REKLAMA

Niebawem ruszą hotele? "Niewykluczone, że zarekomendujemy też inne poluzowania"

2021-02-04 09:52
publikacja
2021-02-04 09:52
fot. Poon Ka Lun / Shutterstock

Od 14 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogłyby zacząć działać hotele - powiedział w czwartek PAP wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Nie wykluczył, że jego resort będzie rekomendować też w najbliższym czasie inne poluzowania.

"Uważam, że od 14 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogłyby zacząć działać hotele. Analizujemy też sytuację związaną z innymi branżami. Niewykluczone, że MRPiT będzie rekomendować też w najbliższym czasie Radzie Ministrów inne poluzowania" - wskazał wicepremier, szef ministerstwa rozwoju, pracy i technologii.

Minister Gowin powiedział, że decyzje zapadną "na pewno do końca tego tygodnia". Według niego "najbardziej prawdopodobny termin to piątek".

Zaznaczył, że dzięki restrykcjom wprowadzonym po świętach Bożego Narodzenia udało się obniżyć "w sposób już systematyczny poziom zakażeń COVID-19". W ocenie ministra Gowina dzisiaj średnia tygodniowa liczba zakażeń pozwala na kolejne ruchy związane z odmrażaniem gospodarki.

Minister podkreślił, że to odmrożenie musi być stopniowe i rozsądne. "Musi też uwzględniać możliwość powrotu do wysokiego poziomu zakażeń na przykład w konsekwencji uruchomienia lekcji dla młodszych klas w szkołach, czy w konsekwencji ponownego otwarcia galerii" - dodał.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w ubiegłym tygodniu, że większość z dotychczasowych obostrzeń zostanie przedłużona do 14 lutego. Wyjątkiem będzie ponowne otwarcie sklepów w galeriach i centrach handlowych i otwarcie instytucji kultury - muzeów i galerii sztuki. Poinformował również o zniesieniu godzin dla seniorów.

Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w zw. z epidemią, od 1 lutego w galeriach mogą być otwarte wszystkie sklepy przy zachowaniu wytycznych sanitarnych. W placówkach handlowych nadal obowiązują limity: jedna osoba na 10 m kw. w sklepach do 100 m kw. lub jedna osoba na 15 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Obowiązuje też wymóg noszenia maseczek. Sklepy mają obowiązek udostępnić też klientom rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk.

W centrach handlowych wciąż nie działają place zabaw i siłownie, a restauracje i kawiarnie mogą wydawać jedzenie tylko na wynos i na dowóz.

Do 14 lutego zawieszona jest wciąż działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Ograniczona pozostaje działalność hotelarska. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
jasiek2017
PiSowska banda niszczy gospodarkę bez namysłu.
ketoza
Ale robi to w doborowym towarzystwie innych krajów z rządami od prawa do lewa.
"a Chińczyk siedzi i zawija towar w sreberka"
meryt odpowiada ketoza
ketoza "siedzi i zawija towar w sreberka"

Curiosity :)
jpelerj
Przed świętami trzeba dać zarobić, bo kasy na odszkodowania dla przedsiębiorców nie ma, a potem pewnie wariant portugalski żeby ulżyć ZUSowi.
nostsherlock
Niebawem według pisuarów znaczy 30 lutego XD
meryt
nostsherlock "Niebawem według pisuarów znaczy 30 lutego"

Możesz jeszcze zmienić tą propozycje :)
jarunia
Restauracje misiu nie hotele
hotele to migracje wirusa po całym kraju
restauracje to pełny brzuszek, w knajpie nie trzeba pić wódki, całować kelnerki ani śpiewać PiS-owskich pieśni
antek10
Tak niebawem w roku 2035 łahahahahhaa
kryzysio
Najważniejsze, że przed Świętami.
meryt odpowiada kryzysio
kryzysio "Najważniejsze, że przed Świętami"

Co 250 mln lat :)

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki