Niemcy chcą większego zaangażowana UE w działalność WHO

2020-05-30 14:17
publikacja
2020-05-30 14:17

Zerwanie przez Stany Zjednoczone relacji ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) stanowi „poważne zakłócenie całej sfery zdrowia na świecie" - oświadczył w sobotę na Twitterze niemiecki minister zdrowia Jens Spahn.

/ fot. Kim Petersen / FORUM

Spahn podkreślił potrzebę zreformowania WHO, nalegał jednak przy tym, aby to Unia Europejska przejęła teraz ciężar wspierania finansowego Organizacji.

"Aby WHO miała przyszłość, potrzebuje reformy” - napisał minister w języku niemieckim, angielskim i francuskim. Podkreślił, że wzmocnienie roli UE w działalności Organizacji będzie jednym z priorytetów Niemiec, które 1 lipca obejmą rotacyjną prezydencję w Unii Europejskiej.

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w piątek, że Stany Zjednoczone zrywają relacje z WHO. Jego zdaniem reakcja Organizacji na wybuch pandemii koronawirusa nie była odpowiednia, gdyż Chiny "całkowicie kontrolują" tę organizację.

Trump oskarżył też władze w Pekinie o wywieranie presji na WHO i nieprzesyłanie obowiązkowych reportów.

Środki, które miały być skierowane z budżetu USA do WHO, zostaną przekazane innym organizacjom zajmującym się zdrowiem publicznym - zapowiedział przywódca USA.

Składka Stanów Zjednoczonych do WHO była największa ze wszystkich krajów świata. W 2019 roku amerykański rząd przekazał WHO ok. 400 milionów USD, czyli ok. 15 proc. budżetu tej organizacji. (PAP)

zm/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
itsofreeky
No ja bym wolał wydać te pieniądze na wywiad do śledzenia tego typu spraw a nie organizacje zdrowia.
1a2b
Niemcy jako sprawcy chaosu migracyjnego w Europie powinni przez najbliższe 100 lat trzymać mordy na kłódkę a nie co chwile ogłaszać czego chcą i od kogo. Gówno mnie obchodzi czego chcą Niemcy. Ja żądam żeby ta niemiecka swołocz odpowiedziała karnie za samowolne naruszenie granic Europy.
knife
Tindala ładnie to ująłeś.
tindala
Organizacje Międzynarodowe są od lat ostoją komunistycznej zasady " każdemu w miarę jego potrzeb", gdy chodzi o pensje i emerytury urzędników. WHO, ONZ czy eurokraci ze struktur Unijnych każdy obwicie czerpie złotą łyżeczką. Drugą część maksymy " od każdego w miarę jego możliwości" widzimy Organizacje Międzynarodowe są od lat ostoją komunistycznej zasady " każdemu w miarę jego potrzeb", gdy chodzi o pensje i emerytury urzędników. WHO, ONZ czy eurokraci ze struktur Unijnych każdy obwicie czerpie złotą łyżeczką. Drugą część maksymy " od każdego w miarę jego możliwości" widzimy na co dzień wokół siebie :)
onurb
Tylko po co się angażować w instytucję nastawioną na kasę. Spoko luz Gates z pewnością ich zasponsoruje za przychylne słowo na temat jego szczepionek. Lekarz i znawca temat się zrobił od siedmiu boleści z tego komputerowca.
wnr
Po blamażu z covid powstaje pytanie po co komu taka instytucja?
knife
Te wszystkie tym podobne organizacje to takie tekturowe instytucje, karmione przez międzynarodowe koncerny kreujące biznes i narzucające styl życia ludności niewolniczej, bez względu na zdrowotność.
Biznes to biznes a elita finansowa może wszystko, czerpać zachcianki dyktowane instynktem przyjemności i próżności
Te wszystkie tym podobne organizacje to takie tekturowe instytucje, karmione przez międzynarodowe koncerny kreujące biznes i narzucające styl życia ludności niewolniczej, bez względu na zdrowotność.
Biznes to biznes a elita finansowa może wszystko, czerpać zachcianki dyktowane instynktem przyjemności i próżności niczym bogowie na panteonie.
Brawo Panie Prezydencie USA, należy wstrząsnąć tą gawiedzią obłudy i bierności.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki