REKLAMA

Niedzielski: Są już wnioski do prokuratury ws. osób handlujących certyfikatami covidowymi

2021-10-26 17:04
publikacja
2021-10-26 17:04
Niedzielski: Są już wnioski do prokuratury ws. osób handlujących certyfikatami covidowymi
Niedzielski: Są już wnioski do prokuratury ws. osób handlujących certyfikatami covidowymi
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się handlu certyfikatami covidowymi. Są już wnioski do prokuratury - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.


W czasie wtorkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia pytany był o działania organów ścigania wobec zachowań środowisk antyszczepionkowych, w tym m.in. przypadku podpalenia punktu szczepień w Zamościu, czy zakupu w Internecie certyfikatów covidowych.

Niedzielski powiedział, że zjawisko handlu certyfikatami covidowymi jest przedmiotem zainteresowania jego resortu.

"W tej chwili razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się takiego handlu. To będzie karane z całą surowością. Są wnioski do prokuratury, do policji" - poinformował szef MZ.

Przyznał, że nie została znaleziona osoba, która dopuściła się podpalenia punktu szczepień w Zamościu.

Ocenił, że karanie tego typu zachowań powinno być przedmiotem surowej polityki państwa. "Tylko taką politykę w tym zakresie sobie wyobrażam" - oświadczył.

Wspomniał również, że środowisko antyszczepionkowców grupuje osoby o skrajnie nacjonalistycznych poglądach, których działania są częściowo finansowane spoza granic Polski.

W ocenie Niedzielskiego przypadki takie, jak w Zamościu, są elementem świadomej polityki. "Niestety, ta polityka dość skutecznie dzieli Polaków" - stwierdził.(PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
taki-ktos-jak-ja
"Wspomniał również, że środowisko antyszczepionkowców grupuje osoby o skrajnie nacjonalistycznych poglądach, których działania są częściowo finansowane spoza granic Polski."
A was kto finansuje? Gdzie jest lepszy biznes? Biznes szczepionek czy antyszczepionek? I dlaczego Niedziele nie podlega polskim sądom?
henk54
Dokładnie. Czekam na dzień, kiedy prokuratura się weźmie za Niedzielskiego za zbrodnie przeciw ludzkości i zbada jego powiązania z biznesem farmaceutycznym oraz innych lobbystów. Są finansowani gdzieś i nie interesują sie losem Polaków, liczy się tylko kasa.
3456
Amerykanie myślą tak że będą leżeć nie chodzić do roboty i żyć ze sprzedaży szczepionek na cały świat oto ich pomysł na życie dobry super . Polska już płaci , i to pięknie a gdzie reszta , nieposłusznych .
henk54
Jeśli do tej pory nie ukarano gościa za podpalenie, to świadczy jedynie o tym że był to podstawiony człowiek i teraz jest przez Niedzielskiego chroniony. Zrobili prowokację, która posłużyła jako pretekst do rozpętania kampanii nienawiści przeciwko ludziom, którzy chcą dobrowolności szczepień i nie godzą się na Jeśli do tej pory nie ukarano gościa za podpalenie, to świadczy jedynie o tym że był to podstawiony człowiek i teraz jest przez Niedzielskiego chroniony. Zrobili prowokację, która posłużyła jako pretekst do rozpętania kampanii nienawiści przeciwko ludziom, którzy chcą dobrowolności szczepień i nie godzą się na łamanie praw człowieka kogoś kto się nie zaszczepił.
henk54
Tak samo jak kiedyś było słynne podpalenie rosyjskiej ambasady na zlecenie PO, żeby zwalić winę na ludzi którzy świętowali niepodległość Polski.
taki-ktos-jak-ja odpowiada henk54
A jeszcze wcześniej prowokacja gliwicka i podpalenie Reichstagu.
endes
Spadajdziadu… wszyscyniebawembedziemysobiedrukowacfalszywkigownianegojakiegospaszportu
carlito1
Kiedy prokuratura zajmie się niedzielskim, szumowskim, pinokiem, sasinem??? Handlarzem bronią??? Lewymi testami???
zzibi2
raczej nigdy, a już na pewno nie za kadencji Adriana, który uniewinnia przed wyrokiem
kenn
Jest zawiadomienie, zbierane są dowody przeciwko MZ i rządowi odnośnie "eliksirów", lockdownów, masek i innych rozporządzeń.

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki