REKLAMA

Nielegalna emigracja "na Polaka"

2017-11-16 02:04
publikacja
2017-11-16 02:04

Grupy przestępcze wypożyczają Ukraińcom polskie paszporty. To pozwala im podjąć legalnie pracę w krajach UE - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

/ YAY Foto

Już nie wystarczy praca w Polsce. Ukraińcy czy Wietnamczycy chcą dostać się do Wielkiej Brytanii i Francji, by tam zarobić więcej. Umożliwia to polski paszport lub dowód osobisty osoby o podobnym wyglądzie. Na takich dokumentach cudzoziemcy podróżują po UE w celu znalezienia lepiej płatnej pracy - podaje gazeta.

To metoda "look a like" lub inaczej "na podobieństwo". Obserwujemy wzrost zainteresowania grup przestępczych organizacją nielegalnej migracji właśnie tą metodą - powiedziała "Rz" ppor. Agnieszka Golias, która jest rzecznikiem komendanta głównego Straży Granicznej.

Dokument nie jest sfałszowany ani wpisany do baz jako kradziony, więc metoda uznawana jest przez nielegalnych emigrantów za "znacznie bezpieczniejszą" - czytamy.

Trudno oszacować skalę, ilu cudzoziemców używa w krajach UE polskich dokumentów, ale o ujawnieniu tego typu przypadków informują także pogranicznicy zagraniczni, głównie Francuzi i Brytyjczycy - pisze czwartkowa "Rz".

nmk/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (3)

dodaj komentarz
londonern
Wietnamczycy? Ciekawe ilu z nich bedzie podobnych do jakiegos Polaka :)
slc350
A nie mówiłem, że obcokrajowcy tylko przejadą przez Polskę dalej na zachód, a te mizeroty się cieszyły, że będzie świeża dostawa niewolnika.....
qqryk
„"look a like"” - pismaczek z gimbazy nawet pidżynowszczyzny się nie nauczył?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki