REKLAMA

Niedzielski o otwarciu ogródków gastronomicznych: to jeszcze nie jest ten czas

2021-04-21 09:56
publikacja
2021-04-21 09:56
fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

Zalecam ostrożność, nauka z poprzedniej fali jest taka, że zbyt szybkie luzowanie prowadzi do ponownego przyspieszenia pandemicznego – ocenił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że prawdopodobnie za tydzień rząd przedstawi harmonogram luzowania obostrzeń w poszczególnych regionach.

Minister Niedzielski w Programie III Polskiego Radia podkreślił, że decyzje o luzowaniu obostrzeń powinny być podejmowane z rozwagą.

"Widzę pewnego rodzaju reakcje, które są każdorazowo nadmiarowe. Jak mamy troszeczkę lepszą sytuację epidemiczną, to wszyscy natychmiast zaczynają krzyczeć, żeby wszystko otwierać, a za chwilę, jak pojawia się kolejna fala, to wszyscy się pytają, po co luzowaliśmy" – powiedział.

Odnosząc się do ewentualnego otwarcia ogródków gastronomicznych, ocenił, że "to jeszcze nie jest ten czas".

Minister był również pytany, czy możliwe jest otwarcie restauracji lub hoteli dla osób w pełni zaszczepionych.

"Na razie nie ma takich rozważań, na razie musimy zdefiniować sobie sposób postępowania ze szpitalami, z infrastrukturą, bo musimy je szybko przywrócić do normalnego funkcjonowania" – powiedział.

"Zalecam ogromną ostrożność. Nauka z poprzedniej fali jest taka, że zbyt szybkie luzowanie prowadzi do ponownego przyspieszenia pandemicznego" – podkreślił.

Niedzielski zwrócił uwagę, że ewentualne otwieranie hoteli lub restauracji, mimo pandemii, to skrajna nieodpowiedzialność i narażanie innych na niebezpieczeństwo.

Powiedział, że najpóźniej za tydzień rząd chce przedstawić harmonogram luzowania obostrzeń w poszczególnych regionach.

"Jestem zwolennikiem stref, bo zupełnie inna sytuacja epidemiczna jest w tej chwili na Śląsku, a zupełnie inna jest na Podkarpaciu, gdzie tych zakażeń jest poniżej 30 na 100 tys., a na Śląsku jest ok. 50" – powiedział. Zaznaczył, że pod uwagę będzie również brana sytuacja w szpitalach.

"Będę chciał proponować przejrzysty plan, żeby przez cały maj było wiadomo, które województwa, według jakich kryteriów będą miały otwierane poszczególne sektory. I również wtedy na pewno w tym katalogu otworzeń znajdzie się hotelarstwo" – powiedział.

Dodał, że w środę lub w czwartek rząd ogłosi, jak kwestia obostrzeń będzie wyglądała w najbliższym tygodniu.

Autorka: Olga Zakolska

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
marxs
"Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dot. koronawirusa z ostatniego tygodnia są wstrząsające. Z cotygodniowego raportu wynika, że liczba zachorowań COVID-19 na całym świecie rośnie od 8 tygodni. Największą liczbę nowych zgonów w całej Europie w minionym tygodniu odnotowano w Polsce. Wskaźnik zgonów zakażonych "Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dot. koronawirusa z ostatniego tygodnia są wstrząsające. Z cotygodniowego raportu wynika, że liczba zachorowań COVID-19 na całym świecie rośnie od 8 tygodni. Największą liczbę nowych zgonów w całej Europie w minionym tygodniu odnotowano w Polsce. Wskaźnik zgonów zakażonych na 100 tys. osób w naszym kraju jest wyższy nawet niż w Brazylii."-wp.pl
brawo PISiarze i PISiary i znów dzięki wam jesteśmy pierwsi na świecie
marxs
"Czarnek: możliwe, że po 10 maja wszyscy uczniowie wrócą do szkół
Jeśli tendencja spadkowa liczby zakażeń utrzyma się, to kolejne grupy uczniów będą co tydzień wracać do szkoły: za tydzień klasy I–III, za dwa tygodnie klasy IV–VIII, a od 10 maja szkoły ponadpodstawowe – zapowiedział minister edukacji
"Czarnek: możliwe, że po 10 maja wszyscy uczniowie wrócą do szkół
Jeśli tendencja spadkowa liczby zakażeń utrzyma się, to kolejne grupy uczniów będą co tydzień wracać do szkoły: za tydzień klasy I–III, za dwa tygodnie klasy IV–VIII, a od 10 maja szkoły ponadpodstawowe – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek."-onet.pl
harrytracz
Chciałbym by tego gościa posadzili razem z Szumowskim i Morawieckim. Milicjantom pałującym przedsiębiorców najniższe emerytury bez 13 stek i bez przywilejów.
dagnaa
Ja postuluję potraktowanie Jego Ekscelencji Niedzielskiego jak Króla - np Ludwika XVI.
kryzysio odpowiada dagnaa
Ekscelencja - to od Excela, z którego ponoć Dr. Anielski doktoryzował się?
kryzysio odpowiada kryzysio
To taki doktur z kropką. Z defektem.
secundus odpowiada kryzysio
yyyyyyy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekscelencja
techs
Wstyd, że sobie kolektywistycznie pozwalamy na lockdowny.
carlito1
Ale już czas na odsiadkę skorumpowanych wrogów narodu.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki