Nie mamy ludzi, którzy poradziliby sobie z kryzysem

Obecnie gospodarki są mniej zagrożone kryzysem, jednak w razie jego nadejścia światowi brakuje decydentów, którzy mogliby stawić czoła problemowi, ocenia profesor Harvarda Kenneth Rogoff.

(fot. Mikhail Japaridze / TASS)

W ostatnich latach w globalnej gospodarce nie mieliśmy do czynienia z żadnymi poważnymi kryzysami, nawet w tak poważnych dla sektora finansowego sytuacjach jak brexit, ocenia Kenneth Rogoff, który gości na forum ekonomicznym w Davos. Jego zdaniem system finansowy jest obecnie strukturalnie bezpieczniejszy niż pod koniec pierwszej dekady XXI wieku, jednak to nie oznacza, że ryzyka nie ma. Natura kryzysów finansowych jest taka, że nadchodzą w sposób niezapowiedziany, tłumaczy profesor ekonomii i arcymistrz szachowy z 1978 r. 

- Jeśli pojawi się kryzys z prawdziwego zdarzenia, nie wiem, czy sobie z nim poradzimy – ostrzega Kenneth Rogoff w rozmowie z telewizją Bloomberg, podkreślając że choć brexit nie stanowi strukturalnego zagrożenia dla sektora finansowego, to niekorzystnie wpłynie na produktywność w gospodarkach. 

Ekonomista, który w swojej karierze pracował między innymi w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, docenia przeprowadzone reformy, mające zapobiec powtórce z kryzysu z 2008 r. oraz kwalifikacje osób na najwyższych stanowiskach w bankach centralnych. Jednak jego zdaniem obecnie w rządach brakuje decydentów takiej klasy jak ci, którzy przygotowywali odpowiedź na kryzys w 2018 r.

 MWIE, Bloomberg

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ajwaj

W PISa-PL ultra-profi jest dostatek :)
Marszalek polowy, koronny i konny IN SPE Maciorewicz, Misiewicz, Blaszak

A geniuszy gosp., polypologów, suwerennych ekonomistów itd. bez miary. Swiadczy o tym ustawa o pradzie zmieniana profesjonalnie kilka razy dziennie, ustawa o mediach, IPN itd. zmieniana wg dobrych rad zaprzyjaznionych z PISa ambasad

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 7 glos_rozsadku

Przecież mamy magistra etnografii panią Beatę Szydło.

! Odpowiedz
3 19 marxs

Nie mamy ludzi, którzy poradziliby sobie z kryzysem? to jakieś brednie mamy super "fahocóf" pod dostatkiem ze wymienie co niektórych: Pan Magister Historii światowej sławy ekonomista,Pan Glapcio "genjósz" bankowy do tego Pani Martynka i Pani Kamilka jak zarabiaja po 65 tys.zł to musza byc przecie wybitne w swojej działalności a nad wszystkim czuwa chodzaca madrość i wzór wszelkich "cnut' Słońce Żoliborza ,Tatr i Bałtyku

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 29 tom979

W ogóle ludzie są nieprzygotowani na kryzys. Dzisiaj dzieci wychowuje się nie zważając kompletnie na to że może one będą musiały żyć w gorszych czasach. W ogóle nie doświadczają głodu czy zimna czy pracy. Przyzwyczajone do siedzenia i nauki i przy komórce. Ręce myć co każde ubrudzenie obniża i własną odporność na bakterie. Wychowujemy pokolenie Ani Ani kompletnie niezdolne do radzenia sobie w kryzysie. Jak przyjdzie załamanie to ludzie popadną w apatię i bezsilność. Wtedy to Radykalni Islamiści zwalą się kupą bez trudu zawładną Europą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 13 prs

Jakis tam nędzny psor i bloomberg wystarczaja by olać te bzdety..

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil