Ceny paliw stabilne. Nie ma szans na obniżki

2019-07-19 12:16
publikacja
2019-07-19 12:16
fot. Kai Pfaffenbach / Reuters

Mijający tydzień przyniósł pierwszy od maja wzrost średnich cen detalicznych benzyny i oleju napędowego. Podwyżki były jednak minimalne, więc możemy mówić o stabilizacji na poziomach wyraźnie powyżej 5 zł za litr.

Średnia detaliczna cena benzyny bezołowiowej Pb95 wyniosła 5,17 zł/l i była o grosz wyższa niż tydzień wcześniej – poinformowało BM Reflex. Również o 1 grosz podrożał olej napędowy, osiągając przeciętną cenę 5,09 zł za litr. Za to o dwa grosze na litrze obniżyła się średnia ogólnopolska cena autogazu, który jest obecnie najtańszy od kwietnia 2018 roku.

/ Bankier.pl

W porównaniu do sytuacji sprzed roku benzyna i olej napędowy natomiast są odpowiednio 8 gr./l i 7 gr./l droższe niż przed rokiem. Natomiast LPG jest o 12 gr/l tańszy niż rok temu.

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do istotnych obniżek cen hurtowych. Benzyna w PKN Orlen potaniała o 16 gr/l, a olej napędowy o ok. 10 gr/l. Jednakże te obniżki tylko skorygowały podwyżki, jakie zaobserwowaliśmy tydzień wcześniej, więc nie powinny mieć przełożenia na ceny detaliczne.

- W okresie między 22 i 28 lipca spodziewamy się, że benzyna 98-oktanowa może kosztować 5,44-5,55 zł/l. Dla benzyny Pb95 przewidujemy natomiast cenę z przedziału 5,11-5,22 zł/l. Olej napędowy może kosztować w nadchodzących dniach 5,04-5,14 zł/l. Jedynym paliwem z pewną perspektywą spadkową jest autogaz, którego średnia cena może wynieść 2,05-2,11 zł/l – prognozują analitycy e-petrol.pl.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
macierz
W tej chwili podatek od litra paliwa to ok 2,60 zł, razy ok 300 mln litrów bo tyle tankuje się w Polsce,to mamy do budżetu ok 70 mld zł, doliczyć jeszcze haracz za alkochol i papierosy,to jest to nawet trzecia część budżetu, wychodzi na to że dzięki paliwom utrzymujemy się jeszcze na powierzchni,i w razie czego zawsze W tej chwili podatek od litra paliwa to ok 2,60 zł, razy ok 300 mln litrów bo tyle tankuje się w Polsce,to mamy do budżetu ok 70 mld zł, doliczyć jeszcze haracz za alkochol i papierosy,to jest to nawet trzecia część budżetu, wychodzi na to że dzięki paliwom utrzymujemy się jeszcze na powierzchni,i w razie czego zawsze można dowalić więcej.
eagleeye
Ropa potaniała o 5 $ w tygodniu przy cenie $ po 3.79 ale ta tania ropa dotrze za trzy miesiące do rafinerii i stacji.

Natomiast jeśli baryłka ropy w poniedziałek pójdzie w górę to we wtorek jest już ta ropa w rafinerii a w środę benzyna już jest u ajentów stacji.

Cóż tu nic nie ma PiS do tego tylko ajenci
Ropa potaniała o 5 $ w tygodniu przy cenie $ po 3.79 ale ta tania ropa dotrze za trzy miesiące do rafinerii i stacji.

Natomiast jeśli baryłka ropy w poniedziałek pójdzie w górę to we wtorek jest już ta ropa w rafinerii a w środę benzyna już jest u ajentów stacji.

Cóż tu nic nie ma PiS do tego tylko ajenci stacji są delikatnie mówiąc na nie przy obniżkach ceny .

Cóż najwidoczniej tkwi w nich przekonanie że .....
xxpp
Jestem akurat w Austrii i pod wpływem artykułu sprawdziłem paragon za wczorajsze tankowanie. Zapłaciłem mniej niż 5 zł za 1l etyliny,
carlito1
Sopoko dowali się podatek i będziemy w europejskiej czołówce! Będzie to kolejny sukces rządu PiS.
_jasko
- Nie trzeba być kierowcą, by wiedzieć, że benzyna jest bardzo droga, a w jej cenie około 50 proc. to podatki, m.in. akcyza - mówił w sierpniu 2011 r. Jarosław Kaczyński, ówczesny lider opozycji.
ertom
Teraz już 60%, bo pisogady dowaliły opłatę paliwową

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki