REKLAMA
WEBINAR

Niedzielski: Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie - tempo szybsze niż zakładane

2022-11-27 12:29
publikacja
2022-11-27 12:29

Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie. Tempo w ostatnich dwóch latach było szybsze niż zakładane. Do planów dołożyliśmy dodatkowe ponad 43 mld zł - przypomniał w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie - tempo szybsze niż zakładane
Niedzielski: Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie - tempo szybsze niż zakładane
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Minister zdrowia wskazał na Twitterze, że tempo wzrostu nakładów na zdrowie jest szybsze, niż zakładano.

"Systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie. Tempo w ostatnich dwóch latach było szybsze niż zakładane. Do planów dołożyliśmy dodatkowe ponad 43 mld zł w wykonaniu. Zdrowie to priorytet rządu Zjednoczonej Prawicy" - napisał minister Adam Niedzielski załączając tabelę pokazującą wzrost nakładów na ochronę zdrowia w ostatnich latach. Wynika z niej, że nakłady na ochronę zdrowia wzrosną z 77,2 mld zł w 2015 roku do 159,6 mld zł w 2023 r.

Uchwalona przez Sejm w sierpniu 2021 r. nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zakłada określenie ścieżki wzrostu nakładów na zdrowie do 7 proc. PKB w 2027 r.

Zgodnie z planami finansowymi zapisanymi w budżecie państwa poziom nakładów na zdrowie w przyszłym roku wyniesie ponad 6 proc. PKB. 

autorka: Karolina Kropiwiec

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (13)

dodaj komentarz
_xyz
Adam, 9% składki zdrowotnej to za mało! Zróbcie od razy jakieś 25%!

Może wtedy do endokrynologa albo neurologa nie będzie się czekać pół roku, tylko 5 miesięcy.
akrystian
Skorumpowanym lekarzom można dać i 150% PKB a i tak nie będzie lepiej. Co najwyżej będą latać do pracy helikopterami.
endes
Ten ekonom raczy żartować?… im więcej kasy idzie na „służbę zdrowia” tym coraz gożej… na co idą te pieniądze!?
and00
Pensje wiecznie biednych lekarzy
minekminka134
7%?Przecież to za mało żeby wybudować szpitale i opłacić personel medyczny na Ukrainie.
carlito1
to nie jest na zdrowie bo nic się nie zmieniło, a od niemal roku cała składka zdrowotna bez możliwości odliczenia.... Kasa idze dla kolesi, niewypalone utopijne projekty, do kasty lekarskiej .
polityka_to_nie_ekonomia
Do planów to możecie sobie dołożyć nawet 500 mld złotych. Liczy się to co faktycznie jest, gdy się pójdzie do lekarza albo trzeba iść na zabieg. Przypominam, że rok temu zlikwidowano odliczanie składki zdrowotnej od podatku. Czy faktycznie poszło coś za tym? Widziałem niedawno co serwują ludziom w szpitalach do jedzenia i chętnie Do planów to możecie sobie dołożyć nawet 500 mld złotych. Liczy się to co faktycznie jest, gdy się pójdzie do lekarza albo trzeba iść na zabieg. Przypominam, że rok temu zlikwidowano odliczanie składki zdrowotnej od podatku. Czy faktycznie poszło coś za tym? Widziałem niedawno co serwują ludziom w szpitalach do jedzenia i chętnie zobaczyłbym pana ministra przez tydzień na takiej diecie, ale dla takich jak on budują nowy szpital... Dziwi mnie, że nadal Polacy to tolerują.
men24a
Jedna pani co ma niepełnosprawne dziecko jasno się na ten temat wypowiedziała. PiS, Maląg ciągle się chwała ile to oni nie dołożyli do służby zdrowia a ona za rechabilitację płaciła 60 zł/h a teraz 200 i bardzo prosi PiS żeby już więcej nie przeznaczali pieniędzy na służbę zdrowia bo ją nie będzie wkrótce stać na syna i zabiegi.
andregru
A wiesz ilu od lutego jest nowych uprawnionych do bezpłatnego leczenia ?

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki