REKLAMA

Niebawem nabór wniosków w programie "Rodzina 500+" na nowych zasadach

2022-01-18 06:25
publikacja
2022-01-18 06:25
Niebawem nabór wniosków w programie "Rodzina 500+" na nowych zasadach
Niebawem nabór wniosków w programie "Rodzina 500+" na nowych zasadach
fot. Kinek00 / / Shutterstock

Od 1 lutego 2022 r. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w programie "Rodzina 500+" – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Wnioski będzie można składać wyłącznie online, a pieniądze będą wypłacane na konta bankowe rodziców.

Od lutego rusza nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i będzie trwał do 31 maja 2023 r.

"Wnioski o przyznanie świadczenia będą musieli złożyć wszyscy uprawnieni do tego rodzice, również ci, którzy już teraz otrzymują 500+. Procedurami związanymi z obsługą wniosków i późniejszą wypłatą świadczeń zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych" – mówi PAP minister Maląg.

"Wiemy, jak ważne dla polskich rodzin jest świadczenie z programu Rodzina 500+, dlatego – chcąc zapewnić wszystkim ciągłość wypłat – zachęcamy, aby wniosek złożyć w terminie do 30 kwietnia 2022 r. Wtedy pieniądze zostaną wypłacone do końca czerwca 2022 r." – dodaje.

Złożenie wniosku do końca czerwca 2022 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie przekazane z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 r. Jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r., wówczas świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wnioski będzie można składać już od 1 lutego przez internet za pośrednictwem portalu [email protected] Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub przez bankowość elektroniczną.

"Nasze doświadczenie pokazuje, że rodzice nie mają problemu z takim rozwiązaniem, a zdecydowana większość wniosków i tak składana jest online. Pandemia niejako wymusiła na nas poszerzenie kompetencji cyfrowych, wiele spraw musieliśmy załatwiać online. I dobrze sobie z tym radzimy. Widać to wyraźnie przy składaniu wniosków o rodzinny kapitał opiekuńczy, gdzie rodzice bardzo sprawnie sobie radzą" – mówi minister Maląg.

Wniosek za pośrednictwem portalu [email protected] lub bankowości elektronicznej będą mogli złożyć wyłącznie rodzice mający numer PESEL. Rodzice składają wnioski na przeznaczonym dla nich formularzu SW-R. Rodzice lub opiekunowie niemający numeru PESEL powinni złożyć odpowiedni wniosek przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jeżeli wniosek zostanie złożony przez bankowość elektroniczną albo portal [email protected], a wnioskodawca nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy taki profil na podstawie danych z wniosku. Na PUE ZUS będzie można znaleźć wszystkie informacje na temat złożonego wniosku i jego obsługi.

Autorka: Olga Zakolska

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (9)

dodaj komentarz
kiwixix
Polska to jak jedno wielkie Lebensborn. Jak się kobiety czujecie, rodząc ludzi dla wodza za pieniądze?
carlito1
Dać 5000 plus. I niech się to w końcu rozsypie.
qonradx
Drodzy PISowcy i wyznawcy transferów socjalnych. 500+ to nie jest żadne "świadczenie", tylko cudze pieniądze. jeżeli naprawdę sądzicie, że cudzymi pieniędzmi można przywrócić sobie "godność", to znaczy ze własnie tracicie jej resztki.
kiwixix
Dobrze napisane. Każdy kto pobiera socjal na dzieci niestety, ale się prostytuuje. Kasa za seks z finałem za 9 miesięcy to jest prostytucja.
qonradx odpowiada kiwixix
Nie obrażaj prostytutek, dziwka od nikogo kasy siłą nie wyciąga! Rozumiem jeszcze ze ktoś pracuje i odbiera sobie pózniej te 500+ które wczesniej musiał oddać w wysokosci 3 tys- ale znam wiele osób, co to albo zapycha jakieś dziury wapnem na czarno albo w ogóle nic nie robi, a po kase z zusu idzie jak po swoje! Prostytutka to przy Nie obrażaj prostytutek, dziwka od nikogo kasy siłą nie wyciąga! Rozumiem jeszcze ze ktoś pracuje i odbiera sobie pózniej te 500+ które wczesniej musiał oddać w wysokosci 3 tys- ale znam wiele osób, co to albo zapycha jakieś dziury wapnem na czarno albo w ogóle nic nie robi, a po kase z zusu idzie jak po swoje! Prostytutka to przy takich gamoniach - pomocnikach pisowskich mafiozów bardzo pożyteczna, uczciwa i pracowita osoba!
kiwixix odpowiada qonradx
Nie no jasne, jeszcze brakowało gloryfikowania prostytutek w tym grajdole i przedstawiania ich jako uczciwie pracujących. Ja bym ich w pole wygonił, dopiero by wtedy zaczęły uczciwie pracować. Przypominam, że w Polsce prostytutki nie płacą podatków. Odnośnie pięćset plusów... to jeśli ktoś pracuje i też płaci podatki i nie ma dzieci,Nie no jasne, jeszcze brakowało gloryfikowania prostytutek w tym grajdole i przedstawiania ich jako uczciwie pracujących. Ja bym ich w pole wygonił, dopiero by wtedy zaczęły uczciwie pracować. Przypominam, że w Polsce prostytutki nie płacą podatków. Odnośnie pięćset plusów... to jeśli ktoś pracuje i też płaci podatki i nie ma dzieci, to co wtedy, jaki zwrot dostaje? Żaden! Ludzie na 500+ przynajmniej sobie zwrócą część wpłaconych podatków, a reszta ma tylko harować i płacić... super!
pdox
Dla jednych cudze, dla innych tylko częściowy zwrot płaconych przez nich podatków. W tym jest problem z masowymi transferami, że nikt nie ma pojęcia ile wrzuca i ile korzysta, poza zarządzającymi, bo oni tylko korzystają.
qonradx odpowiada pdox
Dlatego wlasnie wole dziwki od pisowskich złodziei i ich wspolników ktorzy na nich głosuja.
po_co
Gdyby jeszcze ten wniosek cokolwiek zmieniał. Przecież to jest totalnie zbędna aktywność która angażuje nie tylko rodziców ale i urzędników, a więc kosztuje podatnika kolejne pieniądze wyrzucane w błoto.

Po co urzędy przechowują wszystkie możliwe dane o podatniku skoro zamiast robić z nich użytek, przy każdym możliwym wniosku
Gdyby jeszcze ten wniosek cokolwiek zmieniał. Przecież to jest totalnie zbędna aktywność która angażuje nie tylko rodziców ale i urzędników, a więc kosztuje podatnika kolejne pieniądze wyrzucane w błoto.

Po co urzędy przechowują wszystkie możliwe dane o podatniku skoro zamiast robić z nich użytek, przy każdym możliwym wniosku pytają dokładnie o te same informacje.
To nie urząd jest od rozstrzygania czy petent składa prawdziwe czy kłamliwe oświadczenie (raz). Od wątpliwości jest sąd i sprawnie działający system karny.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki