REKLAMA

Niedzielski: Prawdopodobieństwo, że dzieci wrócą we wrześniu do szkół bliskie 100 proc.

2021-08-05 13:43
publikacja
2021-08-05 13:43
Niedzielski: Prawdopodobieństwo, że dzieci wrócą we wrześniu do szkół bliskie 100 proc.
Niedzielski: Prawdopodobieństwo, że dzieci wrócą we wrześniu do szkół bliskie 100 proc.
fot. Volurol / / Shutterstock

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski pytany w czwartek w radiu RMF FM o powrót dzieci do szkół powiedział, że jest niemal pewne, że dzieci pierwszego września wrócą do nauki stacjonarnej.

Niedzielski, który był gościem "Rozmowy w samo południe" w radiu RMF FM powiedział, że "prawdopodobieństwo takiego scenariusza, że dzieci idą i zaczynają naukę w stacjonarnym trybie jest bliskie 100 proc".

To, jak długo potrwa nauka stacjonarna, zależy od poziomu wyszczepienia – zaznaczył szef resortu. "Jeżeli poziom wyszczepienia w danej szkole będzie większy, to prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa - wariantu delta – bo on jest już dominantą w naszych badaniach – jest o wiele mniejsze" – mówił Niedzielski.

Jak zaznaczył, podejmowanie decyzji powinno być w reakcji na sytuację epidemiczną, która w tej chwili nie upoważnia do wprowadzania daleko dolegliwych rozwiązań.

Niedzielski powiedział, że czarny scenariusz mówi o 15 tys. zakażeniach w październiku. "Zakładamy, że liczba hospitalizacji będąca pochodną zakażeń będzie o 40 – 50 proc. mniejsza niż była w trzeciej fali. System ochrony zdrowia będzie w mniejszym stopniu narażony na przeciążenia" - dodał. (PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

ag/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
samsza
Średnio dzieci z objawami Covid 19 są zdrowe po sześciu dniach.
Młodzież chorowała nieco dłużej – średnio siedem dni – niż dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat, u których objawy trwały średnio pięć dni.
https://m.bild.de/ratgeber/gesundheit/gesundheit/uk-studie-kinder-mit-corona-nach-sechs-tagen-wieder-
Średnio dzieci z objawami Covid 19 są zdrowe po sześciu dniach.
Młodzież chorowała nieco dłużej – średnio siedem dni – niż dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat, u których objawy trwały średnio pięć dni.
https://m.bild.de/ratgeber/gesundheit/gesundheit/uk-studie-kinder-mit-corona-nach-sechs-tagen-wieder-gesund-77281964,view=amp.bildMobile.html
samsza
Britain's daily Covid cases fall by just 3% in a week as curve begins to flatten out driven by rising infections among older teenagers and young DOROŚLI (ang. słowo na a na czarnej liście) for first time in a MONTH - while hospitalisations drop by 20% and deaths barely change
masekrut555
Urlopy w dużych placówkach medycznych kazano wykorzystać: do 8 sierpnia
Manipulacja cyklami testów: od 15 sierpnia
Lockdown: ok. 25 września.

W kierunku Chin europy
grzegorzkubik
Nie zamykać gospodarki, dać spokój góralom i wszystkim drobnym przedsiębiorcom. Podkreślić grubą linią, że popełniliście błąd zamykając niektóre biznesy. Ponadto nie robić szumy wokół pandemii, nie straszyć antyszczepionkowców. 7 kwietnia protest w Katowicach. Pomyślcie o tych ludziach. Oni się na PIS-ie zawiedli.Nie zamykać gospodarki, dać spokój góralom i wszystkim drobnym przedsiębiorcom. Podkreślić grubą linią, że popełniliście błąd zamykając niektóre biznesy. Ponadto nie robić szumy wokół pandemii, nie straszyć antyszczepionkowców. 7 kwietnia protest w Katowicach. Pomyślcie o tych ludziach. Oni się na PIS-ie zawiedli. Nie atakujcie ich tylko przekonajcie działaniami by znów mogli was poprzeć przy wyborach. To o ten elektorat zabiegacie. Nie o Martę Lempart tylko o nich. Ponadto zadbajcie o ti by Nowy Ład był dobry i sprawiedliwy. Słuchajcie rozsądnych ludzi.
3456
to są maski jedno razowe ,JEDNO RAZOWEGO UŻYTKU jak to wygląda w praktyce ,od chodzenia w tych szmatach naprawdę można nabawić się poważnych chorób . tylko tyle bardzo poważnych . jak można ubierać jedną i tą samą masko szmatę kilka krotnie . /kategorycznie takie praktyki powinny być zabronione / .
ajwaj_
W Serbii, Florydzie, Texsasie lock-downa nie bylo
A nawet wyszlo lepiej
Znaczy wniosek ?
Kasiora PISu smakuje
secundus
prorok, już wie ile będzie zakażeń!!
samsza
W Izraelu na deltę brak zgonów poniżej 30rż.
Przestańcie męczyć nie tylko dzieci, ale i dwudziestolatków.
Bzdurne regulacje, szczepienia i koszty zmarnowane na nich są zabrane chorym na raka i innym potrzebującym.
samsza
Acha i zabierzcie im DDM, maski są im do niczego potrzebne.
Czy będą nosić po kilka czy nie będą, dezynfekować się, czy nie efekt na pandemię będzie ten sam.
pstrzezek
A to nie wpadłeś do tej pory na to że szczepi się młodych by nie zarazili tych mniej odpornych zwłaszcza starszych. Logika+ w pełni. Ale przynajmniej można sobie ponarzekać

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki