REKLAMA

"Nieład PiS". KO pokazała listę niespełnionych obietnic rządu

2021-05-14 13:36
publikacja
2021-05-14 13:36
"Nieład PiS". KO pokazała listę niespełnionych obietnic rządu
"Nieład PiS". KO pokazała listę niespełnionych obietnic rządu
/ Koalicja Obywatelska

"Obiecali-oszukali" - pod takim hasłem posłowie KO zorganizowali kolejną już piątkową konferencję prasową z cyklu "Nieład PiS". W kontekście niespełnionych obietnic wymienili m.in. milion samochodów elektrycznych, szybki dostęp doi internetu, ochronę polskiej ziemi rolnej przed wyprzedażą.

W sobotę liderzy Prawa i Sprawiedliwości mają przedstawić szczegóły nowego programu partii "Polski Ład". W przeddzień prezentacji Koalicja Obywatelska zorganizowała cykl konferencji prasowych pod hasłem #NieładPiS, gdzie podsumowuje dokonania rządu Mateusza Morawieckiego w poszczególnych dziedzinach.

"Obiecali milion samochodów elektrycznych, oszukali, obiecali 100 obwodnic, obiecali 100 tysięcy mieszkań, oszukali, obiecali drony, oszukali, obiecali luxtorpedę, oszukali. Lista megalomańskich projektów, które w ogóle nie są realizowane, ciągnie się i ciągnie" - mówił na konferencji poseł Jarosław Urbaniak (Koalicja Obywatelska).

"Wzywamy dziś PiS do debaty o prawdziwych problemach Polaków. Nie chcemy dyskutować o prezentacjach jakichś megalomańskich projektów, tylko o problemach Polek i Polaków" - dodał Urbaniak.

"Jeżeliby poczytać Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju, to już w 2020 roku wszystkie polskie gospodarstwa domowe powinny mieć szybki dostęp do internetu" - mówił poseł Michał Gramatyka. "Dziś 25 procent polskich gospodarstw w ogóle dostępu do internetu nie ma" - dodał.

Zwracał uwagę, że miał być główny informatyk kraju, a nie ma nawet Ministerstwa Cyfryzacji. Miał być zasięg 5G przy najważniejszych szlakach komunikacyjnych w Polsce. "Polecam podróż pociągiem Pendolino z Krakowa do Warszawy. Konia z rzędem temu, kto utrzyma zwykły zasięg komórkowy przez całą podróż" - powiedział Gramatyka.

Powiedział, że Polska jest na 23. miejscu jeśli chodzi o korzystanie z usług cyfrowych w UE, a 30 procent Polek i Polaków nie ma podstawowych kompetencji cyfrowych, za to rząd ma nielimitowany dostęp do numerów telefonów obywateli. "Tam gdzie chcą, potrafią cyfryzować Polskę" - zaznaczył.

"Nikt więcej nie obiecał rolnikom niż PiS" - mówiła Dorota Niedziela. "Rząd PiS przedstawił rolnikom pięć programów, z których nie zrealizował prawie żadnych obietnic" - dodała.

Przywoływała dane o sprzedaży ziemi cudzoziemcom, co PiS zarzucał poprzedniej ekipie. Tymczasem w 2015 roku sprzedano cudzoziemcom 412 ha ziemi rolnej, a w roku 2020 sprzedano 1349 ha - mówiła Niedziela. "Gdzie tu logika? Gdzie spełnianie obietnic? Sami posłowie PiS twierdzą, że ustawa (o obrocie ziemią) nie działa" - przekonywała.

Poza tym, dodała Niedziela, "polska hodowla trzody chlewnej umiera". "Rządy PiS grzmiały, że będą odbudowywać pogłowie polskiej wieprzowiny. A w kwietniu 2020 roku mamy najniższy od 70 lat poziom hodowli trzody chlewnej w Polsce" - podkreślała posłanka KO. W ciągu 5 lat rządów PiS z polskiej wsi zniknęło 165 tysięcy stad świń - informowała.

Mówiła też o stadninie w Janowie, w której w 2015 roku na koncie było 3 mln 200 tys. zł zysku; po 5 latach rządów PiS stadnina musiała uzyskać dofinansowanie 8 mln zł, bo inaczej by zbankrutowała - mówiła Niedziela. "W ciągu 5 lat wygenerowali 10 mln zł strat w stadninie koni w Janowie" - powiedziała. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jas2
Ważne, że od 15 lat mamy 3x15%.
samsza
Tydzień temu prawicowi publicyści rozpisywali się jakie to niespełnione obietnice rząd sam (!) opisał w piśmie do EU, skierowanym jako uzasadnienie wystąpienia o fundusz odbudowy.
W mediach totalnej opozycji była cisza.
Teraz Ko w swojej bańce medialnej będzie podawać odgrzewane kotlety w nowym
Tydzień temu prawicowi publicyści rozpisywali się jakie to niespełnione obietnice rząd sam (!) opisał w piśmie do EU, skierowanym jako uzasadnienie wystąpienia o fundusz odbudowy.
W mediach totalnej opozycji była cisza.
Teraz Ko w swojej bańce medialnej będzie podawać odgrzewane kotlety w nowym opakowaniu.
drabio
Miało być jeszcze 500+ dla świni i 1000+ dla bydła i suchy chleb dla konia :)

A zostało tylko koryto dla partii rzadzacej

Powiązane: Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki