Nie wszędzie mundurki od nowego roku szkolnego

Placówkom, które nie wybrały jeszcze wzorów uczniowskich mundurków, kuratorium oświaty zorganizuje we wrześniu pokaz ofert firm odzieżowych. Dyrektorzy szkół przyznają, że nie we wszystkich szkołach we wrześniu uczniowie przyjdą w jednolitych strojach – pisze Rzeczpospolita.

Wzór mundurka wybrało już Gimnazjum nr 30 na Pradze-Północ, ale także tam uczniowie nie powitają nowego roku szkolnego w jednolitych strojach. - Firma odzieżowa, która miała je uszyć, wycofała się z kontraktu, wyjaśniając decyzję brakiem szwaczek. Dlatego we wrześniu dokonamy ponownego wyboru -mówi dyrektorka Ewa Duvnjak.

W jej placówce od kilku lat uczniowie na duże uroczystości wkładają jednakowe galowe stroje: dziewczynki - marynarkę i spódnicę, chłopcy - marynarkę i spodnie.

Dyrektorzy szkół przyznają, że dla wielu rodzin zakup stroju będzie stanowił duże obciążenie finansowe. Na przykład w Szkole Podstawowej nr 52 na Targówku komplet powinien kosztować ok. 70 zł, w Gimnazjum nr 23 na Pradze-Południe ok. 50 zł. Liczą więc, że niektórzy uczniowie dostaną dopłaty do zakupu z budżetu państwa.

MEN przeznaczył w budżecie na ten cel 50 mln zł. Rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 351 zł, będą mogły liczyć na dopłatę w wysokości 50 zł do mundurka.

Więcej w Rzeczpospolitej, w artykule Marka Kozubala i Janiny Blikowskiej, pt. „Nie wszędzie mundurki będą od 1 września”.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne