REKLAMA

Niedługo fuzje 6 banków obsługujących 4,5 mln Polaków

2009-07-04 02:20
publikacja
2009-07-04 02:20
04.07. Warszawa (PAP) - Za chwilę rozpocznie się fala bankowych fuzji na niespotykaną na polskim rynku skalę. Łączyć się będzie sześć banków, których klientami jest aż 4,5 mln Polaków! - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Serię zacznie sierpniowe połączenie Fortisa (banku dla zamożnych I przedsiębiorców) z Dominet Bankiem. Marka Dominet, którą w latach 90. Stworzyła para milionerów - Dorota i Sylwester Cackowie - zniknie. Jesienią GE Money Bank ma połączyć się z BPH. Na razie trzy miliony Klientów nie wiedzą nawet, jak nowy bank będzie się nazywał.

Przed końcem roku w jednym banku znajdą się klienci Getin Banku i prestiżowego Noble Banku. (PAP)

ls/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
biznesplany.biz
Ciekawe tylko jak to odbije się na ofercie banków które będą się łączyć oraz pozostałych graczy na rynku? Jeśli nie będą miały innego wyjścia pewnie zwiększą swoje ceny. Dla niektórych przedsiębiorców może to być przysłowiowy gwóźdź do trumny. Z jednej strony podwyżka podatków z drugiej wzrost cen w bankach Ciekawe tylko jak to odbije się na ofercie banków które będą się łączyć oraz pozostałych graczy na rynku? Jeśli nie będą miały innego wyjścia pewnie zwiększą swoje ceny. Dla niektórych przedsiębiorców może to być przysłowiowy gwóźdź do trumny. Z jednej strony podwyżka podatków z drugiej wzrost cen w bankach połączony z ograniczeniem dostępności kredytów przez zaostrzenie wymagań jakie muszą spełniać aby go otrzymać.
~pg
Genin Banku? uuu cos nowego, moze ktos by sie zainteresowal jakie glupoty sie pokazuje, nie ma takiego banku, chodzi o Getin oczywiscie, to nic ze i Getin i Nobel naleza do tego samego goscia, ale nie o to chodzi
~klient
Banki łączą a telekomunikację dzielą - co kto chce to robi a za wszystko zapłaci oczywiście klient.
~Statek
GETIN banku a nie genin banku wstyd !!! tuku jeden tak napisać za co ci płacą?
~Tomek
Tylko nie to! Przecież to ogranicza konkurencję. Banków powinno być 100 razy więcej. Wtedy prawdopodobieństwo kryzysu finansowego prawie by nie istniało.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki