zamykania elektrowni na węgiel brunatny. Nie podano jednak szczegółów tego porozumienia.

fot. REUTERS/Wolfgang Rattay / / FORUM

Rozmowy prowadzone były w Urzędzie Kanclerskim w Berlinie z udziałem kanclerz Angeli Merkel oraz szefów rządów krajów związkowych: Saksonii-Anhalt, Brandenburgii, Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii.

Prawdopodobnie dokładny harmonogram zamykania tych elektrowni zostanie opublikowany jeszcze w czwartek.

Ze względów ekologicznych najpóźniej do 2038 roku Niemcy chcą całkowicie wyjść z energetyki węglowej, która obecnie zapewnia 1/3 energii elektrycznej.

W 2019 r. rząd Niemiec zatwierdził 40 mld euro rekompensaty dla czterech głównych regionów węglowych w kraju, by amortyzować strukturalne skutki zamykania elektrowni węglowych.

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj
Gwozdzie do trumny gospodarki Niemiec.
Likwidacja energii atomowej, weglowej tzn. import. A za granica nie ma. Musza pracowac równolegle z wiatrakami, solarami el. konwencjonalne.
Samobójstwo ekonom. przez "zielonych" niemieckich
andre92
A wiecie kto te 40 miliardów euro zapłaci - - MY - bo jak już pozamykają elektrownie węglowe w Niemczech to stawki na emisje co2 pójdą w kosmos
ballzhamon
Tak już było zawsze, że głupich mądrzejszy strzyże. No ale za to jesteśmy potęgą węglową i nie robimy nic pod dyktando unii...

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki