Niektóre "Mieszkania Plus" już stoją. Jest lista najemców

Zakład Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej opublikował listę najemców w programie "Mieszkanie Plus". W 2018 r. gotowe lokale zostaną oddane 186 rodzinom.

Na stronach internetowych Zakładu Gospodarki Lokalowej z Białej Podlaskiej opublikowano już listę najemców mieszkań wybudowanych w ramach programu "Mieszkanie Plus". Jest to jedna z nielicznych inwestycji, która została zakończona. U progu 2018 roku w trakcie budowy było bowiem wyłącznie pięć inwestycji zarządzanych przez BGKN – w Białej Podlaskiej, Gdyni, Jarocinie, Pruszkowie oraz Wałbrzychu. Co łącznie składało się na 1267 mieszkań, które miały zostać oddane w ramach programu.

Lista najemców programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej już znana
Lista najemców programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej już znana (fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Przypomnijmy, że rządowy program "Mieszkanie Plus" zakłada budowę nieruchomości na wynajem z opcją wykupu na własność. Skierowany jest do osób, których nie stać na kupno własnego mieszkania. Dodatkowo założeniem BGKN jest przygotowanie w ramach programu nowoczesnych mieszkań, które będą wspierać ideę energooszczędności.

Biała Podlaska jako jedno z pierwszych miast oddała 186 gotowych mieszkań w ramach przedmiotowego programu. Osoby, które nie znalazły się na liście najemców, mają jeszcze szansę, ponieważ ZGL opublikowało również listę rezerwową.

Jak wynika z informacji przekazanych przez ZGL, wstępne zgłoszenia wpłynęły od blisko 1,3 tys. osób, natomiast 380 z nich pozytywnie przeszło weryfikację czynszową. Zainteresowani programem "Mieszkanie Plus" byli gównie mieszkańcy Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. wniosków złożyły osoby spoza miasta.

"Mieszkania dla rozwoju", czyli komercyjna strona programu "Mieszkanie Plus"

"Mieszkanie Plus" to bardzo obszerny program rządowy mający jeden główny cel - poprawę dostępności mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach. Został on podzielony na dwa niezależne od siebie przedsięwzięcia – "Mieszkania dla rozwoju" i Krajowy Zasób Nieruchomości. Czytaj dalej...

Zainteresowanie mieszkaniami z programu jest bardzo duże. Głownie ze względu na niższe opłaty, na jakie mogą liczyć najemcy. Jak wskazuje PAP, w Białej Podlaskiej koszt wynajmu 50-metrowego lokalu wraz z mediami to ok. 900 zł.

Należy jednak pamiętać, że stawki czynszu obliczane są dla każdej inwestycji indywidualnie w oparciu o nakłady inwestycyjne powstałe przy realizacji danego obiektu. Natomiast sam czynsz dodatkowo uzależniony jest od warunków najmu, tj. długości trwania umowy oraz informacji, czy w przyszłości nieruchomość ma stać się własnością najemców.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 lombelico_del_mondo

Niektóre? A pozostałe? W ogóle istnieją? Budują się przynajmniej? Nie? A to szkoda...

! Odpowiedz
11 9 search

Rzad gwarantuje 10 zl czynsz najmu za m2. wiec policzmy. Jesli cena m2 za wybudowanego mieszkanie jak reklamowal PIS bedzie wynosic 2000 /m2 to 2000/(10*12)= ca. 17 lat , po tylu latach kwota zainwestowana w wybudowanie mieszkania sie zwroci. Wystarczy nie krasc i byc wickiem w rzadzie bufetowej z nagrodami a od razu buduje sie tanio i na usprawiedliwienie . Ale zaraz to mieszknia pod klucz, tak wiec by wyremontowac mieszkanie ze stanu deweloperskiego takie wielkosci 50 m2 do zamieszknia to trzeba wydac 40-50 tys. Wiec koszt remontu i wyposazenia podbija cene o ca. 1000 zl na metrze ktora zawiera sie juz w 2000. jak oni to robia.
Wiec niech kazdy sie zastanowi nad tym czy PIS to nie matrix dla ciemnogrodu co wszystko kupi jak mowi Prezes TV.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 13 sloneczkodzg

A w wyborczej pisze , że Mieszkanie Plus to jeden wielki ,, syf ". Chyba przestane czytać te wybiórcze brednie .

! Odpowiedz