REKLAMA
WEBINAR

Niemcy chcą zainwestować 250 mln euro w samochody wodorowe

2016-12-14 11:39
publikacja
2016-12-14 11:39

Niemieckie ministerstwo transportu do 2019 roku zainwestuje 250 mln euro w rozwój technologii wodorowej i przygotowanie samochodów z ogniwami paliwowymi do masowej produkcji - podaje w środę dziennik "Die Welt".

fot. BENOIT TESSIER / / FORUM

W rozmowie z "Die Welt" minister transportu Alexander Dobrindt ocenił, że świat stoi obecnie w obliczu "największej rewolucji w mobilności od czasu wynalezienia samochodu". Jego zdaniem istotne znaczenie w przyspieszeniu zachodzących zmian mają technologie autonomicznej jazdy, a także coraz większa synchronizacja pojazdów z internetem.

Z doniesień gazety wynika, że część z 250 mln euro zostanie przeznaczonych na badania i rozwój technologii wodorowej. Berlin chce, aby samochody z ogniwami paliwowymi stanowiły konkurencję dla aut z innymi jednostkami napędowymi. Środki finansowe resortu transportu mają też posłużyć do rozbudowy infrastruktury umożliwiającej tankowanie samochodów wodorowych. O konieczności takiego państwowego wsparcia wielokrotnie wspominały w przeszłości koncerny motoryzacyjne pracujące nad tymi rozwiązaniami.

Dzień mieszkaniowy na Bankier.pl - 2 webinary

Dzień mieszkaniowy na Bankier.pl - 2 webinary

Zapraszamy na webinary o kredytach hipotecznych! <BR><B>Jak oszczędzić na kredycie hipotecznym i szybciej pozbyć się długu<B> <BR><B>Bezpieczny Kredyt 2 procent - wszystko, o co boisz się zapytać <BR>Zapisz się zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

"Die Welt" podaje też, że niemieckie władze zgodziły się wspierać program samochodów wodorowych do 2026 roku.

Nad samochodem wodorowym pracuje m.in. koncern BMW, który m.in. w Polsce prezentował model GT5 z ogniwami paliwowymi. Nad podobnym pojazdem pracuje też Mercedes. Tymczasem do produkcji seryjnej samochody wodorowe wprowadziła już Toyota i Hyundai. (PAP)

lm/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~FRED
NIEMIECKA TAKTYKA SAMOCHODY NA WODÓR HA HA HA DUZO PODZESPOŁÓW POTO SIE NAPRAWIAC W SERVISACH. JA UWAZAM ZE TESLA MA WIEKSZE SZASE SILNIKI I AKULMATORY I NIC WIECEJ ZADNYCH ZBORNIKOW A NIEMCY SIE BOJĄ BO TESLA PRZEJMUJE WLADE NP W NORWEGI. SZACUNEK DLA ELON MUSK.
~Radissimo
A tymczasem zacofany PiS (i Morawiecki z BZ WBK) lansuje koncepcję samochodów na prąd.... z węgla. Zaścianek, jak cały PiS.
~FRED
A JAK SIE WYTWARZA WODÓR ?????
DO SZKOŁY!!!!!!!!!!!!
~Dżejms
Jestem starym dziadem i wstecznikiem- "technologie autonomicznej jazdy, a także coraz większa synchronizacja pojazdów z internetem." Lenin, Stalin i Hitler mogli tylko pomarzyć.
I endoskop stale w jelicie prostym - non stop oczywiście w łączności z netem. I niebawem nie będzie gdzie uciec bo koszerny od ryjoksiążki
Jestem starym dziadem i wstecznikiem- "technologie autonomicznej jazdy, a także coraz większa synchronizacja pojazdów z internetem." Lenin, Stalin i Hitler mogli tylko pomarzyć.
I endoskop stale w jelicie prostym - non stop oczywiście w łączności z netem. I niebawem nie będzie gdzie uciec bo koszerny od ryjoksiążki chce atakować z orbity. Chyba trzeba będzie zamieszkać w opuszczonej kopalni.
~GDP
Może polski pomysł jest lepszy:
http://metrocafe.pl/metrocafe/1,145523,20164703,swiat-nie-moze-uwierzyc-ze-to-polski-samochod-dlaczego-jest.html
~niepelnosprawny_org
alternatywy, dywersyfikacja, dobry pomysł = sukces
~Niezorientowany
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy związku z tymi wodorowymi samochodami Niemce będą już krok za planami Morawieckiego , czy jeszcze technologiczny krok przed elektrykami naszego premiera od wszystkiego?
~morowiecki
jesteś niezorientowany. Nasi już trzepią wodorowce od kilku lat a teraz konsorcjum węglowo energetyczne przygotowuje masową produkcję aut elektrycznych napędzanych węglem
~Emce
a nasi tylko gadają a kase przeje ZUS
~plplk
My też rozwijajmy swoje technologie i to zrówno motoryzacyjne jak i medyczne czy wojskowe

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki